Manisa'da Gezilmesi Gereken Yerler

30 Nisan 2016

Kurşunlu Kaplıcaları
Fokurdayan suları ile şehrin en güzel yerlerindendir. Doğal güzelliği ile cennetten bir parça olan yeri mutlaka görmelisiniz.
1
Sart Antik Kent
Turistlerin ilgisini çeken en güzel yerlerden biridir. Dükkanları, kiliseleri ve sinagogu ile ilgi çekmektedir. Mutlaka görmelisiniz.
2
Spil Dağı Milli Park
1968 senesinde Milli Park sıfatını almayı kazanan, kusursuz güzellikteki yerlerdendir. Manisa İl Çevre ve Orman Müdürlüğü'ne bağlı olan parkı mutlaka görmelisiniz.
3
Manisa Kalesi
Şehrin tarihi yerlerinden biridir. Tarihi kalıntılar arasında bulunan yer, gelen herkesin dikkatini çekecek yerlerdendir. Mutlaka görmelisiniz.
4
Kula Evleri
Osmanlı İmparatorluğu'nun etkisinin olduğu yerlerden biridir. İki katlı ahşap binaların bulunduğu, mimarisi ile dikkat çeken yerleşim yeridir. Huzur veren yerleri mutlaka görmeli ve gezmelisiniz.
5
Ağlayan Kaya
Manisa ilçesinin, Çayırbaşı Mahallesi'nde bulunan tarihi yerlerdendir. Uluslararası üne sahip olan yeri mutlaka görmelisiniz.
6
Aigai
Manisa'nın Köseler Köyünde bulunan, eski kentlerden biridir. Tiyatro, stadyum, meclis binası ve tapınakların kalıntıların olduğu yerdir. Kesinlikle görülmeli.
7
Manisa Muradiye Camii
3. Murat adına yaptırılan camidir. Projesinin Mimar Sinan'a ait olduğu gösterişli ibadethane, Mehmet Ağa tarafından yaptırılmıştır. Kesinlikle görülmeli ve kütüphaneleri gezilmelidir.
8
Manisa Yeni Han
Antik eşyaların, yöresel ürünlerin ve daha birçok şeyin bulunduğu, şehir merkezindeki yerlerdendir. Mutlaka görmeli ve alışveriş yapmalısınız.
9
Manisa Spil Dağı ve Milli Parkı
Manisa'nın en önemli simgelerinden biri de Spil Dağı'dır. Yaban atlarını görebileceğiniz, oksijenin bol olduğu yeri mutlaka görmelisiniz.
10