Moskova'da Gezip Görmeniz Gereken Yerler

25 Aralık 2015

Tretyakov Gallery in Levrushinsky Lane / Moskova
Dünyaca ünlü ressamlara ait eserlerin bulunduğu harika bir müzedir. 45 tane odası olan bir yerdir ve buraya kısıtlı zaman ayırmayın. Saatlerin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Kesinlikle görülmesi gerekir.
1
Kızıl Meydan / Moskova
Mükemmel eserleri görmek için kafanızı sağa sola çevirmeniz yeterli olacaktır. Harika meydan ve binaları ile unutamayacağınız bir yerdir. Gezmeye doyamayacaksınız.
2
Aziz Basil Katedrali / Moskova
Kızıl Meydan'a geldiğinizde karşılaşacağınız eşsiz bir görüntüdür. Görenleri masallar diyarına götüren bu binanın mimarisinde büyülenmemek elde değildir. Mutlaka görülmeli.
3
Tsarytsino Open - Air History and Architectural Museum / Moskova
Müzesi, köprüleri, gölleri ve su parkı ile unutamayacağınız bir deneyim olacaktır. Mimari detaylarını inceleyebilir, güzel vakit geçirebilirsiniz. Mutlaka uğrayın.
4
Kremlin Sarayı / Moskova
Kalın duvarları ve ihtişamlı yüksek ile dikkat çeken saraylardandır. Devletin çalışmaları, bu saraylarda devam etmektedir ve kesinlikle görülmesi gereken yerlerdendir.
5
Kolomenskoye Tarih ve Mimari Müzesi ve Rezervi / Moskova
Büyük ve güzel bir parkın içerisinde bulunmaktadır. Şehrin kalabalığından kaçmak isteyenlerin ilk tercihlerindendir. Mutlaka gelmeli ve gezmelisiniz.
6
Moscow Metro / Moskova
Her durağına hayran kalacağınız bir metrodur. Her zaman kalabalıktır ama mutlaka görmelisiniz.
7
Armoury / Moskova
İki katlı olan bu müzeyi gezmeye üst kattan başlanıyor. Müzede, eski dekorlar, saatler, zerhlar ve silahlar bulunmaktadır. Rusya'nın ihtişamını görebileceğiniz müzelerdendir. Ziyaret etmelisiniz.
8
Diamond Fund / Moskova
Pırlantalar, elmaslar, yakutlar, küperler, broşlari yüzükler ve daha birçok değerli eşyaların bulunduğu yerlerdendir. Güzellikleri karşısında büyülenebilirsiniz. Ziyaret edilmesi gerekir.
9
Kremlin Walls and Towers / Moskova
Kremlin kiliselerini ve büyük çanını görmeli ve çevresini mutlaka gezmelisiniz. Moskova'ya gidip de görülmeden gelinmeyecek yerlerdendir. Fotoğraf makinenizi unutmayın.
10
Aptekarskiy Ogorod Botanical Garden / Moskova
Göletlerin bulunduğu harika bir botanik bahçedir. Şehrin kalabalığından uzaklaşıp, doğa ve tabiatın keyfini çıkarmak isteyenlerin mutlaka görmesi gereken yerlerdendir.
11
Bolshoi Theatre / Moskova
İç mimarisinin çok güzel olduğu bir sahnedir. Unutulmayacak bir yerdir. Mutlaka görmeli, hatta etkinliklere katılmalısınız.
12
Gorkiy Central Park of Culture and Recreation / Moskova
Yaz aylarının vazgeçilmez yerlerindendir. Nehir kenarındaki manzarayı izleyebilir, ağaçlar altında dinlenebilirsiniz. Mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.
13
Neskuchny Sad / Moskova
Dolaşmak için şehrin en güzel yerlerindendir. Yeşil ve tertemiz alanda yürüyüş yapabilir, bisiklet sürebilir, kendinizi iyi hissedebilirsiniz.
14
Pushkin Güzel Sanatlar Devlet Müzesi / Moskova
Moskova'nın merkezinde sayılan, çok güzel bir müzedir. Geniş zaman ayrılması ve detaylı gezilmesi gerekir. Çocuklarınızla beraber unutulmaz bir gün geçirebilirsiniz.
15
Lomonosov Moscow State University / Moskova
Şehri tepeden gören, Moskova Üniversitesi'nin yönetim binası olarak kullandığı, mimarisi ile büyüleyen, kızıl yıdız ile süslenen bu dev bina şehirdeki en güzel mimari yapılar arasındadır. Mutlaka görmelisiniz.
16
Tretyakov Gallery on Krymsky Val / Moskova
Rus sanat eserlerinin ve resimlerinin bulunduğu harika bir galeridir. Eşsiz tablolar incelerken, kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Gideceğiniz zaman en az 2 saat ayırmayı unutmayın.
17
Krutitskoe Podvorye / Moskova
Rusya'nın ilk resmi patrikhanesidir. Binayı gördüğünüzde, 17. yüzyılda yaşıyormuş gibi hissedebilirsiniz. Mutlaka görülmesi gereken, şehre hakim olan yapılardandır.
18
Art Gallery of the European and American Countries of the XIX-XX centuries
Dünyanın en ünlü sanat koleksiyonlarının bulunduğu unutulmayacak bir yerdir. Mutlaka ziyaret edilmelidir.
 
19
Muzeon Art Park / Moskova
Heykellerle dolu çok güzel ve etkileyici bir parktır. Sanat pazarını gezebilir, heykelleri inceleyebilirsiniz. Sıcak havalarda gidilmesi önerilir.
20