Malatya'da Gezilmesi Gereken Yerler

30 Nisan 2016

Günpınar Şelalesi
Malatya'nın Darende ilçesinde bulunan, harika görselliğe sahip olan şelaledir. Suların yüksekten düşmesinin güzelliğine bayılacaksınız. Kesinlikle görmeli ve fotoğraf çekmelisiniz.
1
Tohma Kanyonu
Malatya'nın Darende ilçesinde bulunan doğa harikası yerlerden biridir. Malatya'ya gelen turistlerin görmesi gereken kusursuz yerlerdendir.
2
Orduzu
Orduzu Pınarbaşı, güzel ilimiz Malatya'nın en güzel mesire alanlarıdır. Piknik yaparak çok güzel zaman geçireceğiniz, çam ağaçlarının çevirdiği yere bayılacaksınız.
3
Levent Vadisi
Güzel şehir Malatya'nın, doğal güzelliklerini sizler ile buluşturacak olan bir yer Levent Vadisi'dir. Farklı yüzey şekilleri ve büyüleyici derin uçurumları keşfedebilirsiniz. Mutlaka uğrayın.
4
Karakaya Barajı
Şehrin önemli yerlerinden biri olan Karakaya Barajı'nı görmeden şehirden ayrılmayın. Çevresindeki otellerde konaklama imkanınız da vardır.
5
Arslantepe Höyüğü
Malatya'nın açık hava müzesi özelliği taşıyan, tarihi özellikleriyle dikkat çeken nemli yerlerdendir. Mutlaka görülmeli ve bol bol fotoğraf çekilmelidir.
6
Somuncu Baba Türbesi
Malatya'nın Darende ilçesinde bulunan, değerli bir türbedir. Hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çeken yeri mutlaka ziyaret etmelisiniz.
7
Malatya Park Alışveriş Merkezi
Malatya'da alışveriş yapabileceğiniz en güzel ve bakımlı yerlerdendir. Çocuklarınızla birlikte muhteşem zaman geçirebilir, onlara çocuk parkında oyun oynatabilirsiniz.
8
Yeşilyurt
Malatya'nın Güney bölümünde yer alan ve şehri izleyebileceğiniz kusursuz yerlerdendir. Şehrin temiz havasını içinize çekerken, sıcak kanlı insanları ile unutulmaz iletişim kurabilirsiniz.
9
Beşkonaklar
Malatya şehrinde bulunan çok güzel bir caddedir. Sinema caddesi olarak da bilinen Beşkonaklar'ı mutlaka görmelisiniz.
10