Moda Sektöründeki En Farklı Bilgiler

09 Ekim 2015

Kıyafet sektöründeki ilk mağaza, eski Roma'da açıldığını sizlerle paylaşmak istedik.
1
"Baba katili" ismiyle eski zamanlarda kullanılan yakalara neden bu isim veriliyor merak mı ediyorsunuz? Cevabı : Çok sayıda erkeğin bu yakaları takmaya çalışırken boğularak ölmesinden dolayı bu isim verilmektedir.
2
1678 yılında Fransa'da, ilk moda dergisi basılmıştır. Hem de erkek moda dergisidir. Kadınlara yönelik dergi de 10 yıl sonra çıkmıştır.
3
Bir tasarımcı tarafından tasarlanan, dünyanın ilk logolu markası Lacoste'nin timsah logosudur.
4
İlk defa giyilen uzay kıyafetleri, sütyen üreticisi olan Playtex firmsı tarafından üretilmiştir.
5
Napolyon'un asker kıyafetlerini dikkatli, incelendiği zaman, kol kısımlarına dikilmiş pirinç düğmeler dikkat çekmektedir. Bu düğmelerin olmasındaki amaç; askerlerin burunlarını kollarına silmelerini engellemektir.
6
Rus askerleri, 2007 yılından önce ayaklarını bez parçaları ile sarmaktaydı. Çorap giymeye 2007 yılından sonra başlamışlardır.
7
Pers İmparatorluğunda ortaya çıkan bir yenilik de topuklu ayakkabılardır ve erkekler tarafından kullanılmıştır. Ata binerken denge sağlamak için tercih edilmekteydi.
8
Kraliçe Victoria'nın düğününden önceki zamanlarda, beyaz renk geleneksel yas rengi olarak kullanılmaktaydı.
9
Okulda metal grubu "Kom" tisörtü giydiği için bir genç tutuklanmıştı. Kom grubu, gence destek olmak adı altında, kendi tisörtlerinden okulun öğrencilerine dağıttı. İşin garibi, dağıtımda polisin yardım etmesiydi.
10
Desenli kumaşlar, insanları olduğundan daha kilolu göstermektedir.
11
Orta Çağ Avrupa'sında sosyal statüler, insanların giydikleri renklerden anlaşılmaktaydı. Üst sınıf insanlar, bankerler ve tüccarlar  yeşil giyerken, Asiller kırmızı, köylüler de kahverengi giymekteydi.
12