Modunuzu Değiştirecek Öneriler

01 Nisan 2017

Kendinizi kötü hissettiğinizde, ister istemez modunuzda düşme görülmektedir. Yan, ufak mutsuzluklar yaşamak da normal bir durumdur. Havalardan, mevsimlerden veya başka sebeplerden değişen ruh halinizi değiştirecek taktikler...
1
Kendinizi, yanında iyi hissettiğiniz birileri iie konuşmalısınız. Çok yakınız olmak zorunda değil, bu sokaktaki bir kedi bile olabilir. Anlatarak rahatlayabilir, canınızı sıkan şeyleri söyleyebilirsiniz. Kendinizi neden böyle hissettiğinizi ve tüm aklınızdan geçenleri açık açık söleyebilirsiniz. Kabacası, düşüncelerinizi sesli ifade etmelisiniz. Karşınızdaki kim olursa olsun, cevap vermese bile sizi anlamalıdır.
2
Kötü hissettiğiniz zaman, modunuzu değiştirecek şeylerden biri ağlamaktır. Ağlamak, kişiler üzerinde olumlu etkiye sahip olan önemli şeylerdendir. Ağlamak için bahane arıyorsanız, duygusal film açın ve karşısına geçin. İçinizdeki tüm zehri akıtana kadar ağlayın. Göz ve burun kızarıklığının olması normaldir.
3
Ruh halinizi değiştirecek şeylerden biri de hareket etmektir. Yerinizden kalkmak zor gelebilir ama kendinizi biraz zorlayarak açık havada yürüyüş yapın. Dans edebilir, zıplayabilir, koşabilirsiniz. Önemli olan hareket etmektir. Hareket ettiğiniz sürede, vücut daha fazla endorfin hormonu salgılar ve kötü modunuzdan kurtulursunuz.
4
Ruh halinize anında etki gösterecek, en güzel önerilerden biri de duş almaktır. Sabah akşam duş alanlardan biriyseniz,keyfinize dokunmak olmaz tabi. Daha çok rahatlamak için, banyonuza mumlar koymalı ve hafif müzik ile destek vermelisiniz. Suyun iletkenliğine güvenmeli, zihninizde kötü düşüncelerin akıp gitttiğini hissetmelisiniz.
5
Modunuzu değiştirecek önerilerimizden biride, yemek yapmak ve yemektir. Damak zevkinize uygun olan yiyecekler yapın ve tüketin. Kendinizi, doğrarken,bölerken, kavurur ve kızartırken kendinizi çok iyi hissedeceksiniz. Emeklerinizin karşılığını aldığınız zaman, mutlu olcak ve "Can boğazdan gelir" sözünü onaylayacaksınız.
6
Çocukluğunuzda sizi mutlu eden şeyleri düşünün ve onlarla uğraşmaya başlayın. Boyama kitapları alabilir, seksek onayabilir, arkadaşlarınızı toplayın ve yakantop grubunuzu oluşturun. Çocukluğunuzu hatırlatacak şeyleri satın alan veya yaparak kendinizi mutlu edin.
7