Melbourne'de Gezip Görmeniz Gereken Yerler

26 Ocak 2016

Melbourne Cricket Ground (MCG) / Melbourne
Atmosferi ile heyecan verici bir deneyimdir. Müzesi, koleksiyonları ve olimpiyatları ile hayran kalacağınız yerlerdendir.
1
Melbourne Kraliyet Botanik Bahçeleri / Melbourne
Harika bir manzaraya sahip olan, dünyanın en iyi bahçelerindendir. Gölün ortasındaki tekne turları görülmeye değerdir. 
2
Shrine of Remembrance / Melbourne
Şehirde ziyaret edilmesi gereken, mükemmel bir anıttır. Şehir manzarasını ve gün batımını izleyebilir, çok sayıda fotoğraf çekebilirsiniz.
3
City Circle Tram / Melbourne
Şehri keşfetmek için kullanılan, nostaljik ulaşım aracı ile dolaşmadan buradan ayrılmayın. Alışveriş yerlerine, lokantalara, müzelere ve parklara kolay şekilde ulaşabilirsiniz.
4
Victoria Ulusal Galerisi / Melbourne
Şehirdeki en güzel sergilerden biridir. Çok bilgilendirici ve eğlenceli galeriyi görmeli, çizimleri incelemelisiniz. Harika yemek yemeniz mümkündür.
5
Block Arcade / Melbourne
Mimarisine hayran kalacağınız, tarihine ve dükkanlarına bayılacağınız yerlerdendir. Çevresinde yürüyüş yapabilir, etrafı keşfedebilirsiniz.
6
Melbourne Müzesi / Melbourne
İlginç sergilerin bulunduğu, kültür ve sanat müzesinde gezmekten çok keyif alacaksınız. Dinazor müzesi, hem sizin hem de çocuklarınızın hoşunuza gidecektir. Mutlaka uğrayın.
7
Victoria Eyalet Kütüphanesi / Melbourne
Özel ve kusursuz şekilde tasarlanan, mükemmel bir kütüphanedir. Galerisini gezebilir, tüm fotoğrafları inceleyebilirsiniz. Dünyanın en güzel binalarından biridir ve görmeden şehirden ayrılmayın.
8
Melbourne Zoo / Melbourne
Hayvanların doğal yaşamlarını görmek isteyenlerin, mutlaka uğraması gereken yerlerdendir. Sevimli dostlarla eğlenceli vakit geçirebilir, ailenizle piknik yapabilirsiniz.
9
Eureka Skydeck 88 / Melbourne
88. kata cam asansör ile çıkarak şehri görebileceğiniz harika bir deneyimdir. Güneşin batışını izleyebilir, gece ise şehrin ışıklarını görebilirsiniz. Asla unutulmayacak bir anı olacaktır.
10
National Sports Museum / Melbourne
İlginç müzelerden biri olan, hem çocuklar hem de yetişkinler için uygun olan harika bir yerdir. Hatıra kalması için sevdiklerinize hediye alabilirsiniz.
11
Rod Laver Arena / Melbourne 
Avustralya'nın keyfini çıkarabileceğiniz, kusursuz bir yapıdır. Harika atmosferi yaşamalı, maçları izleyebilirsiniz.
12
Aziz Patrick Katedrali / Melbourne
Eski olmasına rağmen kusursuz olan bir kilisedir. Pencere ve cam vitrayları ile çarpıcı mimariyi görmeden şehirden ayrılmayın.
13
Eski Melbourne Cezaevi / Mellbourne
Eski hapishane hücrelerini ziyaret etmeden şehirden ayrılmayın. Tarihi ile bilgilendirici yerlerden olan cezaevini keyifle gezebilirsiniz.
14
Australian Centre for the Moving Image / Melbourne
Sinema ve televizyonun tarihi gelişimini görebileceğiniz farklı bir sergidir. Küçük ama güzel olan bu müzeyi görmeli ve zaman geçirmelisiniz.
15
Queen Victoria Market / Melbourne
Yemek yiyebileceğiniz ve alışveriş yapabileceğiniz harika bir pazardır. Mükemmel bir atmosfere sahip olan yerden keyif almamanız mümkün değildir.
16
Fitzroy Gardens / Melbourne
Bakımlı ve güzel bahçeler arasında zaman geçirebilir, dinlenebilir, yürüyüş yapabilirsiniz. Doğayla kucaklaşan yere bayılacaksınız.
17
Immigration Museum / Melbourne
Farklı kültürleri anlayabilmek için ziyaret edilmesi gereken müzelerdendir. Arşivler ve sergiler ile harika görünen müzeyi ziyaret etmeden şehirden ayrılmayın.
18
The Ian Potter Centre : NGV Australia
Videoları, heykelleri, resimleri ve daha birçok esereri ile görülmesi gereken sergilerdendir. İçerisindeki dükkanları ziiyaret edip, kafesinde dinlenebilirsiniz.
19
Degraves Street / Melbourne
Atmosferi ile görenleri etkileyen sokaktır. Butik mağazaları, kafe ve restoranları ile dikkatleri çekmektedir. Fotoğraf çekmek için en uygun yerlerdendir.
20
The Ian Potter Centre : NGV Australia / Melbourne
Harika ve ilginç bir müzedir. Resimler, heykeller ve videoların bulunduğu, farklı dükkanların bulunduğu yeri görmeli, zaman geçirmelisiniz.
21
Federation Square / Melbourne
Şehrin en işlek caddelerinden biridir. İstasyonları, kiliseleri ve etkinlikleri ile dikkat çeken yerlerdendir: Müzelerde gezebilir, kafelerde zaman geçirebilirsiniz.
22
Aziz Paul Katedrali / Melbourne
Şehrin en güzel tarihi kiliselerindendir. Unutulmaz deneyim yaşayacağınız, mimari harikasını ziyaret etmeden şehirden ayrılmayın.
23
Hosier Lane / Melbourne
Yetenekli insanların duvar yazıları yazdığı, farklı ve dikkat çekici yerlerdendir. Kesinlikle ziyaret edilmesi gereken sokakta, fotoğraf çekmeyi ihmal etmeyin.
24
Yarra River / Melbourne
Kusursuz evlerin bulunduğu, şehir manzarasını izleyebileceğiniz yerlerdendir. Yürüyüş yapabilir, bisikleye binebilir, turlara katılabilirsiniz. Görmeden gelmeyin...
25
Melbourne Central / Melbourne
Harika bir konumda bulunan, içerisinde aradığınız her şeyi bulabileceğiniz yerlerdendir. Kesinlikle görmeli, zaman geçirmelisiniz.
26
Lygon Street / Melbourne
Restoran ve kafeleri ile renkli semti mutlaka ziyaret etmelisiniz. Çok şirin mağazaların ve bakımlı sinema salonlarının bulunduğu kusursuz bir yerdir. 
27
St. Kilda Beach / Melbourne
Şehrin en güzel plajlarındandır. Kusursuz suya sahip, canlı yeri mutlaka görmeli, denize girmeli ve keyfini çıkarmalısınız. Fotoğraf çekmek için birçok yere sahiptir.
28
Sea Life Melbourne Aquarium / Melbourne
Heyecan verici akvaryumlardandır. Çok sayıda balık çeşitlerinin bulunduğu, çok eğlenceli dakikalar geçireceğiniz yeri ziyaret etmelisiniz.
29
Albert Park / Melbourne
Ziyaret edilmesi gereken, şehrin en güzel yerlerindendir. İlgi çekici manzarası ve verdiği huzura bayılacaksınız. İster spor yapın, ister piknik...
NeOldu.com / Özel Haber - Dilara KARACA
30