Kütahya'da Gezilmesi Gereken Yerler

30 Nisan 2016

Kütahya Kalesi
Şehrin ilk kurulduğu yerde bulunan, şehrin simgelerinden biridir. Eski çağlardan günümüze kadar varlığını sürdüren kaledir. Mutlaka görülmeli.
1
Kütahya Çinili Camii
Ülkemizde, eşi benzeri olamayan çok güzel bir camidir. İç mimarisi ve dış mimarisi ile görenleri kendine hayran bırakan yerlerdendir. Görmeden şehirden ayrılmayın.
2
Simav Çitgöl Kaplıcaları
"Cennet Kaplıcaları" olarak, Evliya Çelebi'nin ünlü eseri olan Seyahatname'de yer almaktadır. Simav merkezin 4 kilometre uzaklığında olan çok güzel bir yerdir. Mutlaka görülmeli.
3
Dumlupınar Şehitliği
Dumlupınar Meydan Muharesi'nin anısı için yapılmış yerdir. Tarihin önemli olaylarının gerçekleştiği yeri mutlaka görmelisiniz.
4
Dönenler Mevlevihanesi
Kütahya merkezde yer alan, şehrin dikkat çekici yerlerindendir. Börekçiler Mahallesi'nde bulunan, Mevlevi kültürünün önemli yerlerinden olan mevlevihaneyi mutlaka görmelisiniz.
5
Yoncalı Kaplıcaları
Kütahya'nın il sınırlarında bulunan, Kirazlı Dağı'nın eteğindeki kaplıcadır. Kesinlikle gidilmeli ve zaman geçirilmelidir.
6
Dumlupınar Müzesi
Ulusal Kurtuluş Savaşı'nın yaşandığı topraklardır. Kütahya'nın Dumlupınar Müzesini mutlaka görmelisiniz.
7
Dereli Kaplıcaları
Termal turizmin merkezi olarak kabul edilen, şehrin önemli kaplıcalarından biri de Dereli Kaplıcaları'dır. Turistlerin ilgisini çeken yeri mutlaka görmelisiniz.
8
Arkeoloji Müzesi
Müzenin her yer yerinin ayrı güzel olduğu, bakımlı ve tertemiz bir müzedir. Kesinlikle görülmeli ve gezilmelidir. 
9
Çini Müzesi
Çiniye merakı olanların mutlaka görmesi gereken yerlerdendir. Çini Vazosu ile bilinen şehir Kütahya'dan, müzeyi gezmeden ayrılmayın.
10