Mutlu İlişki İçin Altın Kurallar

14 Mayıs 2017

Mutlu ilişkilerin olmazsa olmaz kurallarını hepimiz biliyoruz aslında. Güzel bir ilişki sürdürmek, hepimizin isteğidir. İşte, ilişilerinizi düzene sokmak için aklınızdan çıkarmamanız gereken kurallar...
1
İlişkilerde sıklıkla göz ardı edilen konulardan ilki özgürlüktür. Bazı çiftler, bağımsızlığı kısıtlayarak ilişkilerinde yakın olacağını düşünmektedir. Gerçek olan aslında, bağımsızlıklar kısıtlanınca, ilişkilerin çıkmaza doğru sürüklenmesidir. Arkadaşlarına, ailesine ve yaptıklarına müdahale ederek, zamanla güçsüz hale geliniyor ve ilişkilerde sona doğru yaklaşılıyor. İnsanların kendilerine ait hayatları olduğunu asla unutmayın.
2
Mutlu bir ilişkinin olmazsa olmazlarından biri de güvendir. Güvenmediğiniz insana, gözlerinde güven bulamadığınız insana duygularınızı açmakta zorlanırsınız. Tüm hareketlerini kontrol etmeye çalışır ve enerjinizi ona yönlendirirsiniz. Zaman geçtikten sonra gücünüz kalmaz ve doğal olarak istenmeyen sonuca ulaşırsınız. Tam olarak güvenmediğiniz biri hayatınızdaysa, ilişkinizi tekrardan gözde geçirmelisiniz.
3
İlişkilerde görmezden gerilen kurallardan biri de, şeffaflıktır. Çoğu çift bu konuda sorun yaşamakta ve birbilrlerine açık olmaktan kaçınmaktadır. İletişim çağında hala iletişimsizlik de en büyük problemlerden biridir. İlişkiler de olsa, birbirimize karşı açık olmayı hala öğrenemedik. Birbirlerimize söyleyemediklerimiz, içimizde kaldıkça daha büyümekte ve koca bir dağa dönüşmektedir. Mutlu ilişkiniz olsun istiyorsanız, şeffaf olmalısınız.
4
Mutlu lişki için gereken kurallardan biri de destek vermektir. Zor zamanlarında sevdiğinizin yanında olmalı, hem sevgilisi hem de dostu olmalısınız. Kararlarının arkasında durmalı, hayallerinin peşinden gitmesi için desteklemelisiniz. Destek olmak yerine köstek olan sevgili, hayatındaki insanı mutsuz eder ve ilişkileri zarar görür.
5
Hayatınızda olan insana övgü dolu sözler söylemeyi ve takdir etmeyi bilmelisiniz. İnsanlar, karşısındakinden takdir gördüğü zaman, daha farklı şeyler yapar. Yaptıkları için verilen emeklerin boşa gitmediğini görür ve daha fazla şey yapmaya başlar. Aksi takdirde, yaşamının isteksizliği ilişkisine yansır ve boşa zaman geçirdiğini düşünür.
6
İlişkide karşılıklı olarak saygı duymayı bilmelisiniz. Bazı ilişkilerde, sevgiden önce de saygı gelmektedir. Ne olurs olsun, ilişkide saygı kaybediirse, ilişkiyi yürütmek imkansız hale gelmektedir. Her şeyden önce, ilişkide saygıyı ön plana koymalı ve birbirinize saygılı davranmalısınız.
7
İlişki yaşıyorsanız, unutmamanız gereken konulardan biri de empati yapmaktır. Empati yapmayı bilirseniz, karşınızdaki insanı çok daha iyi şekilde anlarsınız ve en doğru biçimde yaklaşırsınız. Kendinize yapılmasını istemediğiniz şeyleri başkasına yapmayın.
8
Hayatınızın olmazsa olmazlarından biri de dürüstlük olmalıdır. Dürüstlük, hem ilişkide hem hayatınızda çok önemli bir kuraldır. Ne olursa olsun, karşınızdakine asla yalan söylememeli, masum yalanlardan bile uzak durmalısınız. Sevgilinizi aptal yerine koymamalı ve yaralamamalısınız.
9
İlişkilerdeki önemli kurallardan biri, fedakarlık yapmaktır. Mutlu ilişkilerde de fedakarlık etmeniz gereken durumlar olabilir. Bazı insanlar, fedakarlığı eski kurallardan görmektedir. Çok yanlış davranışlardan biridir ve mutlaka insanlar idare edilmeli, alttan alınmalıdır.
10