Muğla'nın Görülmesi Gereken Yerleri

02 Mayıs 2016

Dalyan Gölü
Ülkemizin eski yerleşim yerlerinden biri olan, Kaunos Antik Kent Dalyan'ın çevresinde bulunan göldür. Muğla'ya bağlı olan Ortaca'da yer alan gölü mutlaka görmeli, tekne gezilerine katılmalı ve çamur banyosu yapmalısınız.
1
Kızılada Feneri
Fethiye Körfezi'nde bulunan ve denizcilere yol gösteren en önemli işaretlerdendir. Günümüzde sadece fener olarak değil, otel ve restoran olarak hizmettedir.
 
2
Göcek Marina
Akdeniz Bölgesi'nin en güzel şehirlerinden biri olan Muğla'nın, Göcek ilçesinde bulunan dikkat çekici marinadır. Bölgede bulunan tek marina olan yer, gelen turistlerin ilgisini çekmektedir.
3
Ekincik Koyu
Yat turizimcilerinin en önemli yerlerinden olan Ekincik koyu, kusursuz doğa manzarasına sahiptir. Harika suyu ve çevresi ile görülmesi gereken yerlerdendir.
4
Şahidi Camii
Osmanlı Dönemi'nden günümüze kadar gelen yerlerdendir. Muğla'da görülmesi gereken en önemli yerlerden biridir.
5
Turgut Şelalesi
Muğla'nın Marmaris ilçesinde tatil yapmak isteyenlerin ilk tercihlerinden biridir. Yaz mevsiminde yoğun ilgi olan şelaleyi kesinlikle görmelisiniz.
6
Turunç Koyu
Muğla'nın Turunç ilçesinde bulunan Turunç Koyu, suyu ve havası ile görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Mutlaka uğramalısınız.
7
Stratonikeia Antik Kenti
Güzel ilimiz Muğla'nın, sadece yaz turizmi değil tarih turizmi gelişmiştir. Anıtlar, kaleler ve antik kentleri ile dikkat çekmektedir. Mutlaka uğramalısınız.
8
Fethiye Cennet Koyu 
Fethiye'nin huzur dolu köşelerinden biridir. Akdeniz'in kıyısında yer alan koyu mutlaka görmeli ve zaman geçirmelisiniz. Kesinlikle uğrayın.
9
Fener Plajı
Muğla'nın Bodrum ilçesinde yer alan harika bir plajdır. İsmini, Hüseyin Burnu Feneri'nden almaktadır ve mutlaka uğranmalıdır.
10