Malta'da Gezip Görmeniz Gereken Yerler

02 Ocak 2016

Aziz John Yarı Katedrali / Valetta
Malta'da ziyaret edilmesi gereken önemli yerlerdendir. Pazar günleri bazen ayin ve kutlamaların olduğu bu kiliseyi mutlaka görmelisiniz.
1
Mdina Old City / Mdina
İyi korunmuş bir Orta Çağ kasabasııdır. Keyifle gezebileceğiniz önemli müzedir. Kaktüs likörüni mutlaka denemeli, fotoğraf çekmelisiniz.
2
Azure Window / Gozo Adası
Dalgalar ile oluşan doğal bir yapıdır. Dalış mekanlarında dalabilir, mağaralarında gezebilirsiniz. Ufak dondurma tezgahlarında dondurma yiyin ve şehrin tadını çıkarın.
3
Upper Barrakka Gardens / Valetta
Güzel mağaralar ve bahçeleri ile dikkat çeken yerlerdendir. Muazza manzarasını ve bahçesindeki tarihi topları görmelisiniz. 
4
Lascaris War Rooms / Valetta
Ulaşması zor olan bir yerdir. Tarihe merakı olanların gelip görmesi gereken, savaş alanlarının bulunduğu önemli yerlerdendir.
5
Tal - Massar Winery / Xaghra
Büyüleyici şaraphane işe görenleri hayran bırakan yerlerdendir. Şarapların yanındaki atıştırmalıklar ve tutkulu şarap hikayeleri ile kendinizden geçeceğiniz, şehrin en iyilerindendir. Mutlaka gelinmeli.
6
Malta Klasik Araba Koleksiyonu Müzesi / Qawra
Muhteşem klasik arabaların bulunduğu müzelerdendir. Klasik arabalarla ilgilenenlerin, bol vakit ayırması gereken yerlerdendir. Mutlaka görülmeli.
7
Malta Falconry Centre / Siggiewi
Unutulmayacak, farklı deneyim yaşayacağınız yerlerdendir. Çok sayıda kuşun yaşam alanlarını görebileceğiniz, bilgi edineceğiniz yerlerdendir. Mutlaka görmelisiniz.
8
Rotunda (Aziz Mary Kilisesi) / Malta
Tarihi ve güzelliği ile insanları etkleyen muhteşem yapılardandır. Kesinlikle ziyaret edilmeli ve bina incelenmelidir.
9
Casa Rocca Piccola / Valetta
Çok eğlendirici ve bilgilendirici şirin bir yer olan bu yerde, mobilyaları, seramikleri mutlaka görmelisiniz. Unutamayacağınız bir zaman geçirirsiniz.
10
Mellieha Hava Saldırısı Sığınağı / Mellieha
İlginç yerel tarihin önemli mekanları arasında bulunan bir sığınaktır. Bölgede ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. Şiddete maruz kalanların, sığındıkları yerleri görerek ve unutulmaz deneyim yaşayabilirsiniz.
11
Ta' Mena Estate / Xaghra
Şehirdeki mükemmel duraklardandır. Üzüm bağına gidebilir, şarap ve zeytinyağı alabilirsiniz. Kesinlikle harika bir keşiftir.
12
Hagar Qim / Qrendi 
Tapınakların çok iyi korunduğu ve çevresindeki eşsiz manzara ile mutlaka korunması gereken yerlerdendir. Şehre gelince mutlaka görülmelidir.
13
Gozo Ferry / Gozo Adası
Güzel ve hızlı feribot yolculuğudur. Hem yerliler hem de tatile gelenler için mükemmel bir deneyim olacaktır. Görülmesi gereken yerlerdendir.
14
Dwejra Bay / Gozo Adası
Dünyanın en güzel doğa oluşumlarından biridir. Manzarası ile görenleri büyüleyeci güzelliğe sahip, dinlendirici yerlerdendir. Mutlaka görülmeli.
15
Saluting Battery / Valetta
Gidilince görülmesi gereken bir yerdir. Beklentiniz fazla yüksek olmasın. Manzarası güzel olan bu yerde topları görebilir, çok sayıda fotoğraf çekilebilirsiniz.
16
Valletta Waterfront / Valetta
Sahildeki kafeleri ve restoranları ile kendinizi masallarda olduğunuzu hissettirecek yerlerdendir. Mutlaka sokaklarında gezin, rıhtımda dolaşın ve fotoğraf çektirin.
17
Mnajdra Megalit Tapınakları
Tarih sevenlerin mutlaka görmesi gereken tapınaklardandr. Denize yakın olması da tapınakların güzelliğine güzellik katmaktadır.
18
Valletta Ferry Services / Sliema
Mükemmel bir tekne ile açılarak, harika bir deneyim yaşayabilirsiniz. Yardımsever personelleri, ucuz turu ve temiz havası ile unutamayacağınız bir zaman geçireceğinize eminiz.
19
Spinola Körfezi / Saint Julian's
Şehri gezip yorulanlar için, işte çok güzel dinlenebilecek bir yer... Sahilde oturup, şirin koyun manzarasını izleyerek içeceğinizi yudumlayabilirsiniz. Fotoğraf makinenizi unutmayın.
20