Napoli'de Gezip Görmeniz Gereken Yerler

31 Aralık 2015

Cappella Sansevero / Napoli
Sanat eserleri ile görenleri etkileyen yerlerdendir. Heykeller, heykellerin üzerindeki elbiseler, yüzlerini örten tüller ve balık ağları ile harikalar yaratmaktadır. Mutlaka görülmeli...
1
Galleria Borbonica / Napoli
Napoli'nin gizli bir parçası olan yerde büyülenmemek elde değildir. İlginç ve ayrıntılı bir mekan olan yerde unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız. Mutlaka ziyaret edllmeli...
2
Via Caracciolo e Lungomare di Napoli / Napoli
Deniz kıyısında güzel zaman geçirebileceğiniz yerlerdendir. Bisiklete binen, balık tutan ve yemek yiyen insanlarla her adım karşılaşabilir, hatta bunlardan biri de olabilirsiniz. Akşamları ayrı bir güzeldir.
3
Teatro di San Carlo / Napoli
Tavan süslemeleriyle, akustiği, avizeleri, sahnesi ve perdesi ile inanılmaz güzellikteki bir yerdir. Etkileyici ve ihtişamlı bu salonda, pek çok opera gösterimi yapılmaktadır.
4
Via San Gregorio Armeno / Napoli
Sevimli, ufak bir sokakta yürürken çok keyif alacaksınız. Yan sokaklarda heykellerin bulunduğu bu sevimli yerdeki dükkanlara uğramayı ihmal etmeyelim.
5
Catacombe di San Gennaro / Napoli
Şehirde bulunan en iyi turistik yerlerdendir. Yeraltı kiliselerini görmeden geri gönmeyin. Rehberlerden yararlanıp, yer hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.
6
Gesu Nuovo Church / Napoli
Dışı çok çekici olmamasına rağmen, içi oldukça etkileyici kiliselerdendir. Şehre gelince mutlaka görülmesi gereken, büyük ve geniş yerlerdendir.
7
Complesso Museala di Santa Chiara / Napoli
Açık havalarda tavsiye edilen yerlerdendir. Mükemmel renk uyumu ve kütüphanesi ile huzurlu bir yerdir. Gelince uğramayı ihmal etmeyin.
8
Spaccanapoli / Napoli
Napoli'nin çok eski ve tarihi bir merkezidir. Mimarisi, tarihi binaları, dar patika yolları ve çeşit çeşit dükkanları ile kesinlikle keşfedilmesi gereken yerlerdendir.
9
LAES - La Napoli Sotterranea / Napoli
İlginç ve şaşırtıcı tünelde, unutulmaz deneyim yaşamak isteyenlere önemle tavsiye edilen yerlerdendir. Mutlaka gelin ve rehber eşliğinde kendinizi karanlık tünellere bırakın.
10
Cimitero delle Fontanelle  / Napoli
Çok sıradışı ve etkileyici mezarlıktır. Büyük koridorlar arasında gezerek unutulmaz deneyim yaşayın. Şehre yolunuz düşerse kesinlikle görmenizi öneririz.
11
Certosa e Museo di San Martino / Napoli
Güzel bir Barok kilisesidir. Bakımlı bahçesi, manzarası ve yürüyüş yerleri ile dikkat çeken bir yerdir. Gezi listenize eklemenizi öneririz.
12
Parco Archeologico del Pausilypon / Napoli
Yokuş üzerine yapılan bir tüneldir. Yer hakkında bilgi almak isteyenler rehberlerden yardım alabilir. Şehirde görülebilecek yerlerdendir.
13
Museo del Tesoro di San Gennaro / Napoli
Napoli'de bulunan çok güzel bir kilisedir. Etkileyici mimarisi ile kentteki ziyaret edilecek harika yerlerdendir. Sakın kaçırmayın.
14
Ulusal Arkeoloji Müzesi / Napoli
Antik Yunan heykellerinin bulunduğu bir müzedir. Dikkat çeken heykellerin başında Herkül'ün heykeli gelmektedir. Mutlaka gidip görmelisiniz. Erotik kalıntıların sergilendiği bölüm de dikkat çekenler arasında bulunmaktadır.
15
Catacombe Di San Gaudioso Napoli / Napoli
Çok değerli kiliseler arasında bulunmakta ve görenleri büyülemektedir. Ayrıntılı bilgi edinmek istiyorsanız, rehberden yardım alabilirsiniz. Görmeden geri dönmeyin.
16
Mount Vesuvius / Napoli
Ziyaret etmek için harika bir yerdir. Volkanik krateri ve Napoli şehrini izleyebileceğiniz noktalardandır. Mutlaka görmelisiniz.
17
Duomo di Napoli / Napoli
Mimari yapısı ve içerisindeki mükemmel eserleri ile dış görünüşünü tamamlayan bir kilisedir. Yolunuz düşerse uğramalısınız.
18
Castel dell'Ovo / Napoli
Harika manzaraya sahip olan, şehir merkezine çok yakın olan bir kaledir. Kesinlikle fotoğraf çekmeli, anınızı ölümsüzleştirmelisiniz.
19
Parco Sommer di Gaiola Area Marina Protetta / Napoli
Önemli bir tarihi eser olan bu eserin mutlaka görülmesi gerekir. Plajdaki güzel noktalardandır ve ulaşımı çok kolaydır.
20