Marakeş'te Gezip Görmeniz Gereken Yerler

08 Haziran 2020

Jardin Majorelle / Marakeş
Küçük havuzların, renkli bitkilerin bulunduğu mükemmel bir kaktüs bahçesidir. Fransız modacı tarafından tasarlanan bahçeyi kesin görmelisiniz.
1
Morocco Active Adventures / Marakeş
Harika bir deneyim olan çöl macerasını yaşamadan şehirden ayrılmayın. Deve gezisine ve size sunduğu manzaraya hayran kalacaksınız.
2
Ali Bin Yusuf Medresesi / Marakeş
Mimari açıdan çok değerli olan, mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Çeşmeleri, çinileri ve kireç taşı oymaları ile gittiğinize ve gördüğünüze değecek.
3
Maison de la Phptographie / Marakeş
Kesinlikle görülmeye değer, mükemmel bir fotoğrafçılık harikası... Mutlaka uğranmalı, çatı katında içeceğinizi yudumlamalısınız.
4
Marakeş
Mutlaka gezilmesi ve görülmesi gereken ülkeler arasında olan, masal gibi bir şehir Marakeş'in, Faniler meydanını görmeli, şehrin güzelliklerini seyretmelisiniz.
5
Jemaa el Fa Meydanı / Marakeş
Gecesi ayrı, gündüzü ayrı güzel olan bir meydandır. Ter türden insanların bulunduğu, masal diyarlarında hissedeceğiniz yeri mutlaka görmeli, zaman geçirmelisiniz.
6
Marrakech Souk / Marakeş
Şehrin tarihi dokusunu hissedebileceğiniz, unutulmaz bir atmosferdir. Deri ürünlerden gümüş işlemeli eşyalara kadar, her şeyin bulunduğu yeri gelip görmelisiniz.
7
Bahai Sarayı / Marakeş
Huzurlu mekandaki çarpıcı tavanlar, güzel avlular ve mobilyaları ile kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. 
8
Ecomusee Berbere / Marakeş
Ziyaret edilecek, şehrin en harika yerlerindendir. Berberi Köyü Müzesi'ne gidin ve kendinizi masallar aleminde hissedin. İlginç ve görülmesi gereken yerlerdendir.
9
Boucharouite Museum / Marakeş
Tarihi dokusu ile büyüleneceğiniz en güzel müzelerdendir. Antik halıları, tarihi ve müzesi ile görülmesi gereken yerlerdendir. Mutlaka uğrayın.
10
Koutoubia Camii ve Minaresi / Marakeş
72 metre boyundaki minaresi ile şehirde dikkat çeken yerlerdendir. Küçük ve sevimli bahçeye sahip olan camiide, portakal ağaçları bulunmaktadır. Kesinlikle görmeden şehirden ayrılmayın.
11
Station Marrakesh / Marakeş
Giriş kapısının güzelliğini görünce, kendinizi saraya girer gibi hissedebilirsiniz. İstasyon olduğuna inanamayacağınız güzellikte... Kesinlikle görmelisiniz.
12
Arsat Mouly Abdeslam Siber Parkı / Marakeş
Güzel ve temiz bu parka uğramadan şehirden ayrılmayın. Bakımlı bahçeler arasında gezebilir, dinlenebilirsiniz. 
13
El Badi Palace / Marakeş
Geniş bir saray kopleksi olan El Badi, şimdilerde eski görkemini kaybetmiştir. Üst katından güzel manzaraya sahiptir. Kesinlikle görülmeli...
14
Maison Tiskiwin / Marakeş
Çok güzel ve hoş atmosfere sahip olan, ilginç bir müzedir. Sevimli bu müzedeki eserleri ve sergileri görmelisiniz. 
15
Rahba Kedima Square / Marakeş
Çarşının içerisinde bulunan pazarda, baharatlardan halılara kadar her şeyin bulunduğu yerlerdendir. Küçük restoranların bulunduğu yerde mutlaka zaman geçirmelisiniz.
16
Dar Si Said Museum / Marakeş
Harika binanın içerisinde bulunan nefes kesici odaların zerafetinden etkilenmemek mümkün değil... Tavanları, fayansları ve avlusu ile kesinlikle görülmesi gereken yerlerden...
17
Saadian Tombs / Marakeş
Bakımlı çevresi ve iç kısmını mutlaka ziyaret etmelisiniz. Kalabalıktan dolayı zorluk çekebilirsiniz. Kralların mezarlarını ziyaret etmeden ayrılmayın...
18
Mellah / Marakeş
Şehrin en eski Yahudi Mahallesidir. Baharat pazarına mutlaka uğramalı, alışveriş yapmalısınız. İllginç zamanlar geçirebilirsiniz.
19
Oasiria Water Park / Marakeş
Mükemmel aktiviteler, yemek ve havuz alanları ile kesinlikle görülmesi gereken yerlerdendir. Her yaş grubunun çok eğleneceği bu yere uğramadan şehirden ayrılmayın.
20