Mesaj Attıktan Sonra Bunları Yapmayın

24 Temmuz 2015

Mesaj yolladığınız andan itibaren, ne zaman online olduğuna sürekli bakıp, neden cevap yazmadığınızı düşünüyorsanız eğer tehlike sinyalleri çalmaya başlamış demektir.
1
Karşı tarafın mesajını gördüğünüzde size karşı düşüncelerinizi değiştirmeye çalışmak için, sevimli ifadeler yollamak şimdiye kadar işe yaradığı görülmemiştir.
2
Aniden gelen mesajlar karşısında hemen cevap atmamaya özen gösterin. Pembe yalanlar söylemeniz işe yarayacaktır. "Pardon uyuyakalmışım, duymadım" gibi cevaplar, karşı tarafın "oh be sonunda cevap geldi" diye sevinmesine neden olacaktır.
3
Sakın ha "pardon arkadaşa mesaj atıyordum" saçmalığını yapmayın. 
4
Karşı cinsin işi olabileceğini düşünmeyip, sürekli karşıdakinden mesaj atmasını beklemek hoş bir davranış değildir. Bir de ardına "Senden hoşlanıyorum ama bu şekilde olmaz" gibi bahanelerin arkasına sığınmak, itici görünmenize sebep olur.
5
Mavi tik olduğunu görür görmez, ardı ardına mesaj yazmak iticiliğe sebep olan etkenlerden bir başkasıdır. Kendi hayatını kısıtladığınız zaman, sevgisi nefrete dönüşebilir. Aman dikkat!
6
Aynı mesajı ulaşmadı diye 2 kere göndermeyin. Şimdiki zamanda akıllı telefonlar olduğu için, bir hata olduğunda size zaten uyarı verir.
7
Telefonu çekmediği zaman, tüm sosyal medyadan onu takip altına almayın ve bunu kendisine hissettirince karşı cinsin bunalmasına bir başka sebeptir.
8
Mesajlarınıza cevap gelmeyince, hemen başka biri var diye düşünmeye başlamayın. Beni aldatıyor, beni oyalıyor gibi düşüncelere kapılmak, sizi hasta eder. Aman Dikkat!
9
Seneler öncesinden kalan özel numadan arama rezilliğine sakın girmeyin.
10