Madrid'de Gezip Görmeniz Gereken Yerler

29 Aralık 2015

Prado Müzesi / Madrid
Sanata ilgisi olan insanların mutlaka görmesi gereken yerlerdendir. Çok sayıda tarihi eserlerin ve sanat örneğinin bulunduğu müzeye gelip, kaliteli zaman geçirebilirsiniz.
1
Retiro Park / Madrid
Şehrin ortasında bulunan, büyükçe yeşin alanlardandır. Parkın içerisindeki gölette olan sandalları kiralayabilir, spor yapabilir ve harika zaman geçirebilirsiniz.
2
Thyssen - Bornemiszza Müzesi / Madrid
Harika koleksiyona sahip olan, sanat eserlerini görüp de beğenmemek mümkün değildir. İyi düzenlenmiş mimarisi ile güzel bir deneyim yaşayarak, güzel zaman geçirebilirsiniz.
3
Estadio Santiago Bernabeu / Madrid
Santiago Bernabu hayaliniz var ise mutlaka gerçeleştirmeli ve ruhunu hissetmelisiniz. Müzesindeki kupaları inceleyebilir, yedek kulübesine girip, hayal kurabilirsiniz.
4
Madrid Kraliyet Sarayı / Madrid
İhtişamlı ve güzel bir saraydır. Uzun kuyruklar mutlaka beklersiniz ve bundan dolayı, 2-3 saat öncesinde orada bulunmaya çalışın. İç odalarını çok beğeneceksiniz.
5
Sorolla Müzesi / Madrid
Sanat ve tarihe ilgisi olanların mutlaka görmesi gereken yerlerdendir. Küçük bahçesinde güzel zaman geçirebilirsiniz.
6
National Archeological Museum / Madrid
Modern teknoloji ile İspanya'nın tarihsel gelişimini görebileceğiniz bir müzedir. Mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Çok güzel eserler vardır.
7
Kraliçe Sofia Sanat Merkezi / Madrid
İçerisindeki sanat eserleri ile dikkat çeken bir müzedir. Picasso ve Dali'nin eserleri başta olmak üzere önemli sanatçıların eserlerinin bulunduğu bir müzedir. Mutlaka görülmelidir.
8
Mercado San Miguel / Madrid
Çeşit çeşit zeytinlerin bulunduğu, deniz ürünlerinden şampanyaya kadar tüm ürünlerin bulunduğu mükemmell bir yerdir. Bir akşam yemeğini burda yemeniz tavsiye edilir.
9
Palacio de Cibeles / Madrid
Madrid'in önemli simgelerindendir. Büyüleyici bir görüntü sağlayan bu yapının gündüzü ayrı güzel, gece ışıklandırmaları ile ayrı güzeldir. Mutlaka görülmeli...
10
Paseo del Prado / Madrid
Görsel sanat ile ilgilenen hemen herkesin mutlaka görmesi gereken yerlerdendir. Müze içerisindeki, yeşil bulvarda güzel yürüyüşler yapabilir, çevresini görebilirsiniz.
11
Cerralbo Museum / Madrid
Şehirde görülmeye değer yerlerdendir. Dans odası, kütüphane, müzesi ve yatak odası ile görenleri etkileyen yerlerdendir.
12
Plaza de Cibeles / Madrid
Caddenin ortasındaki kafelerde kahve içerek güzel dakikalar geçirebileceğiniz, çeşme ve fıskiyeleri görerek, tarihe dokuya önem verilen yerlerdendir. Mutlaka görülmesi gerekir.
13
Fundacion Mapfre Recoletos / Madrid
Harika bir tarihi mini müzedir. Güzel sanatlara ilgisi olanların mutlaka uğraması gereken yerlerdendir.
14
Templo de Debod / Madrid
Madrid'in merkezinde bulunan bir mısır tapınağıdır. Şehirde görülebilen en güzel noktalardandır ve ışıklandırma sistemi ile manzara daha da güzelleşmektedir.
15
Real Basilica de San Francisco el Grande / Madrid
Madrid'in en sevilen kiliselerindendir. Sanat harikası olan bu yerde, ünlü sanatçıların eserleri bulunmaktadır. Ziyaret edilmesinde fayda vardır.
16
Plaza de Oriente / Madrid
Mükemmel yapılar, anıtlar, parklar ve düzeni ile gidenlere huzur veren yerlerdendir. İlginç kraliyet saraylarından olan bu yeri görmeden şehirden ayrılmayınız.
17
Gran Via / Madrid
Bağdat Caddesi'ne benzetilen bu yerde, aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Çok sayıda mağazanın bulunduğu ve hediyelik eşya alınacak en güzel yerlerdendir.
18
Museo Lazaro Galdiano / Madrid
Antik Rönesans sanatında bulunan heykelleri, eserleri ve mücevherleri inceleyebileceğiniz tuhaf bir müzedir ama görülmesi gerekir.
19
Madrid Rio / Madrid 
Akşam yürüyüş yapmak için mükemmel bir yerdir. Nehirin üzerinde geçen köprüleri ve çevresindeki kafeleri ile mutlaka görülmeli ve fotoğraf çekilmelidir.
20