Makyaj Fırçalarının Kullanım Alanları

23 Temmuz 2015

Cilt kusurlarını örtmek için olmazsa olmaz ürünlerden biri de şüphesiz ki fondötendir. Kullanılan fondöteni elinizle veya bir sünger yardımıyla dağıtabilirsiniz. Fondötenin eşit ve kusursuz bir şekilde dağılması için fondöten fırçaları oldukça iyi bir kurtarıcıdır. Uç kısımlarına doğru incelen kıllar fondötenin dağılımı sırasında iz yapmasını engeller.
1
Uygulanan fondötenin parlamasını engellemek ve kalıcılığını artırmak adına kullanılan pudralar makyaj çantasının olmazsa olmazlarındandır. Pudranın kalın bir tabaka halinde sürülmesini engellemek ve alt zemindeki fondötenin dağılmaması için pudra fırçaları tercih edilmektedir. Pudra fırçalarını alırken dikkat etmeniz gereken en önemli husus yoğun kıl yapısına sahip olmasıdır. 
2
Allık fırçaları genellikle fondöten ve pudra fırçaları ile karıştırılmaktadır. Bunları ayırt etmek aslında o kadar da zor değil. Fondöten fırçaları düz kesin olurken pudra fırçaları ise yopun tüylere sahip oval fırçalardır. Allık fırçasını ayıran özellik ise verev şekilde kesilmiş oval uca sahip olmasıdır. 
3
Kaş fırçaları ve kaş farları kaş yapısından memnun olmayan kişiler için vazgeçilmez bir üründür. Son dönemlerde oldukça moda olan kalın kaşları elde etmek için kullanılan kaş fırçaları genellikle çift taraflı olmaktadır. Bir ucuyla kaşlarınızı tararken diğer ucuyla far uygulayabilirsiniz. Böylece uyguladığınız kaş fırçası ve far ile kaşlarınız daha muntazam ve dolgun gözükmektedir.
4
Eyeliner sürmek hemen hemen herkesin korkulu rüyası olmuş durumda. İki göze eşit eyeliner sürmek, zık zak şeklinde bir görünümden kaçınmak, daha muntazam ve eşit bir eyeliner sürmenin en iyi yardımcısı eyeliner fırçalarıdır. İnce ve keskin uç hatlarıyla ister ince ister kalın hatlı eyeliner modelini rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Ancak eyeliner fırçası alırken dikkat etmeniz gereken unsur uç kısmının yumuşak olmasıdır.
5
Renk renk seçenekleriyle kendine hayran bırakan rujları sürmek göründüğü kadar kolay değildir. Özellikle koyu renk ve mat rujları taşırmadan sürmek dakikalar alır. Muntazam bir şekilde taşırmadan ruj sürmenin en pratik yolu ruj fırçalarından geçer. İnce uçları ve yapıları nedeniyle oldukça tercih edilmektedir.
6
Gelelim far fırçalarına,
Far sürmek sizi korkutmasın. Yanak çevrenize ve kaş hizanıza kadar far tozlarını bulaştırmadan sürmek tercih edilen doğru fırçalarla mümkün. Fırçaya alınan farın fazlalıklarının atılması öncelikli kuraldır. İnceliği, yoğunluğu ve ebatı itibarıyla birçok çeşidi bulunmaktadır. Far fırçaları genellikle renk geçişlerinin yumuşatılması ve gölge verilmesinde başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlar. 
7