Neden Kilo Veremediğinizin 10 Sebebi

15 Eylül 2020

Aç karnına egzersiz yapmak yapılan yanlışlardan bir tanesidir çünkü egzersizden sonra yediğiniz yemekler size yağ olarak geri dönecektir.
1
Ne olursa olsun karamsarlığa kapılıp pes etmeyin. Kilo vermeye başladığınızda belli bir yere kadar gelip bir yerden sonra bu kilo verme durabilir. Hemen ümitsizliğe kapılmayın, yolunuza sabırlı bir şekilde devam edin.
2
Kendinizi çok uzun süre aç bırakmak yani yeteri kadar yememek de sizi çabuk zayıflatmaz, aksine çok daha fazla acıkacağınız için kilo almanıza neden olur. Diyet programını mutlaka uygulayıp yemeklerinizi düzenli yemelisiniz.
3
Sigara ve alkol alışkanlıklarınızdan kurtulamamanız da kilo vermenizi zorlaştıran etkenlerdendir. Bu yüzden hem sağlığınız için hem de fit bir görünüm için bu kötü alışkanlıklarınızdan bir an önce vazgeçmelisiniz.
4
Yeteri kadar su içmiyor olabilirsiniz. Yemeklerden önce mutlaka su tüketin. Bol su tüketin. Su metobolizmayı hızalandıracaktır.
5
Kahvaltı yapmamak zayıflamanıza yardımcı olmaz. Aksine mutlaka kahvaltı yapmalısınız.
6
Psikolojik sorunlarınız ve aşırı stresli bir hayatınız varsa kilo verememenize bu da sebep olabilir.
7
Yeteri kadar uyumamak da kilo vermenizi zorlaştıracaktır. Unutmayın egzersizler için enerjiye, bunun için de yeteri kadar uyumaya ihtiyacınız var.
8
Ara öğünlerin ölçüsünü de kaçırıyor olabilirsiniz. Sık sık yemek, kilo vermenize yardımcı olur ama abartırsanız kilo almanıza sebep olacaktır.
9
Sadece tadına bakıyorum diyerek ipin ucunu kaçırıyor olabilirsiniz.
10