Mumbai'de Gezip Görmeniz Gereken Yerler

15 Ocak 2016

Shree Siddhivinayak / Mumbai
Şehirdeki ziyaret edilmesi gereken en önemli tapınaklardandır. Kesinlikle görülmeli ve bilgi alınmalıdır.
1
Bandra-Worli Sea Link / Mumbai
Bakımlı ve kendine özgü güzelliğe sahip, şehrin simgelerinden biridir. Mühendislik harikası köprüyü görmeli, bir kere de olsun üzerinden geçilmelidir.
2
Marine Drive / Mumbai
Gecesi ve gündüzü ayrı güzel olan bir yoldur. Ailenizle manzara karşısında gezebilir, harika havanın tadını çıkarabilirsiniz. Günbatımını izleyebileceğiniz yerlerdendir.
3
ISKCON Temple - Mumbai / Mumbai
Şehirdeki en güzel tapınaklardan biridir. Mükemmel mimariya sahip olan kutsal yere mutlaka gidilmeli ve sakin havasını solumalısınız.
4
Mount Mary Church / Mumbai
Mumbai'de bulunan güzel ve huzurlu kilisedir. Şehrin kalbinde bulunan kilisenin mimarisini görmeli, bayram günlerinde açık olan fuarına uğramalısınız. Görmeden şehirden ayrılmayın.
5
KidZania Mumbai / Mumbai
Çocuklar için aktivitelerin olduğu, meslek gruplarının eğlenerek öğrenildiği, faydalı bir eğitim alanıdır. İtfaiyeden, aşçılığa kadar hemen hemen her meslek grubunu içerisinde bulunduran ve çocuklu ailelerin uğramadan gelmemesi gereken yerlerdendir.
6
Nariman Point / Mumbai
Mumbai'nin en iyi yerlerindendir. Şehrin hırçın dalgalarını dinleyip, eşsiz manzarası karşısında rahatlayabileceğiniz, unutulmayacak yerlerdendir. 
7
Chhatrapati Shivaji Terminus / Mumbai
Şehirdeki önemli ve güzel tarihi yapılarındandır. Bu tarihi bina, şehrin en eski tren istasyonudur. Gecesi ayrı, gündüzü ayrı güzeldir ve mutlaka görülmelidir.
8
Mani Bhavan Gandhi Müzesi / Mumbai
Gandhi hakkında bilgi edinmek isteyenlerin, eşyalarını görmeyi isteyenlerin kesinlikle görmesi gereken müzelerdendir. Tarih meraklıları için güzel bir öneridir.
9
Gateway of India / Mumbai
Mumbai'nin görülecek en güzel yapılarındandır. İçerisinde, ünlü markaların bulunduğu alışveriş merkezi de bulunmaktadır. Hoş vakit geçirebilirsiniz.
10
Mahalakshmi Temple / Mumbai
Şehirde ziyaret edilecek en kutsal yerlerdendir. Merkezi konumunda olan yerde gezebilir, hediyelik eşya alabilirsiniz. 
11
Prithvi Theatre / Mumbai
Şehrin önemli ve eski tiyatrolarındandır. Sanat severlerin ilgisini çekecek çok güzel bir mekandır. Aydınlanması ve ortamına bayılacaksınız.
12
Colaba / Mumbai
Şehrin kalabalık yerlerindendir. Çok sayıda restoranın, alışveriş yapılacak dükkanların bulunduğu bu yerde, kahve içerek harika vakit geçirebilirsiniz.
13
Global Vipassana Pagoda / Mumbai
Şehirde bulunanların kesinlikle uğraması gereken yerlerdendir. Manzarası, tapınağı ve mimarisi ile huzur vermektedir.
14
Babulnath Temple / Mumbai
Eski, sakin ve huzurlu bir tapınaktır. Şehirde ziyaret dilmesi gereken, unutulmaz deneyim yaşayağınız yeri mutlaka görmelisiniz.
15
Ablabs Aquamagica / Mumbai
Eğlenceyi doruk noktalarda yaşayacağınız, kaydıraklardan kayarak unutulmaz dakikalar geçirebileceğiniz yerlerdendir. Kesinlikle uğramalısınız.
16
Adlabs Imagica / Mumbai
Hem çocukların, hem de yetişkinlerin çok eğlenecekleri yerlerden biridir. Kesinlikle görmeli, eğlenceyi doruk noktalarında yaşamalısınız. Aileniz veya arkadaşlarınızla unutulmaz bir gün geçirebilirsiniz.
17
Chhatrapati Shivaji Maharaj Vastu Sangrahalaya / Mumbai
Çeşitli eserlerin bulunduğu, heykeller ve sanat eserlerinin bulunduğu müzedir. Kesinlikle görülmeli ve gezilmelidir.
18
Kanheri Caves / Mumbai
Doğa ve tarih aşıkları için harika bir yer... Sessiz ve sakin olan mağaraları gezebilir, bakımlı hallerini görebilirsiniz. Küçük bir piknik yapabilirsiniz. Kesinlikle görülmeli.
19
Water Kingdom / Mumbai
Şehrin en iyi su parklarındandır. Hem çocukların hem yetişkinlerin çok eğleneceği gezilerdendir. Kesinlikle gelinmeli ama yiyeceklerin fiyatları öğrenilmeden alınmamalı.
20