Münih'te Gezip Görmeniz Gereken Yerler

29 Aralık 2015

İngiliz Bahçesi / Münih
Şehir planlamasının güzelliğini yansıtan bir bahçedir. Sıcak ve güzel havalarda spor yapmak, müzik dinlemek ve sevdikleriyle vakit geçirmek isteyenlerin mutlaka gelmesi gereken yerlerdendir.
1
Marienplatz / Münih
Tarih ve günlük yaşamın iç içe geçtiği bu yeri mutlaka ziyaret etmelisiniz. Özellikle aralık ayındaki, noel çarşısına bayılacaksınız. Yılbaşı süsleri, hediyelik eşyalar, yerel yiyecekler, sıcak şarap ve daha birçok sebep vardır buraya gelmek için.
2
BMW Müzesi / Münih
BMW'nin kendisini çok iyi ifade ettiği sergidir. Etkileyici sunumlara bayılacaksınız ve ilginiz olmasa bile dikkatinizi çekecektir. Mutlaka görmelisiniz.
3
Asam's Church / Münih 
Kiliselere oranla daha küçük olmasına rağmen, içerisine girdiğiniz anda, sizi etkisi altına alacak bir yapıdır. Tavan ve duvarları ile çok beğenilen bu yapıyı görmeden şehirden ayrılmayın.
4
Deutsche Museum / Münih
Hava, kara ve deniz taşıtlarıyla, içerisinde binlerce parça bulunduran bir müzedir. Rahat rahat gezmek ve görmek için en az 5 saat ayırmalısınız. Çok güzel bir müzedir ve mutlaka görülmesi gerekir.
5
Allianz Arena / Münih
Düzenli ve çok büyük bir sahadır. Maç sırasında da herkes birbirine saygılıdır ve asla küfür duyulmamaktadır. Maç yapan takımın rengine göre de sahanın ışıkları değişmektedir. Mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.
6
Bmw Welt / Münih
Bmw müzesinden önce görebileceğiniz yerlerdendir. Bmw ürünlerini alabileceğiniz, hediyelik eşya dükkanı bulunmaktadır. Mutlaka görmelisiniz.
7
Munich Residence / Münih
Münih'te görülmesi gereken önemli yerlerdendir. İçerisinde saray ve tiyatronun bulunduğu ilgi çekici ve devasa bir yapı... Değerli taçlar, gerdanlıklar, süs eşyalarının bulunduğu ve mutlaka görülmesi gereken bir yerdir.
8
Nymphenburg Palace (Schloss Nymphenburg) / Münih
Geniş bir alanda yer alan, çok güzel bahçedir. Orman ve gölleri ile Münih'te görülecek yerlerdendir. Çevresindeki kafe ve restoranlarına uğrayabilir, keyifli zaman geçirebilirsiniz.
9
New Town Hall (Neus Rathaus) / Münih
Münih'e gidip de görmeden gelinmeyecek yerlerdendir. Mimarisine hayran kalacağınız, harika yerlerdendir.
10
Tierpark Hellabrunn / Münih
Münih'in en güzel yerlerindendir ve buraya girmek için sadece çocuk olmak gerekmiyor. Hayvanları yakından görebileceğiniz, aileniz ile mükemmel zaman geçirebileceğiniz yerlerdendir.
11
Viktualienmarkt / Münih
Uğranması gereken şehir merkezlerinden biridir. Yemek yiyebilir, içeceğinizi yudumlayabilir, sevdiklerinize hediyelik eşya alabilirsiniz. Çok samimi bir yerdir ve etrafındaki çeşmeler de ayrı hava katmaktadır.
12
St. Peter's Church / Münih
Münih'te bulunan en büyük kiliselerdendir. İçi muazzam bir güzelliğe sahiptir ve görünce çok farklı hislere kapılıyorsunuz. Mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.
13
Old Pinakothek / Münih
Harika bir müzede bulunan eşsiz bir koleksiyondur. 14. Yüzyıla ait tabloları ile dikkat çeken şehrin harikalarındandır ve mutlaka görülmesi gerekir.
14
Municipal Gallery in Lenbach House / Münih
Münih'te bulunan mükemmel müzelerdendir. Ressamların koleksiyonlarına göz atmak için ziyaret edilecek en iyi yerlerdendir. Mutlaka görülmesi gerekmektedir.
15
Olympiapark / Münih
Fotoğraflarda göründüğünden daha çok daha güzel bir yerdir. Kafe ve restoranlara gidebilir, bu mimari harikasını görebilirsiniz.
16
Münih Botanical Garden / Münih
Münih'te kesinlikle görülmesi gereken yerlerdendir. Çevresinde dolaşmak, çiçekleri görmek için harika bir yerdir.
17
Theresienwiese / Münih
Öncesinde bilet alınarak katılabileceğiniz bira, yiyecek ve çadır programıdır. Lunaparkın da bulunduğu bu güzel yere mutlaka gelmelisiniz.
18
New Pinakothek / Münih
Eski binası ile çok bakımlı görünen bir yapıdır. Müzesini kesin gezmeli ve sanat koleksiyonunu incelemelisiniz. Buraya kadar gelip, havuzun başında kahve içmeden ayrılmayın.
19
Bayerische Staatsoper Opera House / Münih
Mimari açıdan görülmesi gereken önemli yerlerdendir. Opera ve baleye ilgisi olanların, dekorasyon harikası bu yeri görmede şehirden ayrılmaması ısrarla önerilir.
20