Mutfakta Tasarruf Etmenin Yolları

22 Temmuz 2015

Mutfak masrafları için ayrılan bütçe, önemli bir yer tutmaktadır. Ay sonu gelmeden mutfak masraflarınız için kredi kartlarını mı kullanıyorsunuz?
1
Size önereceğimiz püf noktaları dikkate alırsanız, beğendiğiniz kıyafet veya ayakkabıları gidip almanız çok daha kolaylaşır.
2
Fırınınızda yemek pişirirken, kapağını sık sık açıp kapatmayın. Her açışta %25 oranında ısı kaybettirir ve yemeğinizin daha geç pişmesine sebep olur. Aynı zamanda elektrik faturanıza da yansır.
3
Yemeklerinizi ocakta pişirin. Ocakta pişen yemekler hem daha ekonomiktir hem de daha hızlı pişer. 
4
Yemeklerinizi basınçlı tencerelerde pişirmeye özen gösterin. Eski adıyla düdüklü tencere olan, basınçlı tencereler hem yemeklerin daha hızlı pişmesini hem de daha sağlıklı olmasını sağlıyor
5
Alışveriş yaparken evdeki kişi sayısını göz önünde bulundurun. Fazla fazla ürünler alıp çöpe atıp ziyan etmeyin.
6
Yemeklerinizi çabuk pişirmek demek sadece cebinize tasarruf sağlamaz. Aynı zamanda size zaman tasarrufu da sağlayarak kendinize zaman ayırmanızı sağlar.
7
Bulaşık yıkarken de dikkat etmeliyiz. Boşa giden suların yerine bulaşık makinesi kullanırsak daha çok kirliyi daha az zamanda yıkamış olursunuz.
8
Meyve ve sebzeleri yıkarken da fazla su israfı yapmaktayız. Daha hızlı bir şekilde yıkayabilirsek yine hem zamandan hem de su israfından kurtulmuş olursunuz.
9
Mutfak masraflarınızı azaltmak ve tasarrruf etmek için önerilerimizi dikkate alın.
10