Mastürbasyon Yapmanın Faydaları

22 Şubat 2019

Kadınlar, mastürbasyon yaparak streslerini atabilirler. Kendinize ayıracağınız birkaç dakika ile stresinizi ve gerginliğinizi üzerinizden atarak rahatlayabilirsiniz.
1
Kadınlarda mastürbasyon, aynı zamanda egzersizdir. Orgazmın plato aşamasında kan basıncı artar ve kalp atışlarınız hızlanır. Bu durum cinsel ilişkiden zevk almanızı ve vajinal kaslarınızı güçlendirmenizi de sağlar.
2
Mastürbasyon yapmak, kadınların daha sağlıklı uyumasına yardımcı olur. Hormon salımıyla birlikte uykusuzluğa doğal yollardan çare bulur. Orgazma ulaşma beklentisi ile dopamin salgılanmasını ve rahatlamanızı sağlar. Bundan dolayı daha sağlıklı bir uykuya gözlerinizi yumarsınız.
3
Erkekler, düzenli mastürbasyon ile prostat kanseri riskini düşürür. Aynı şekilde kadınlarda da servikal sağlıkları arasında bağ bulunmaktadır. Kadınlar, orgazm olduklarında rahimlerin ağzı açılır ve kasları gerilir. Bu yoğunluk ile asitliği artıran servikal mukus ile dolmaktadır. Bu yapı, yararlı bakterileri arttırmakta ve vajinaya hareket etmesini sağlamaktadır.
4
Kadınların düzenli mastürbasyonu ile yapılan araştırmalar, kalp sağlığına ve diyabete iyi geldiği bilinmektedir. Daha çok ve düzenli yapılan mastürbasyon ile kalp hastalıkları ve Tip-2 diyabetin önüne geçebilirsiniz.
5
Kadınların mastürbasyon yapmasının bir faydası da kişisel aydınlanmadır. Hem duygusal hem cinsel anlamda sevmeyi ve tatmin etmeyi öğrenirsiniz. Kendiniz için kişisel farkındalık kazanmanızı sağlayabillir.
6
Mastürbasyon yapmak, kadınların regl sancılarına ve kramplara da iyi gelmektedir.
7
İdrar yolu enfeksiyonu yaşamış insanlar, rahatsız edici bir durum olduğunu bilirler. Cinsel ilişkiden sonra yaban mersini suyu içmek ve düzenli mastürbasyon da bu duruma çok iyi gelmektedir. Rahmin ağız kısmında bulunan bakterilerin atılmasını ve enfeksiyon kapma ihtimalini azaltmaktadır.
8
Düzenli mastürbasyon yaparak, cinsel ilişki sırasında orgazma ulaşmanızı daha basit hale getirebilirsiniz. Kadınlar, seks sırasında kendini rahat bırakmakta zorlanabilir. Bu durumların önüne de mastürbasyon ile geçilebilir.
9
Utanılacak bir şey gibi görünen mastürbasyonun, hem ruh hem de beden sağlığına iyi geldiğini sizlerle paylaştık. Çok az konuşulan bir konudur ama son derece faydalıdır.
10