Netflix Suç Dizileri - Gerilim Dolu En iyi 37 Suç Dizisi

Bu içerikte, Netflix’te yer alan en iyi suç konulu dizileri bulabilirsiniz. İşte, Netflix’te bulunan en iyi suç konulu diziler…

Uyuşturucu ve Mafya Konulu En İyi Netflix Suç Dizileri Listesi 

Bu listemizde sizler için Netflix de bulunan en iyi suç dizilerini listeleyeceğiz. İçeriğimizde birbirinden güzel, aksiyon ve macera dolu gizemli dizi önerileri yer alıyor. İşte IMDb puanı yüksek mutlaka izlenmesi gereken en iyi Netflix suç dizileri...

Netflix suç dizileri önerileri;

1. The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

Netflix 2022 dizileri arasında yer alan suç ve gizem dolu bu dizide Anna isimli kırık kalpli bir kadının hikayesini izliyoruz. Evinde monoton bir hayat geçiren Anna her gün elindeki içkisiyle pencereden dışarıyı izlemektedir. Yine bir gün pencerenin başındayken karşı daireye yeni komşuları taşınır. Yeni komşularını hayata dair bir değişiklik bir umut olarak gören Anna ilerleyen günlerde şahit olduğu korkunç bir olayla şok olacaktır.

Tür Suç Komedi Gerilim
IMDb 6.4
Gösterim
Tarihi
2022
Yönetmen Rachel
Ramras
Oyuncular Kristen
Bell
Tom
Riley
Michael
Ealy

2. Fatma

Fatma eşi Zafer’i arar. Amacı oğlunun intikamını almaktır. Eşini ararken istemeden birini öldürür. Bu cinayet çeşitli kişilerin kulağına gider ve Fatma’nın peşine düşerler. Fatma artık hayatta kalmak için öldürmek zorundadır ancak bu onun için bir iş haline gelmiştir. Bundan sonra Fatma yeni hayatına “temizlikçi kadın” olarak devam eder.

Tür Suç Gerilim Dram
IMDb 7.7
Gösterim
Tarihi
2021
Yönetmen Özgür
Önurme
Oyuncular Burcu
Biricik
Mehmet
Yılmaz Ak
Hazal
Türesan

3. The Ripper

Karındeşen Jack olarak da bilinen Yorkshire canavarının 1970’lerin sonunda İngiltere’nin kuzeyinde gerçekleştirdiği cinayetleri anlatmaktadır. Belgeselde görgü tanıkları ve müfettişler olayları tekrar gündeme getirmiştir.

Tür Suç Gizem Belgesel
IMDb 7.1
Gösterim
Tarihi
2020
Yönetmen Ellena
Wood
Oyuncular Alan
Whitehouse
Keith
Hellawell
Andrew
Laptew

4. Room 2806: The Accusation

Dizide Fransız politikacı Dominique Strauss-Kahn’ın yaşadıkları anlatılmaktadır. Dominique Strauss-Kahn kariyerinin zirvesinde bir politikacıdır. Bir anda adına 2011 yılında dahil olduğu cinsel saldırı davası açılır. Dizi bu anları konu almaktadır.

Tür Suç Belgesel
IMDb 7.1
Gösterim
Tarihi
2020
Yönetmen Jalil
Lespert
Oyuncular Nafissatou
Diallo
Raphaëlle
Bacqué
Élisabeth
Guigou

5. Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein ABD’nin en zengin isimlerinden bir tanesidir. Kendisi gibi zengin arkadaşlarıyla taciz ve cinsel istismar suçu işlemiştir üstelik pedofililerdir. Sürekli olarak suçlanan Epstein gücünü kullanarak tüm suçlamalardan sıyrılmıştır. Belgesel tadında olan mini dizi Jeffrey Epstein’in davasını anlatmaktadır.

Tür Suç Belgesel
IMDb 7.1
Gösterim
Tarihi
2020
Yönetmen Lisa
Bryant
Oyuncular Michael
Reiter
Annie
Farmer
Shawna
Rivera

6. Don’t F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Dizide iki yavru kedi vahşide katledilir. Bu katliamın videosu da anonim bir hesap üzerinden sosyal medyaya yüklenir. Kısa süre içerisinde milyonlarca izlenen video, bir grup gönüllü dedektifin dikkatini çeker ve dedektifler bu vahşeti kimin yaptığını bulmak için harekete geçer.

Tür Suç Dram Aksiyon
IMDb 8.0
Gösterim
Tarihi
2019
Yönetmen Mark
Lewis
Oyuncular Deanna
Thompson
John
Green
Claudette
Hamlin

7. Criminal: UK

Dedektifler ve şüpheliler arasında geçen bir dizi. Sorgu odası içerisinde geçen dizide, polis kedi-fare oyunu oynuyor.

Tür Suç Gerilim Dram
IMDb 7.6
Gösterim
Tarihi
2019
Yönetmen Rochenda
Sandall
Oyuncular Jim Field
Smith
George
Kay

8. Unbelievable

Marie adlı bir kadın tecavüze uğramaktadır. Dizi gerçek bir hikayeden uyarlanmıştır. Marie, uğradığı bu iğrenç saldırı yüzünden şikayette bulunur fakat asılsız suçlama olarak dava reddedilir. Bu olaya bakması için dedektif görevlendirilir. Marie adaletin yerini bulması için mücadelesine devam etmektedir. Netflix'in mini dizileri listesinde yer alan Unbelievable'i kesinlikle tavsiye ederiz.

Tür Suç Aksiyon
IMDb 8.4
Gösterim
Tarihi
2019
Yönetmen Susannah
Grant
Oyuncular Kaitlyn
Dever
Toni
Collette
Merritt
Wever

9. Vis a Vis

Dizinin ana karakteri olan Macarena Ferreio, patronuna aşık olmaktadır. Patronu ise Macarena’yı kandırıp kullanarak hapse girmesine neden olur. Masum ve temiz Macarena Ferreio’nun başına hapishane de birbirinden enteresan ve tehlikeli olaylar gelmektedir. Kandırıldığını iddia eden Macarena Ferreio ise aklanarak hapishaneden çıkmayı hedefler.

Tür Suç Aksiyon
IMDb 8.2
Gösterim
Tarihi
2015
Yönetmen Sandra
Gallego
Oyuncular Alba
Flores
María
Isabel
Marta
Aledo

10. Dynasty

İlk sezonu 2017 yılında yayınlanan Dynasty, ABD’nin en zengin ailelerinden Carrinton ve Colby ailelerinin üzerine kurulan dram ve suç dolu hikayeyi ele alıyor. Servetlerini ve çocuklarını kontrol etmekte zorlanan bu iki büyük aile aynı zamanda birbirleriyle de düşman… Çatışma, entrika ve cinayetlerin tükenmek bilmediği sürükleyici bir yapım.

Tür Suç Gerilim Aksiyon
IMDb 7.3
Gösterim
Tarihi
2017
Yönetmen Josh
Schwartz
Oyuncular Elizabeth
Gillies
Rafael
de la
Fuente
Robert
Christopher
Riley

11. Limitless (Limit Yok)

Beyin yeteneklerinin % 100'üne erişmesini sağlayan gizemli bir hapın yardımıyla, mücadele eden bir yazar bir finansal sihirbaz olur. Tehlike ve aksiyon dolu olayların içerisine giren, Bradley Cooper’ı enteresan anlar beklemektedir. Suçluların peşinde koşan ve FBI da işe başlayan Bradley Cooper, dedektif olarak hayatına devam etmektedir.

Tür Suç Polisiye Aksiyon
IMDb 7.4
Gösterim
Tarihi
2011
Yönetmen Neil
Burger
Oyuncular Bradley
Cooper
Anna
Friel
Abbie
Cornish

12. Smoking

Netflix’te yer alan nadir Japon dizilerinden bir tanesi olan Smoking, 2018 yılında ilk kez izleyicilerin karşısına çıktı. Dizide, çok daha fazla adalet arayan bir suikastçi grubu, hedeflerindeki insanların derilerini yüzer ve dövmeli derileri sözleşmenin yerine getirildiğinin kanıtı olarak sunaktadır. Şiddetin doruklara çıktığı son yılların en başarılı suç dizilerinden bir tanesi Smoking’e bir fırsat verebilirsiniz.

Tür Suç Gerilim
IMDb 7.4
Gösterim
Tarihi
2018
Yönetmen Alain
Resnais
Oyuncular Rin
Furukawa
Ryo
Ishibashi
Nobuaki
Kaneko

13. Dogs Of Berlin

Türkiye'de en çok izlenen yabancı diziler arasında yer alan ve Netflix’in ikinci Alman dizisi olarak karşımıza çıkan Dogs Of Berlin, Almanya ile Türkiye arasında Marzahn’da oynanacak uluslararası maçtan önce Türk asıllı Alman Milli futbolcunun öldürülmesini ve cinayetin aydınlatılmasını işlemektedir. Dizide, bu cinayeti araştırmak için bir Alman ve bir Türk asıllı Alman vatandaşı seçilir. Türk izleyicilerinde ilgisini ve dikkatini üzerine çeken Dogs Of Berlin, Netflix’in son yıllarda yayımladığı en iyi yabancı dizilerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tür Suç Aksiyon
IMDb 7.5
Gösterim
Tarihi
2018
Yönetmen Christian
Alvart
Oyuncular Felix
Kramer
Fahri
Yardim
Samy
Fattah

14. Continuum

Konu ve hikaye bakımından listede yer alan Netflix suç konulu dizilerden ayrılan Continuum, 2077 yılında yaşayan bir kadın polis olan Cameron’un geçmiş zamana (2012) dönerek bir şekilde kaçmayı başarmış bir grup fanatik teröristin peşine düşer. Dizide Cameron’a destek olan teknoloji dehası Alec Sadler, kahramanımıza Vancouver'ında bir yandan acımasız suçluların tarihin akışını ve geleceği değiştirmek için yaptığı planları bozmaya destek vermektedir.

Tür Suç Bilimkurgu Aksiyon
IMDb 7.7
Gösterim
Tarihi
2012
Yönetmen Pat
Williams
Oyuncular Rachel
Nichols
Victor
Webster
Erik
Knudsen

15. Queen of the South

Queen of the South dizisi, 2016 yılında izleyicinin karşına çıkan ve günümüzde Netflix’te izlenebilen en iyi suç konulu diziler arasında kendisine yer bulmayı başarmış bir yapım… Dizide Teresa Mendoza'nın (Alice Braga) uyuşturucu satıcısı erkek arkadaşı beklenmedik bir şekilde uyuşturucu kartelleri tarafından öldürülür. Sonrasında ise Teresa, ABD’ye sığınmak zorunda kalır. Geçmişinden çıkagelen birisi ona sahip çıkar ve kartelleri devirmek için Teresa’yı yetiştirir. Bu süreçte ticari yönlerini geliştirir ve Kartel'in yeni lideri olmak için kendini güçlendirir.

Tür Suç Polisiye Aksiyon
IMDb 7.9
Gösterim
Tarihi
2016
Yönetmen Joshua
Miller
Oyuncular Alice
Braga
Hemky
Madera
Peter
Gadiot

16. El Chapo

Netflix üyesi olan okurlarımızın izleyebileceği en başarılı suç dizilerinden bir tanesi de, kötü şöhretli Meksikalı uyuşturucu baronu Joaquín "El Chapo" Guzmán'ın hayatını, yükselişini ve yıkılışını anlatan El Chapo dizisidir. Suç konulu Netflix dizilerinden bir diğeri olan Narcos’u severek izleyen okurlarımız, emin olun El Chapo’da en az Narcos kadar sizi etkileyecektir.

Tür Suç Gerilim
IMDb 7.9
Gösterim
Tarihi
2017
Yönetmen Carlos
Contreras
Oyuncular Marco
de la O
Humberto
Busto
Diego
Vásquez

17. Lilyhammer

Netflix’te yer alan en güzel suç konulu dizilerin başında gelen Lilyhammer, Norveç’te bir Amerikalı emekli mafya babası hayat hikayesini anlatmaktadır. Eski bir gangsterin New York’tan kalkıp Norveç’in küçük bir kasabası olan Lilyhammer’a yerleşmesinin sorusu herkes tarafından merak edilmektedir. Sorunun cevabı ise basittir… Eski bir suçluyu bu şehirde kimsenin bulamayacağını düşünmektedir. Maziyi unutmaya çalışan bir adamın, gerçekten de bunu başarıp başaramayacağını izleyeceğimiz bu yapımda, heyecan ve aksiyon hiç eksik olmayacaktır.

Tür Suç Polisiye Aksiyon
IMDb 8.0
Gösterim
Tarihi
2012
Yönetmen Eilif
Skodvin
Oyuncular Steven
Van Zandt
Trond
Fausa
Steinar
Sagen

18. Titans

Hem suç hem de süper kahraman konulu yapım tercih edenler için Netflix'in fantastik dizileri arasında da yer alan Titans ile birlikteyiz... Konu olarak; anne-babasının ölümünden sonra Batman'in himayesine alınmış ve suçlularla mücadele eden eski bir sirk çalışanı Dick Grayson (Brenton Thwaites) hikayesini anlatmaktadır. Grayson, "Nightwing" olarak Batman’in gölgesinden çıkarken eni ve korkusuz bir "Titans" takımının başına geçecektir. Konusu bakımından diğer suç konulu dizlerden ayrılan Titans’ı mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

Tür Suç Polisiye Fantastik
IMDb 8.2
Gösterim
Tarihi
2018
Yönetmen Boaz
Yakin
Oyuncular Brenton
Thwaites
Teagan
Croft
Anna
Diop

19. Top Boy

İngiltere’nin Londra sokaklarında geçen uyuşturucu ve suç dünyasını betimleyen bir yapımdır. Ashley Walters ve Kane Robinson’ın oynadığı dizide, suçlu gençlerin verdikleri yaşam mücadelesine tanıklık edeceğiz. Özellikle ilk bölümleri heyecan dolu olan Top Boy dizi, Netflix’in en iyi suç filmleri arasında bulunmaktadır.

Tür Suç Aksiyon
IMDb 8.4
Gösterim
Tarihi
2011
Yönetmen Ronan
Bennett
Oyuncular Ashley
Walters
Kano Shone
Romulus

20. Ozark

Dizide bir finans danışmanı olan kadın, ailesini Chicago'dan Missouri Ozarks'a sürükler. Para aklamayı hedefleyen Martin’i birbirinden tehlikeli ve gerilim dolu olaylar beklemektedir. İlk başta her şey kolay gibi görünse de aksine çok zordur. Ailesine oldukça düşkün olan Martin’in başı bir türlü beladan kurtulmamaktadır.

Tür Suç Aksiyon
IMDb 8.4
Gösterim
Tarihi
2017
Yönetmen Bill
Dubuque
Oyuncular Jason
Bateman
Laura
Linney
Sofia
Hublitz

21. MindHunter

2017 yılında ABD’de ekranlara gelen sonrasında ise Netflix’te yer alan ve son yılların en iyi suç yapımları arasında gösterilen Mindhunter dizisi, FBI eski özel ajanı John E. Douglas'ın anılarını anlattığı "Mind Hunter: Inside FBI’s Elite Serial Crime Unit" isimli kitabından uyarlanan bir yapım… Dizi 1979 yılında geçmektedir ve seri katillerin işlediği suçları ve devam eden soruşturmaları takip eden FBI Davranış Bilimleri Birimi özel ajanları Holden Ford (Jonathan Groff) ve Bill Tench'in (Holt McCallany) yaşadıkları konu edinmektedir.

Tür Suç Aksiyon
IMDb 8.5
Gösterim
Tarihi
2017
Yönetmen Joe
Penhall
Oyuncular Jonathan
Groff
Holt
McCallany
Anna
Torv

22. Line of Duty

Netflix’in en iyi suç dizileri arasında yer alan Line of Duty, polis ve yozlaşma ile ilgili drama türünde bir dizidir. Steve Arnott adlı dedektif cinayet olaylarının üstünün örtülmesine oldukça karşıdır. Sırlarla kaplı olayları çözmek için de elinden geleni yapmaktadır. Akıcı ve sürükleyici bir dizi olan Line of Duty’nin önemli oyunları arasında Martin Compston, Vicky McClure gibi isimler yer almaktadır.

Tür Suç Polisiye Aksiyon
IMDb 8.7
Gösterim
Tarihi
2012
Yönetmen Jed
Mercurio
Oyuncular Adrian
Dunbar
Martin
Compston
Vicky
McClure

23. Sacred Games (Kutsal Oyunlar)

Bombay’ın rüşvet ve yolsuzlukla dolu polis teşkilatında mücadele veren Sartaj Singh, babası gibi bir polis olmayı hayal eder. Çeşitli zorluklara rağmen ayakta kalmaya çalışan Sartaj Singh’ın telefonu çalar ve o kişi Bombay’ın en tehlikeli mafyasıdır. Daima babasının gölgesinde yaşayan Sartaj Singh’ı birbirinden tehlikeli ve enteresan olaylar beklemektedir. IMDB puanı yüksek Hint dizileri arayan okurlarımız için Sacred Games, kesinlikle tercih edilesi bir yapım.

Tür Suç Gerilim Aksiyon
IMDb 8.7
Gösterim
Tarihi
2018
Yönetmen Varun
Grover
Oyuncular Saif Ali
Khan
Nawa
-zuddin
Siddiqui

24. Delhi Crime

Hindistan’nın Delhi şehrinde meydana gelen bir tecavüz olayı soruşturması ele alan bir dizi. Gerçek hayattan alıntıları içerisinde barındıran dizi, dram ve aksiyonu hat safhalarda yaşatıyor. Davanın beraberinde getirdiği etki tüm kenti baştan aşağı değiştiriyor. Dizinin ortalama bölümün uzunluğu 50 dakika olmasına rağmen son derece akıcı ve sürükleyici diyebiliriz. Delhi Crime benzeri en iyi hint dizileri linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tür Suç Dram Gerilim
IMDb 8.5
Gösterim
Tarihi
2019
Yönetmen Richie
Mehta
Oyuncular Shefali
Shah
Rajesh
Tailang
Rasika
Dugal

25. Broadchurch

Dizi de bir çocuğun ölümünün ardından gelişen olaylar söz konusu. Yerel halk cinayetin sonrasının gelmemesi için Dedektif Alec Hardy ve yardımcısı Ellie Miller’a güvenmektedir. Davayı çözmek iki dedektif içinde hiç kolay olmayacak. Stresli ve bir o kadarda gerilim dolu dizi de heyecan neredeyse hiç kesilmiyor.

Tür Suç Gerilim
IMDb 8.4
Gösterim
Tarihi
2013
Yönetmen Chris
Chibnall
Oyuncular David
Tennant
Olivia
Colman
Jodie
Whittaker

26. Criminal

4 farklı ülkede yer alan suç hikayeleri barındıran Criminal: United Kingdom dizisinde çoğu sahne sorgu odasında geçiyor diyebiliriz. Suç meraklılarını oldukça cezbedecek dizide uzman dedektifler de yer almakta. Göçmen krizi, homofobik konular, dolandırıcılık ve cinayet gibi suçları konu olarak ele alan dizide adeta her tattan suç bulunuyor.

Tür Suç Dram Gerilim
IMDb 7.6
Gösterim
Tarihi
2019
Yönetmen George
Kay
Oyuncular Katherine
Kelly
Lee
Ingleby
Rochenda
Sandall

27. True Detective

Dizi Louisiana eyaletinde geçen konusuyla Martin Hart ve Rustin Cohle adındaki dedektiflerin hikayesini anlatmaktadır. Cinayet masasında görev yapan iki dedektif birbirinden farklı ve sıra dışı olaylarla karşı karşıya gelmektedir. Dedektifleri derinden etkileyen bir cinayet 17 yıllarına mal oluyor. Bir türlü seri katili yakalayamayan dedektifler uzun bir uğraş içerisine girmektedirler.

Tür Suç Aksiyon
IMDb 9.0
Gösterim
Tarihi
2014
Yönetmen Cary
Fukunaga
Oyuncular Matthew
McCona
-ughey
Woody
Harrelson
Michelle
Monaghan

28. Bad Blood

Dizi Vito Rizzuto'nun hayatını konu olarak ele almaktadır. Montreal mafyası olan Vito Rizzuto’nun ilk olarak asıl amacı barış getirmektir. Birçok başarılı girişiminin ardından geçmişte yaptığı hatalar nedeniyle içeri alınır. Bir dönem yaptığı hataları telafi etmeye çalışan Vito Rizzuto, artık intikam peşindedir.

Tür Suç Gerilim Aksiyon
IMDb 7.5
Gösterim
Tarihi
2017
Yönetmen Adam
McKay
Oyuncular Kim
Coates
Louis
Ferreira
Sharon
Taylor

29. Behzat Ç.

Netflix Türk dizileri listesinde elbette Behzat Ç. Gibi bir yapıma yer vermemek olmazdı. Dizi Ankara polis teşkilatında kuralları takmayan, karanlık bir yapısı olan başkomiserin hikayesini anlatmaktadır. Cinayet bürosunda yer alan Behzat, teşkilattaki yolsuzluklarla da başa çıkmaktadır. Teşkilatta var olan yolsuzluklarla da başa çıkan Behzat, işini sıra dışı olsa da doğru yapmayan çalışan enteresan bir adamdır.

Tür Suç Gerilim Aksiyon
IMDb 8.7
Gösterim
Tarihi
2010
Yönetmen Serdar
Akar
Oyuncular Erdal
Beşikçioğlu
İnanç
Konukçu
Ege
Aydan

30. Dope

Kaliforniya’nın bir ilçesi olan Inglewood da bulunan Malcolm, uyuşturucu çetelerinin yönettiği bölgeye inat mücadele veren bir gençtir. Suç ve aksiyon neredeyse hiç eksilmediği dizide olayları takip etmeniz biraz zor olabilir. Tehlike dolu Inglewood sokaklarında arkadaşlarıyla büyük bir maceraya atılan Malcolm’u türlü zorluklar beklemektedir.

Tür Suç Gerilim Aksiyon
IMDb 7.2
Gösterim
Tarihi
2015
Yönetmen Rick
Famuyiwa
Oyuncular Shameik
Moore
Tony
Revolori
Kiersey
Clemons

31. The Punisher

Netflix bünyesinde yer alan hem suç hem de süper kahraman konulu bir başka dizimiz The Punisher… Aslında anti süper kahraman desek daha doğru olur. En iyi Marvel Dizileri listesinde de kendisine yer bulan The Punisher, aynı zamanda Netflix orijinal içeriklerinde de bir tanesidir. Dizide, karakterimizin ailesi mafya üyeleri tarafından katledilmiştir ve kahramanımız kendine has yöntemlerle, ne pahasına olursa olsun suçluları avlamayı amaç edinmiştir. Girdiği bu yolda işkence etme, adam kaçırma, tehdit etme ve her türlü öldürmeyi mübah saymaktadır.

Tür Suç Polisiye Aksiyon
IMDb 8.7
Gösterim
Tarihi
2017
Yönetmen Steve
Lightfoot
Oyuncular Jon
Bernthal
Amber
Revah
Ben
Barnes

32. Peaky Blinders

Netflix bünyesindeki en iyi suç dizileri arasında yer alan Peaky Blinders dizisi, ilk kez 2014 yılında izleyiciyle buluştu. Dizinin konusunda Birinci Dünya Savaşı’ndan yeni çıkmış İngiltere oluşan çeteler ve suç örgütlerine değinilmektedir. Dizide suç çetesi olarak faaliyet gösteren Peaky Blinders ve çetenin üyelerinin yaşantısı anlatılmaktadır. Şimdiden söyleyebiliriz ki, Tommy, Arthur ve John adeta sizlerin en sevdiğiniz karakterler arasında kendisine yer bulacaktır.

Tür Suç Polisiye Aksiyon
IMDb 8.7
Gösterim
Tarihi
2013
Yönetmen Steven
Knight
Oyuncular Cillian
Murphy
Paul
Anderson
Helen
McCrory

33. Sons of Anarchy

Netflix’te bulunan ve suç konulu diziler arasında oldukça önemli bir yeri bulunan Sons of Anarchy dizisi, küçük bir kasabasında kanun adamlarına karşı kendi yasa dışı varlıklarını korumaya çalışan motosikletli bir çete olan "Sons of Anarchy Motorcycle Club"ın çevresinde gelişen olayları izleyiciye aktarmaktadır. Dizi, gerçekten de çok uzun yıllar ABD’de hayatını sürdürmüş olan motosiklet çetelerine değinmektedir. Pişman olmayacağınız bir Netflix dizi önerisi isteyenler için gerçekten çok iyi bir tercih olacaktır.

Tür Suç Polisiye Aksiyon
IMDb 8.7
Gösterim
Tarihi
2008
Yönetmen Kurt
Sutter
Oyuncular Charlie
Hunnam
Katey
Sagal
Mark
Junior

34. La Casa De Papel

La Casa De Papel dizisi, Türkiye’de son yıllarda en çok izlenen yapımlardan... Dizide, Profesör lakaplı kişi yıllardır tasarladığı bu soygun için kendisine yeni ve oldukça zeki bir ekip oluşturur. Bu soygun ekibinin işi, İspanyol Darphanesini ele geçirmek ve belli bir süre darphane içerisinde durup basılan parayı alıp kaçmak… Dizide yer alan ekibin isimleri bilindik ülkelerin başkentlerinden oluşmaktadır. Son yıllarda izleyebileceğiniz en başarılı, en iyi suç ve soygun temalı dizilerden bir tanesi olacağından hiç şüpheniz olmasın. Henüz diziye başlamayan okurlarımız, bir an önce Netflix üyeliği alıp, İspanyol dizileri arasında efsane olan yapımı izleyebilirsiniz.

Tür Suç Polisiye Aksiyon
IMDb 8.3
Gösterim
Tarihi
2017
Yönetmen Álex
Pina
Oyuncular Úrsula
Corberó
Álvaro
Morte
Itziar
Ituño

35. When They See Us

Netflix de yer alan en iyi suç yapımları arasında bulunan When They See Us dizisi, Central Park’ta meydana gelen bir saldırı olayı yüzünden haksız yere suçlanan bir grup siyahi gencin adalet karşısındaki savaşı anlatılıyor. Dizi oldukça sürükleyici ve heyecan dolu diyebiliriz. Irkçılığı konu alan When They See Us, izleyicileri tarafından fazlasıyla övgü toplamayı başardı.

Tür Suç Aksiyon
IMDb 8.9
Gösterim
Tarihi
2019
Yönetmen Ava
DuVernay
Oyuncular Asante
Blackk
Caleel
Harris
Ethan
Herisse

36. Narcos

Dünyanın en azılı suçlularından bir tanesi olan Kolombiya Uyuşturucu Kralı Pablo Escobar’ın hayatını anlatan Narcos dizisi, Netflix platformunda suç konulu diziler arasında tercih edebileceğiniz bir yapım. Birisi bize deseydi ki, “Bunca suç işleyen ve adam öldüren bir kişinin hayatı dizi ile anlatılacak ve siz bu adamı çok seveceksiniz…” Güler geçerdik herhalde… Ama öyle olmadı… Adamlar öyle bir dizi yapmış ki izlerken Pablo Escobar hayranı olmamak elde değil… Dizide dünyanın en azılı suçlusunun yakalanmaması, her daim bir şekilde işin içinden çıkması için dua ediyorsunuz… İşte, öyle kral bir dizi…

Tür Suç Aksiyon
IMDb 8.8
Gösterim
Tarihi
2015
Yönetmen Rachel
Ramras
Oyuncular Pedro
Pascal
Wagner
Moura
Boyd
Holbrook

37. Breaking Bad

Türkiye’de en çok izlenen diziler listesinde de kendisine yer bulan ve herkesin mutlaka izlemesi dizilerden bir tanesi olan Breaking Bad, konusu ve oyunculuklarıyla sizi kısa sürede kendisine bağlayacak bir yapım. Netflix’te suç konulu dizi önerisi arayanlar için Breaking Bad, gerçekten en iyi örneklerden bir tanesi… Dizide, Kanser olduğunu öğrenen eski kimya öğretmeninin uyuşturucu ticaretine başlamasını ve sonrasında yaşananları anlatıyor. Dizi, yayınlandığı dönemlerde 16 kez Emmy ve 2 kez Altın Küre ödüllerinin sahibi oldu.

Tür Suç Dram Aksiyon
IMDb 9.5
Gösterim
Tarihi
2008
Yönetmen Vince
Gilligan
Oyuncular Bryan
Cranston
Aaron
Paul
Anna
Gunn
🗨️  Yorum Yapmak İçin Tıklayın

👍 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!