Libya'da Gezip Görmeniz Gereken Yerler

02 Şubat 2016

Leptis Magna / Al Khums
Dünyanın en iyi korunan, Roma kalıntılarını taşıyan ve mimarisini yansıtan bir yapıdır. Yerel lezzetlerin bulunduğu restoranda yemek yiyebilir, hediyelik eşya dükkanlarından alışveriş yapabilirsiniz.
1
The Arch of Marcus Aurelius / Tripoli
Antik Roma yapısını görebileceğiniz, gizemli bir yerdir. Sıcak kanlı insanları ve Trablusgarp manzarası ile etkileneceğiniz yerlerdendir.
2
Roman Sabratha / Sabratha
Aileniz ile birlikte gelebileceğiniz, inanılmaz atmosfere sahip olan, harika kalıntıların bulunduğu Roma kentidir. Kesinlikle görülmeli...
3
Martyrs Square / Tripoli
Libya'nın kalbinde bulunan, en güzel caddelerdendir. Çok güzel korunmuş eski binaların bulunduğu, geleneksel kıyafetli insanların bulunduğu, unutulmayacak yerlerdendir. Mutlaka uğrayın ve zaman geçirin...
4
Tripoli's Red Castle / Tripoli
Güzel manzaraya sahip, iyi korunan ve görülmeye değer yerlerdendir. İçerisindeki müzeyi ve çarşıyı görmeli, zaman geçirmeli ve alışveriş yapmalısınız.
5
Ghadaames City / Ghadamis
Tarih dolu bu eski şehiri keşfetmeli, sokaklarında yürümeli, tarihi dokusunu keşfetmelisiniz. Uğramadan gelmemeniz gereken yerlerdendir.
6
Tripoli's Jamahiriya Museum / Tripoli
Heykellerin ve mozaiklerin bulunduğu müze, şehrin en güzel yerlerindendir. Mağara resimlerini ve kaya oymalarını incelemeli, üç katını da gezmelisiniz.
7
Jebel Akhdar / Benghazi
Libya'nın doğu yakasında bulunan, ziyaret etmek için kusursuz yerlerdendir. Tarihi bölgeyi görmeli, manzarasını izlemelisiniz.
8
Cyrene / Al Bayda
Syrene şehir kalıntılarını görmek isteyenlerin görmesi gereken yerlerindendir. Dokularının incelenmesi, zaman geçirilmesi gereken mağaralardandır.
9
Akakus Desert / Ghat
Benzersiz bir deneyim yaşamak isteyenlerin uğraması gereken yerlerdendir. Büyüleyici manzarasında zaman geçirebilir, çevresini gezebilirsiniz.
10
Ptolemais / Benghazi
Libya'daki arkeolojik hazinelerden biridir. Bölgedeki tarihi keşfedebilir, çevresindeki göletleri ve Bizans sarnıçlarını görebilirsiniz. Antik kentin kalıntılarına bayılacaksınız.
11
Fish Market / Tripoli
Yeni yakalanan balık ve deniz ürünlerini alabileceğiniz yerlerdendir. Aradığınız her tür deniz ürününü bulabileceğiniz, düşük fiyatlı yerlerdendir. Uğramalısınız.
12
Street Murals / Tripoli
Duvar resimlerinin yer aldığı, iç savaşın izlerini görebileceğiniz yerdir. Duvarların önünde fotoğraf çekmeli, arşivinize eklemelisiniz. Yazılarını anlamak için Arapça bilmeniz gerekmektedir.
13
Nalut Ruins / Libya
Kültür ve tarihi görmek isteyenlerin uğraması gereken yerlerdendir. Kalıntıların iyi korunduğu ve insanlarının çok misafirperver olduğu bölgedir.
14
Al-Majidya Mosque / Tripoli
Merkezde bulunan ve kusursuz görünen bir camidir. Çevresindeki temiz sokaklarda gezebilir, alışveriş yapabilirsiniz.
15
Murzuq Castle / Murzuq
Etkileyici turistik yerlerden biridir. Surların etkileyiciliğini ve duvarların yapısını görmeli, sakin ve keyifli bir yürüyüş yapmalısınız. 
16
Tobruk War Cemetery / Tobruk
Savaş mezarlıkların bulunduğu, bakımlı ve temiz yerlerdendir. Tarihe merakı olanların ilgisini çeken bu yer, görmeden Libya'dan ayrılmayın.
17
Sahara Desert / Libya
Unutulmaz macera yaşamak isteyenlerin tercihlerinden olan Sahara Çölü, harika bir deneyim olacaktır. Tepelere tırmanabilir, kamp yapabilirsiniz. Rüzgarların oluşturduğu, kum yağmurunu yaşamalısınız.
18
Waw an Namus / Libya
Doğanın gücünü hissedeceğiniz, harika görselliğe ev sahipliği yapan bir yerdir. Çok büyük bir çöl alanı olan yeri görmelisiniz.
19
Cave Art of Acacus / Ghat 
Kaya sanatının bulunduğu açık hava müzesidir. Binlerce yıl öncesinden kalma, mağaradaki evleri görebilir, duvarlarını inceleyebilirsiniz.
20
Darnah / Al Bayda
Libya'nın farklı atmosferine sahip olan yerlerindendir. Evlerinin güzelliğini görebilir, farklı atmosferde zaman geçirebilirsiniz.
21
Benghazi Cathedral / Benghazi
Şehrin, mimari yapısı ile dikkat çeken kiliselerindendir. Kesinlikle görülmeli, zaman geçirilmelidir.
22
June 11 Stadium / Tripoli
Şehrin önemli simgelerinden bir tanesidir. Kusursuz stadyumu görmeden, şehirden ayrılmayın.
23
Maidan al Jazair Square Mosque / Tripoli
Mimarisi ile görenleri büyüleyen, şehrin en güzel camilerinden biridir ve mutlaka görülmesi gerekir.
24
Sidi Abdul Wahab Mosque
Yeşil kubbesi ile dikkat çeken, şehrin önemli camilerindendir. Görmeden şehirden ayrılmamanızda fayda var.
25
Atiq Mosque / Awjilah
Mimarisinin görülmeye değer olduğu, dikkat çekici yapılardandır. Kesinlikle görülmesi gerekir.
26
Omar Al - Mukhtar Mosque / Benghazi
Harika mimariye sahip camilerdendir. Temizliği ve bakımı ile dikkat çeken, mutlaka görülmesi gereken önemli yapılardandır.
27
Gurgi Mosque / Tripoli
İç mimasinin güzelliği ile dikkat çeken, şehrin en güzel camilerinden biridir. Görülmesi gereken bu yerde huzur bulacaksınız.
28
Apollonia / Susah
Şehrin farklı atmosferlerine sahip olan yerlerden biridir. Tarihe merakı olanların mutlaka gelmesi ve incelemesi gereken yapılardandır.
29
Roman Sabratha / Sabratha
Kusursuz zaman geçirebileceğiniz, büyüleyici bir atmosfere sahip olan Roma kentini unutamayacaksınız.
NeOldu.com / Özel Haber - Dilara KARACA
30