Londra'da Gezip Görmeniz Gereken Yerler

19 Ocak 2016

British Museum / Londra
Etkileyici mimariye sahip, Londra'nın en güzel müzelerindendir. Dünyanın çok yeriden gelen eserlerin sergilendiği müzeye uğramalı, içerisinde gezmelisiniz.
1
Ulusal Galeri / Londra
Herkesin hayranlık duyacağı bir müzedir. Gezmesi ve mimarisi ile ilgi çeken bu müzeye mutlaka gelmeli ve vakit geçirmelisiniz.
2
Victoria ve Albert Müzesi / Londra
Çok çeşitli eserlerin bulunduğu unutulmaz bir müzedir. Hint eserlerinden, İslam eserlerine kadar ilgili bölümlerin bulunduğu müzeden çok keyif alacaksınız. Uğramadan gelmeyin...
3
Londra Kalesi / Londra
İngiltere'nin tarihini öğrenmek isteyenlerin, mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerdendir. Kralların yaşadığı yerleri, suçluların bulunduğu yerleri görerek, unutulmaz dakikalar yaşayabilirsiniz.
4
Churchill War Rooms / Londra
Tarihi keşfetmek için, uğrayabileceğiniz yerlerdendir. Güzel düzenlenmiş müzedeki eşyalardan, Çanakkale Savaşı ve Atatürk ile ilgili olan bölümden etkilenmemek mümkün değildir. Kesinlikle gelinmeli...
5
Westminster Sarayı / Londra
Londra'nın en önemli yapılarından biridir. Mükemmel işçilikden oluşan sanat eserini mutlaka görmeli, içerisinde gezmelisiniz.
6
Big Ben / Londra
Londra'nın en güzel sembollerinden biridir. Harika bir görünüme sahip olan bu muhteşem yere kesinlikle gelmelisiniz.
7
Aziz James Parkı / Londra
Şehrin göbeğinde bulunan, yeşillikler içinde bulunan harika bir parktır. Çimlerin üzerinde dinlenebilir, spor yapabilir ve kitap okuyabilirsiniz. Sincapların karşınıza çıkacağı parkta harika zaman geçirebilirsiniz. Mutkala gelinmeli...
8
Wallace Collection / Londra
Harika mobilyaların bulunduğu, inanılmaz güzellikteki tabloların sergilendiği harika bir yer... Mutlaka görülmeli ve kafesinde zaman geçirmelisiniz.
9
Brick Lane Music Hall / Londra
Londra'nın en güzel ve eğlenceli yerlerdendir. Nostaljik bir his veren şovları mutlaka izlemeli, akşam yemeği yemeden ayrılmayın. Kesinlikle uğrayın.
10
Borough Market / Londra
Londra'nın pazara benzeyen semt pazarıdır. Çevresinde küçük ve güzel kafeler vardır. Aklınıza gelecek her şeyi bulabileceğiniz bu pazarı mutlaka ziyaret etmelisiniz.
11
Ulusal Tarih Müzesi / Londra
Şehirde bulunan en güzel müzelerdendir. Farklı alanlara yoğunlanmış olan müzede, dinazor fosillerini bile görmek mümkündür. Kesinlikle görülmesi ve fazla zaman ayrılması gerekir.
12
Westminster Abbey / Londra
İngilizler için çok önemli olan bir kilisedir. Dışarıdan göründüğü gibi, tarih ve gizem dolu mimari harikasını mutlaka ziyaret etmelisiniz.
13
Hyde Park / Londra
Sincapların, kuğuların ve kuşların bulunduğu, her yaş kitlesine hitab eden harika bir yerdir. Yemyeşil bahçesinde kafa dinleyebilir, bisiklete binebilir, çimlerde uzanabilirsiniz. Bayılacaksınız...
14
Regent's Park / Londra
İngiltere'nin en önemli parklarındandır. Çimlerinde uzanıp, ailenizle harika zaman geçirebilirsiniz. Kesinlikle gelmeli, zaman geçirmelisiniz.
15
London Eye / Londra
Kesinlikle bu deneyimi yaşamadan şehirden ayrılmayın. Londra'yı ayaklarınızın altına almanın verdiği keyfi aldıktan sonra, çevresindeki dükkanları gezmelisiniz.
16
The Courtauld Gallery / Londra
Mükemmel eserlerin bulunduğu, tabloları görebileceğiniz, şehrin en güzellerindendir. Mutlaka görülmeli...
17
Royal Opera House / Londra
Ailenizle harika zaman geçirebileceğiniz, barlar ve restoranların bulunduğu harika bir yer... Müzik dinlemeden kesinlikle ayrılmamanız gereken yerlerden...
18
Bomber Command Memorial / Londra
Anıtlara ilgisi olanların ziyaret edebileceği, açık hava anıtıdır. Uğrayabilir, fotoğraf çektirebilirsiniz.
19
Up at The 02 / Londra
Ailenizle veya arkadaş grubunuzla, inanılmaz dakikalar geçirebileceğiniz, keyif verici bir deneyimdir. Şehri en tepeden görünce bayılacaksınız.
20