Narsist İnsanların Özellikleri

15 Nisan 2016

Narsist insanların burunları daima kaf dağındadır. Sürekli sizden daha üstün olduğunu bir şekilde belli ederler. En iyisi ve en güzeli odur.
1
Narsist insanlar, kuralları çiğnemeye hayranlardır. Sıra beklemeyi sevmezler ve her fırsatta farklı olmaya çalışmaktadırlar. Sıradışı olduklarını belli etmeye çalışırlar ve sizden farklı olduklarını kanıtlama peşine düşerler.
2
Bir diğer özellikleri de konuşmaya bayılmalarıdır. Sürekli anlatırlar ama iş dinleme kısmına geldiğinde kıvranırlar. İnsanların susması için ağızlarının içine bakarlar.
3
Ömürleri boyunca takdir edilmek isterler. Pohpohlanmaya bayılırlar. Başkalarından üstün olduklarını düşündükleri için sürekli birileri tarafından tebrik edilmeyi beklerler.
4
Narsistler, yakın çevresi de dahil herkesi aşağılamaya bayılırlar. Kendi bildiğini okuyan insanlardan hoşlanmazlar ve farklı fikirdeki insanların üzerine giderler. Zayıf yönlerini ararlar ve üzerine giderler.
5
Narsist insanlar, karşı cinstekileri baştan çıkarmaya bayılırlar. Arzulanmak ve beğenilmek isterler. İnsanların duygularıyla oynamaya ve herkese kur yapmaya bayılırlar.
6
Narsistlere göre, herkesin kesinlikle kusuru vardır. Kaşının üzerinde gözü var diye insanları eleştirir. Her konuda hevesinizi kırmaya bayılırlar.
7
Narsist insanların utanma duyguları yoktur. Ne yaparsa yapsın, yaptıklarları daima doğrudur ve yanlışlarından asla utanmazlar.
8
Narsist insanlar, insanların zayıf noktalarını ortaya çıkarmaya bayılırlar ve bu konuda üzerinize gelirler. Asla yakın davranmazlar ve moralinizi düzeltmeyi beceremezler.
9
Narsistler, tekliflere kapalıdırlar ama kendilerinin tekliflerini kabul ettirmeye bayılırlar. Her konuda karar veren kişinin kendisi olmasını isterler. Arkadaş grubu içerisinde sürekli tatsızlık çıkarırlar. Canınız sıkılmasın istiyorsanız, yavaş yavaş bu tür insanlardan uzaklaşmalısınız.
10