Makyajın Yarattığı Değişimler

23 Temmuz 2015

Makyaj, kadınlar için en önemli tamamlayıcı unsurdur ve olmazsa olmazdır. Makyaj yapmayan çoğu kadın, kendini bakımsız hisseder.
1
Bunun sebebi de makyajın kadınların yüzlerinde yarattıkları azımsanmayacak derecedeki değişimlerdir.
2
Göz makyajı, en önemli değişimi yaratır. İnsanların bakışlarını değiştiren göz makyajında ufak hilelerle farklılık yaratılması mümkündür.
3
Gözlerinizi makyaj hileleriyle istediğiniz boyutlarda göstermeniz mümkündür. Büyük gözleriniz varsa, biraz daha belirginleştirebilir, küçük gözleriniz varsa da büyük göstemeniz mümkündür.
4
Yüzde en önemli bir başka unsur ise kaşlardır. Makyajdan sonra hafifçe boyanan kaşlarınız yüz bütünlüğünüzü tamamlayıcı unsur olarak kabul edilir.
5
Cildinizdeki ufak tefek hasarları da kapatıcı veya fondötenlerle kusursuz bir görünüşe kavuşturabilirsiniz.
6
Cildinizin rengine ve yapısına göre fondötenleri kullanmak değişimin kendisidir diyebiliriz. Pürüzsüz bir cilt için en önemli faktör fondötenlerdir.
7
Yalnız doğru seçim yapmalısınız. Bembeyaz bir cildiniz varsa koyu renk fondötenle güzel olmayı bırakın, rezil olabilirsiniz.
8
Yağlı veya kuru bir cilde sahipseniz eğer, ona göre seçimler yaparak kusursuz olabilirsiniz.
9
Rimeller de gözleri belirginleştiren ve bakışlara anlam katan malzemelerdendir. Kirpikleriniz uzun ve gür göründüğü zaman farkı siz de anlayacaksınız.
10
Dudaklar... Yüzünüzün en dikkat çekici ve seksi bölgesidir. 
11
Kuru ve çatlamış dudaklar, bakımsız görünmenize sebep olur.
12
Kuru ve çatlamış dudakların yerine bakımlı ve renkli dudakları, sevdiğiniz ve kendinize yakıştırdığınız rujlarla tamamlayın.
13
Makyaj yapmanın farkını sizle paylaştığımız resimlerden de gördünüz. Önemli olan bir başka  şey de yüz tipinize göre yapılan makyajdır.
14
Yalnız yaptığınız makyaja kesinlikle uyumamalısınız. Gece derinlemesine temizlik yapıp, besleyici bakım ürünleriyle bakacağınız en önemli giyisiniz yüzünüzdür.
15