Nevşehir'de Görülmesi Gereken Yerler

02 Mayıs 2016

Temenni Tepesi
Ürgüp'ün göbeğinde bulunan çok güzel bir tepedir. Kayseri'ye kadar görebileceğiniz manzarasına bayılacaksınız. Gün batımında çay veya kahvenizi yudumlayabileceğiniz kafeler bulunmaktadır.
1
Göreme Açık Hava Müzesi
Sadece Nevşehir'in değil, ülkemizin de en önemli tarihi yerlerindendir. İçerisinde bulunan manastırları, kiliseleri, şapelleri ve yemekhaneleri görebilirsiniz.
2
Derinkuyu Yeraltı Şehri
Nevşehir'in en büyük yeraltı şehridir. 8 katlı şehirde, kiliseler, ahırlar, mezar odaları ve mutfaklar bulunmaktadır. Mutlaka görülmeli.
3
Kaymaklı Yeraltı Şehri
Binlerce yıl öncesinde, oyularak inşa edilen, 8 katlı yeraltı şehridir. Mutlaka görülmesi gereken yerlerden olan şehrin atmosferine bayılacaksınız.
4
Ihlara Vadisi
Ihlara Vadisi'nin, bozkır ortasında bulunan manzarasına aldanmayın ve mutlaka yaklaşın. Eşsiz manzarasına bayılacaksınız. Unutulmaz deneyimlerden biri olacaktır.
5
Zelve Vadisi
Şehrin en eski yerleşim yerlerinden biridir. Binlerce sene öncesinden kalan büyüleyici yeri mutlaka görmelisiniz.
6
Nevşehir Müzesi
Binlerce yıl bu bölgede yaşamış medeniyetlerin izlerini bulacağınız, şehrin en özel yerlerindendir. Yaşayan kişilerin, hayatlarındaki detayları görmeye bayılacaksınız. Mutlaka görülmeli.
7
Hacı Bektaş Veli Müzesi
Değeri ile dünyaca bilinen Hacı Bektaş Veli türbesi, müze haline getirilmiş ve ziyaretçilere kapılarını açmıştır. Kesinlikle uğramadan Nevşehir'den ayrılmayın.
8
Özkonak Yeraltı Şehri
Nevşehir'in yeraltı şehirlerinden biridir. Diğerleri ile arasındaki farklardan en önemlisi, katlar arasında iletişimin bulunmamasıdır. Kesinlikle görülmeli.
9
Ürgüp
Ürgüp'ün kusursuz konaklarını ve peribacalarını görebilirsiniz. Çanak ve çömlek yapımını izleyeceğiniz, Peribacalarında Türk gecelerine katılabileceğiniz harika yerlerden biridir.
10