Mental Orgazm Hakkında Bilinmeyenler

27 Kasım 2015

Mental orgazm, sadece düşünce yolu ile cinsel doygunluğa ulaşmak anlamına gelmektedir. Kadınlar üzerinde yapılan araştırmalara göre, orgazm olduğu zamanı düşünen kadınlar ile orgazmı yaşayan kadınların zevk alma oranları aynı olduğu görülmüştür.
1
Mental orgazma ulaşmanın yollarının başında nefes egzersizleri ve cinsel fanteziler gelmektedir. Bunun dışında kegel egzersizleri ile uyku halinde bile mental orgazma ulaşılabilmektedir.
2
En önemli kural, rahat bir yerde uzanarak, gözleriniz kapalı halde kendinizi rahat bırakmaktadır. Aklınıza kötü şeyler geliyor ise derin derin nefes alıp verin ve kendinize mediyasyon yapın.
3
Unutmayın ki stres altındayken orgazma ulaşamazsınız. Tam olarak rahat ettikten sonra orgazma ulaşılır.
4
Zihninizi rahatlatıkan sonra, önceden yaşadığınız orgazm deneyimlerinizi düşünmelisiniz. Bu sırada, pelvik kaslarınızı hareket ettirerek, zihinsel orgazma ulaşmanız mümkündür.
5
Mental orgazmın öncelerde belirtilmiş net kuralları yoktur. Bu sebepten dolayı kadınlar kendilerini deneyebilir, tecrübe edinebilirler.
6
Kadınlar, zihni tarafından engellenmediği zaman mental orgazma ulaşabilmektedir.
7
Mastürbasyon yapılmasını yanlış bulan kadınlar ve cinsel konularda korku yaşayan kadınlar, mental orgazma ulaşma konusunda sorun yaşayabilirler.
8
Unutmayın ki uyarıcı olmadan yaşanılan mental orgazmda en önemli kural, zihninizi rahat bırakmaktır.
9
Endişeli, yorgun ve stresli kadınlarda zihinsel orgazm, beklenilen sonucu göstermemektedir.
10