Medine'de Gezip Görmeniz Gereken Yerler

09 Ocak 2016

Mescid-i Nebevi / Medine
Peygamber efendimiz'in kabrinin, yeşil kabrin altında bulunduğu yerdir. Manevi yönden kendinizi çok farklı hissedecek ve efendimize yakın olduğunuzu anlayacaksınız. İlk gelinmesi gereken yerlerdendir.
1
Kuba Mescidi / Medine
İslam dininde inşa edilen ilk mescididir. Peygamber Efendimiz'in de yapımında çalıştığı ve herkesin kesinlikle uğraması gereken yerlerdendir.
2
Masjid Al Qiblatain / Medine
Cift kıbleli meclis olarak bilinen ve aynı anda 2 yönde namaz kılınan, dünyadaki tek mekandır. Kesinlikle görülmeli...
3
Mount Uhud / Medine
İslamiyet tarihinin zorluklarını, buralarda gezerken çok daha yakından anlayacaksınız. Zorlu aşamaları, sıcak çevrenin koşulllarını ve zorluklarını görebilirsiniz. Yükseklere çıktığınız zaman, savaş alanını görebilirsiniz.
4
Jannatul Baqi / Medine
Tüm dünyadaki müslümanlar tarafından ve islam tarihinde önemli yere sahip olan bir yerdir.
5
Madain Saleh Tombs / Medine
Eski çağlara ziyarete gitmiş gibi hissedeceğiniz yerlerdendir. Harika mağaralar ve sanatsal eserler bulunur ve mutlaka ziyaret edilmesi gerekir.
6
Grave of Hamzah / Medine
Çok büyük alana sahip mezarlıktır. Uhus alanının içerisinde bulunan kutsal yerde, çevre düzenlemesinin olmaması ve kırık camların bulunması görenleri üzmektedir. Şehirde görülmesi gereken yerlerdendir.
7
Al - Madina Museum / Medine
Suudi Arabistan'da bulunan en iyi müzelerdendir. Arap kültürü hakkında merak edilenleri öğrenebileceğiniz yerlerdendir.
8
Mosque of Badr / Medine
Mimarisi olarak da dışarıdan çok güzel görünen bir camidir. Şehirde görülmesi gereken en önemli yerlerdendir.
9
Al Noor Mall / Medine
Şehirdeki büyük alışveriş merkezlerindendir. Kaliteli markaların bulunduğu, şehrin dışında olmasına rağmen ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. 
10
Yanbu Lakes / Yanbu
Çok güzel bir yapay göldür. Gölün etrafında dinlenebilir, yüksek ağaçların altında oturabilir, kuşları izleyebilirsiniz. Mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.
11
Rashed Mall / Medine
Medine'nin ikinci büyük alışveriş merkezidir. İçerisindeki restoranlarda yemek yiyebilir, mağazalarda gezebilirsiniz. Uğramalısınız.
12
Madina Media Museum / Medine
İslam tarihine ışık tutan müzedir. Mutlaka görülmesi gereken, tarihi mirastır. Mutlaka görmeli ve hediyelik eşya almalısınız.
13
Old Bazaar / Medine
Şehrin en bilindik eski çarşılardandır. Arap ürünlerini satın alabileceğiniz, çok büyük markettir. Kesinlikle görmelisiniz.
14
Yanbu Al-Bahr Beach / Yanbu
Sahil boyunca dolaşabileceğiniz, çocuklarında çok keyif alacağı, tertemiz kumsallardan oluşan sahil şerididir. Yüzmek için idealdir. Mutlaka görmelisiniz.
15
The Seven Mosques / Medine
Tarihe ve arkeolojiye ilgisi olanların mutlaka görmesi gereken yerlerdendir. Küçük mescidlerin bulunduğu, şehrin önde gelen yerlerindendir. 
16
Dar Al Madinah Museum / Medine
Şehrin önemli müzelerindendir. Küçük görünmesine rağmen, benzersiz güzelliğe sahiptir. Ziyaret edilmesi gereken önemli yerlerdendir.
17
King Fahd Glorious Quran Printing Complex / Medine
Şehirde farklı yerleri ziyaret etmek isteyenler için ziyaret edilecek yerlerdendir. Baskı tesislerinden biri olan farklı bir yapıdır.
18
Wadi e Jinn - Al Baida / Medine
Cinler vadisi olarak bilinen bir yerdir. Gölü saran dağdır ve farklı bir güzelliğe sahiptir. Fotoğrafçıların uğrak yerlerinden biridir, görülmeye değer...
19
Khyber Fort Khaybar / Khaybar
Şehrin görülmesi gereken yerlerindendir. Yolunuz buraya düşerse mutlaka uğramalısınız. Fotoğraf makinenizi yanınızda bulundurun.
20