Mortgage Kredisi ve Türleri

18 Kasım 2015

Gayrimenkul finansman sistemi olan Mortgage, ev sahibi olmak isteyenler ve yeterli birikimi olmayan insanlar için düzenlenmiş bir sistemdir. Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenlerin bu sistem ile ev sahibi olmaları mümkündür.
1
Finans kuruluşlar tarafından verilen vadeli kredi sistemi ile Mortgage kredisi verilmektedir. Mortgage kredisinde, teminat olaraki taşınmaz mallar üzerinde ipotek yapılır. Krediyi ödeyip, borcunuz bittiği zaman ise ipotek kalkar ve evin sahibi tamamen siz olursunuz.
2
Mortgage kredileri 1-20 yıl arasında değişiklik gösterir ve farklı türleri vardır. Ev kredisi, inşaat kredisi, refinansman kredisi, arsa kredisi, iş yeri kredisi ve konut geliştirme kredisi olarak türlere ayrılır.
3
Ev (Konut) Kredisi
İsimden de anlaşılacağı gibi ev sahibi olmak için kullanılan kredi türüdür. Borcunuz bitene kadar, ev ipotekli kalmakta ve kira öder gibi ev sahibi olursunuz. Borç tamamen bittikten sonra ipotek kalkmaktadır ve mal sahibi olursunuz.
4
İşyeri Kredisi
İmalathane, ofis ve iş yeri gibi yerlerin sahibi olmak isteyenlerin kullandıkları bir kredi türüdür. 
5
Arsa Kredisi
Bahçe ve arsa finansmanları için verilen Mortgage kredisidir. Arsa sahibi olmak isteyenlerin tercih ettiği kredi türüdür.
6
Konut Geliştirme Kredisi
Evini yenilemek isteyenlerin, tadilat işleri için tercih edilen bir kredidir. Ev dekorundan sıkılan insanların, maddi imkanlarının yetmediği durumda devreye girer.
7
İnşaat Kredisi 
İnşaat kredisi, kaba inşaatları tamamlanmış yapıların, finansmanlarına destek olmak için kullanılan bir bireysel kredidir.
8
Refinansman Kredisi
Yenilenen yapılandırma kredisi ve konut kredisi borç transferleri olarak da bilinen bir kredidir. Bu kredi, konut kredisi borcunun uygun faiz oranlarının ve vade koşullarının değiştirilmesini sağlayan bir kredi türüdür.
9
İpotekli konut kredisi adı ile bilinen Mortgage kredisi hakkında temel bilgileri sizlerle buluşturduk.
Mutlu ve Huzurlu Evlerde Oturmanız Dileği İle...
10