Kuveyt'te Gezip Görmeniz Gereken Yerler

03 Şubat 2016

The Aveneus / Kuwait City
Kuveyt'in en büyük alışveriş merkezidir. Aradığınız her markayı bulabileceğiniz, restoranlarında yemek yiyebileceğiniz yerlerdendir. Dekorasyonuna bayılacaksınız.
1
Souk Al - Mubarakiya / Kuwait City
Mimarisi ile görenleri etkileyen, her çeşit yiyeceklerin, baharatların ve sebzelerin bulunduğu pazarlardandır. Ziyaret edilmesi gerekir.
2
Grand Mosque / Kuwait City
İlginç mimariye sahip olan bir camidir. Enteresan yapıya sahip olan cami, şehrin önemli görülmesi gereken yerlerindendir. Kesinlikle görülmesi gereken sakin bir yerdir.
3
Kuwait Towers / Kuwait City
Kuveyt'in simgesi olan bir kuledir. Yakından görüp, fotoğraf çekebilir, yürüyüş yapabilirsiniz. Deniz manzarasında sevdiklerinizle beraber unutulmaz dakikalar yaşayabilirsiniz.
4
Mirror House / Kuwait City
Benzersiz deneyim yaşayacağınız, ayna evlerindendir. Benzersiz sanat parçaları ve ayna evlerinden oluşan, yaratıcı manzaralardandır. Şiddetle tavsiye edilen,şehrin en güzel yeridir.
5
360 Mall / Kuwait City
Kuveyt'in lüks alışveriş merkezlerinden biridir. Mağazaların, restoranların, içecek mekanlarının ve süpermarketlerin bulunduğu harika bir yerdir. Lükslüğü hissedebilirsiniz.
6
Marina Mall / Kuwait City
Konumu ile dikkat çeken, alışveriş merkezlerindendir. Mağazaların ve restoranların bulunduğu, rahatça alışveriş yapabileceğiniz yerdir. Kesinlikle uğranması gerekir.
7
Al Kout Beach / Kuwait City
Dinlenmek ve alışveriş yapmak için ideal yerlerden biridir. Aileniz ile zaman geçirmek, plajda dolaşmak ve tekne gezintisi yapmak için çok uygun bir yerdir.
8
Souk Sharq / Kuwait City
Kuveyt'in en eski alışveriş merkezlerindendir. Nostalji sevenlerin mutlaka görmesi gereken yerlerdendir. Kendinize vakit ayırıp dolaşacağınız, alışveriş yapabileceğiniz yerlerdendir.
9
Magic Planet Kuwait / Kuwait City
Çocuklar için ideal eğlence yeridir. Çok seveceğiniz bu yerde, ister gezin, ister alıışveriş yapın. Biraz pahalıdır ama geçirdiğiniz zamanı unutamayacaksınız.
10
Tareq Rajab Museum of Islamic Arts / Kuwait City
Asya ve islam kültürüne ev sahipliği yapan, kibar bir müzedir. Silahları, antik tekstil ürünleri ve müzik aletlerinin bulunduğu koleksiyonları görmelisiniz. Görülmeye değer...
11
Tareq Rajab Museum of Islamic Calligraphy / Kuwait City
Antika sunumlarına bayılacağınız müzelerdendir. Kuveyt tarihine ev sahipliği yapan kusursuz müzeyi kesinlikle görmeli, vakit geçirmelisiniz.
12
Sadu House / Salmiyah
Bölgenin yerel dokuma tekniklerinin nasıl öğrenildiği konusunda bilgi verilen yerdir. Çevresini gezip dolaşabilir, sevdiklerinize hediye alabilirsiniz.
13
Amricani Cultural Centre / Kuwait City
Farklı sanat eserlerinin ve koleksiyonlarının bulunduğu, kültürel etkinliklerin düzenlendiği, her yaş grubunun gelebileceği kusursuz yerlerdendir. Mutlaka görülmeli...
14
Alhamra Tower and Mall / Kuwait City
Lüksü ve ihtişamı bir arada bulabileceğiniz, kusursuz alışveriş merkezlerindendir. Fazla mağazaların bulunmadığı bu yerde olan mağazalar ise lüks ve pahalı markalardır. Rahat ve ferah bir şekilde gidebileceğiniz, dolaşabileceğiniz, sinema izleyebileceğiniz yerlerdendir.
15
Historical, Vintage & Classic Car Museum / Kuwait City
Harika koleksiyona sahip arabaların bulunduğu, bakımlı ve kusursuz bir müzedir. Kuveyt'te ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir.
16
The Fish Market / Kuwait City
Meraklıları için unutulmaz deneyim olacak yerlerden biridir. Aklınıza gelebilecek her tür balığın ve deniz ürünlerinin taze şekilde bulunduğu, canlı görme fırsatınızın da olduğu bir markettir. 
17
Youm Albahar / Kuwait City
Tarihi dükkanları, müzeleri ve restoranları ile dikkat çeken, aileler için kusursuz yerlerdendir. Mutlaka ziyaret edilmeli... 
18
Kuwaiti Maritime Museum / Salmiyah
Şehirdeki denicilik tarihini hissedebileceğiniz, açık alanda eski tekneler yer almaktadır. İçerisinde denizcilik tarihi adına önemli parçaların bulunduğu sergilerdendir.
19
Kuwait House for National Works Museum / Kuwait City
Kusursuz savaş minyatürlerini ve savaş bölümlerini gösteren bir müzedir. Kuveyt'in işgali ve hakkında bilgi alabileceğiniz yere uğramadan geri dönmeyin.
20
Al Qurain Martyrs Museum / Kuwait City
Şehrin tarihi hakkında bilgi alabileceğiniz, fotoğraflar ile kalıntıları görebileceğiniz, duygusal bir müzedir. Görülmesi gereken yerlerdendir.
21
Aqua Park / Kuwait City
Çocuklar ve yetişkinler için harika zaman geçirilecek su parkıdır. Aktivite ve oyunları ile dikkat çeken yerin, aileniz ve arkadaşlarınızla mutlaka ziyaret edilmesi gerekir.
22
The Gate Mall / Kuwait City
Kuveyt'in yeni alışveriş merkezlerinden biridir. Çok sayıda dükkanların ve mağazaların bulunduğu yerlerdendir. Restoranlarında yemek yiyebilir, güzel zaman geçirebilirsiniz.
23
Kuwait Zoo / Kuwait City 
Aile ile ziyaret edilebilecek, çok sayıda hayvan çeşitlerinin bulunduğu çok güzel yerlerdendir. Hem çocukların hem de yetişkinlerin severek gezeceği, huzur dolacağı mekandır.
24
Dickson House Cultural Centre / Kuwait City
Tarihi bir binada bulunan bir müzedir. Ziyaret etmek için tereddüt etmemeli ve kesinlikle uğramalı, bilgi almalısınız.
25
National Evangelical Church / Kuwait City
Sessiz ve sakin olan şehrin en önemli kiliselerindendir. Şehrin kalabalığından uzaklaşacağınız kilisede huzur bulabilirsiniz. Mutlaka görülmeli...
26
Kuwait National Museum / Kuwait City
Küçük olmasına rağmen, Kuveyt'in en önemli koleksiyonlarına sahip müzelerindendir. Büyük İskender'in dönemine kadar olan eserlerin de bulunduğu yeri görebilirsiniz.
27
Kuwait Entertainment City /Kuwait City
Aileniz ve arkadaşlarınız ile birlikte güzel zaman geçirebileceğiniz, gösterilerin yapıldığı, keyifli yerlerden biridir. Tüm gün boyunca, eğlenceyi zirvede yaşayabilirsiniz.
28
Kobar Island / Kuwait City
Kusursuz çok güzel bir adadır. Tertemiz suyunda yüzme ve dalış keyfini yaşayabilir, deniz manzarasını izleyebilirsiniz. Eğlence dolu yere giderken fotoğraf makinenizi unutmayın.
29
Sheikh Mubarak Kiosk / Kuwait City
Bölgedeki eski hükümet binası, eczane ve okul olarak kullanılan bir yapıdır. Ziyaret ettiğinize değecek olan yeri görmeden, Kuveyt'ten ayrılmayın.
NeOldu.com / Özel Haber - Dilara KARACA
30