Microsoft'un Bilinmeyen Özellikleri

15 Mayıs 2017

Hemen hemen her gün duyduğumuz Microsoft'un kısa açılış müziği, ünlü müzisyen Brian Eno tarafından bestelenmiştir.
1
Her ünlü şirketin, gelenekselleştirdiği bir ürünü bulunmaktadır. Ünlü şirketlerden olan Microsoft'un da yıldönümü gibi kutlamalarında, mutlaka M&M şekerlerinden dağıtmaktadır. Renkli ve lezzetli ürünü denemediyseniz mutlaka deneyin.
2
Microsoft'un mükemmel bir sanat koleksiyonu bulunmaktadır. Şirkette modern fotoğraf, heykel ve resim çalışmalarından oluşan, ortalama 5.000 tane ürün bulunmaktadır. Şirketin yöneticileri, sanat eserlerinin bulunduğu iş yerlerinde, stresin azaldığı ve iş veriminin yükseldiğine inanıyorlar.
3
Ünlü şirket Microsoft, yaptığı iş görüşmelerinde adaylarına çok farklı sorular sormaktadır. Örnek vermek gerekirse, "Rögar kapakları neden yuvarlak olur?" sorusudur. Bu soruyu sorarak, basit sorular karşısında nasıl tepkiler verildiğini anlamaya çalışmaktadır.
4
Ünlü şirket Microsoft, 10.000'den fazla patante sahip olan bir şirkettir. Amerika'da patent sahipleri listesinde ilk 5'e girmeyi başarmıştır. Her sene 3.000'den fazla patent üretiyor.
5
Bill Gates 1977 senesinde tutuklanmıştır. Tutuklanmasının sebebi, ehliyet sahibi olmadan trafiğe çıkması ve kırmızı ışıkta durmamasıdır. Bu nedenle çok kısa bir süre tutuklu kalmıştır.
6
Bill Gates okulunu tamamlamayan biridir. Yaptığı bir söyleşide okulunu tamamlayamadığı için değil de, Microsoft'u kurmak için okulunu bilerek bıraktığını açıklamıştır. Seneler öncesinden kendine hedef koyan ve ne istediğini bilen bir kişidir.
7
Microsoft şirketi, ilk defa milyar doları, 4.yılındayken kazanmıştır. İlk kurulduğu yıl 16.000 dolar şirket geliri elde etmiş ve 4. senesinde 1 milyon doları kazanmayı başarmıştır.
8
Windows Vista'yı geliştiren Jim Allchin, tam bir Mac hayranydı. Microsoft için çalışmasaydı, mutlaka Mac alacağını samimi bir dille röportajında belirtmiştir.
9
Bill Gates, 31 yaşında iken milyarder olmuştur. 1999 senesinde, 100 milyar dolarlık servete sahip olan Amerikalı olarak adını altın harflerle tarihe kazımıştır.
10
Microsoft'un çok sayıda alt şirketi bulunmaktadır. 34 senelik tarihinde 150 şirketi satın aldı. Bunların arasında en çok bilinenler Hotmail ve Nokia'dır.
11
Bill Gatesi 2005 senesinde, İngiltere Kraliçesi tarafından üstün kariyeri ve yapmış olduğu bağışlarından dolayı onurlandırmış ve şövalye ünvanı almıştır.
12