Linkedin Kullanımı Hakkında Bilinmeyenler

20 Temmuz 2015

Profilinizi Doldurun
Profilinizde elinizden geldigi kadariyla cok bilgi doldurmaya çalışın. Tanımlanmış özgeçmiş ve tanımlanmış profil her zaman dikkat çeker
1
Profilinizde Anahtar Kelimeler Kullanın
Sizin alanınıza ulaşmak isteyenler için anahtar kelimeleri profilinizin çeşitli alanlara yerleştirin. Anahtar kelimelerinizi profilinizin başlığına veya özet kısmına ekleyebilirsiniz. 
2
Projelerinizi Gosterin
Profillerinizde deneyimlerinizi belli eden bir kutucuk vardır. Oraya link ekleyerek başarılarınıza yönlendirebilirsiniz. Görsellikle beraber geçmişinizi eklemek size fayda sağlar.
3
Bildiginiz Insanlarla Baglanti Kurun
Linkedin sizi bildiğiniz ve tanıdığınız insanlarla bağlantı kurmanızı sağlar. Tanımadiğiniz birinden davet alirsanız favor testi uygulayabilirsiniz.
4
Mesajlarinizi Özellestirin
Insanlari bağlantı için davet ettiğinizde mesajlari özelleştirin. Birine davet yolladığınız zaman otomatik mesaj ekleniyor. Siz zaman ayırarak kişiye özel mesaj ekleyebilirsiniz.
5
İstikrarli Sekilde Post Yapin
Insanların radarında olmak icin linkedin i aktif kullanmalısınız ve insanların gözü önünde olmalısınız. Alanınızda ilginç linkler paylaşın.
6
İnsanlari Etiketleyin
İnsanlari paylaştığınız bir bağlantı üzerinde etiketleyebilirsiniz. Bunu özellikle kendi yazdiğınız bir makalenizde etiketlerseniz daha çok havalı ve dikkat cekici olabilirsiniz
7
Profilinize Bakanlari Kontrol Edin
Profilime kim bakmiş uygulamasi yeni iş imkanları için harika bir yer. Tanıdiğınız bir kişi profilinize bakmiş ise onunla bağlantı kurabilirsiniz.
8
İnsanlari Tavsiye Edin
Harika biriyle caliştiysanız eğer O kişiyi linkedin de tavsiye edebilirsiniz. 
9
İnsanlari Çevrimdışıyken Davet Edin
İnsanları çevrimdışıyken linkedin e davet edebilirsiniz. Ve diğer sosyal ağlar gibi çevrimiçi olmasina gerek kalmadan ona çeşitli teklif ve davetlerle gidebilirsiniz
10