Küba'da Gezip Görmeniz Gereken Yerler

06 Ocak 2016

Varadero Beach / Varadero
Küba'nın en güzel denizini görebileceğiniz plajlarındandır. Bakımlı çevresinde gezebilir, sakin bir gün geçirebilirsiniz. Şanslıysanız dolunaya denk gelebilirsiniz. 
1
Plata Paraiso / Ceyo Largo
Turkuaz denizi, sakin suları ile görebileceğiniz en iyi plajlardandır. Rüzgarın çok olduğu ama yine de keyif ve huzur veren yerlerdendir. Mutlaka uğramalısınız.
2
Old Havana / Havana
Kendinizi bambaşka kültürün içinde hissedeceğiniz mekanlardandır. Güler yüzlü insanların olduğu, her köşe başında hareketli müzikler ile kendinizi kaybedeceğiniz bir yerdir. Mutlaka gelip görmelisiniz...
3
Valle de Vinales / Vinales
Kendinizi masallarda hissedeceğiniz şehrin en güzel yerlerindendir. Sessiz ve sakin bir kasaba olan doğa harikasını mutlaka görmeli, mistik havasını hissetmelisiniz. 
4
Old Square / Havana
Küba'nın toplum yapısını tam olarak hissedebilleceğiniz bir meydandır. Kalabalık ve dar sokakları, sokak sanatçıları ve atmosferi ile kesinlikle görmeden dönmemeniz gereken yerlerdendir. Fotoğraf çekmeyi kesinlikle ihmal etmeyin.
5
Sirena Beach / Cayo Largo
Su sporları yapabileceğiniz uzun bir sahil şeridinde bulunmanın keyfini yaşayabileceğiniz bir yerdir. Beyaz kumu ve turkuaz denizi ile cenneti andıran bu yeri görmeden şehirden ayrılmayın.
6
Playa Pilar / Ceyo Guillermo 
Plajları, yemekleri ve ılımlı insanları ile unutulmayacak yerlerdendir. Beyaz kumlu kıyı şeridinde denize girme deneyimi yaşamadan kesinlikle ayrılmayın.
7
Plaza de la Catedral / Havana
Havana'nın sembolik kilisesidir. Çevresindeki meydanı ve müzesi ile mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. Listenize eklemeli ve fotoğraf makinenizi yanınızda bulundurmalısınız.
8
Plaza Mayor / Trinidad
Kübalıların hayat tarzlarını anlamak için, mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Rengarenk evler ve müzikleri ile hayranlık yaratan bir eğlence sunmaktadır. Uğramadan ayrılmayın.
9
Küba Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi / Havana
Farklı mimari yapısı ile dikkat çeken, şehrin en iyilerinden biridir. Küba sanatı hakkında bilgi sahibi olacağınız, sanatçıların eserlerini göreceğiniz harika müzelerdendir.
10
El Malecon / Havana
İzmir'in Kordon'una benzeyen, günün her saatinde farklı güzellik sunan ve mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Gecesi ayrı gündüzü ayrı güzel olan yerlerdendir.
11
Fabrica de Arte Cubano FAC / Havana
Dev bina içerisindeki müzik, sanat ve gece hayatının birleşimini göreceğiniz yerlerdendir. Farklı ve unutulmaz bir deneyim size sunmaktadır.
12
Dolphinarium, Cayo Naranjo / Holguin
Yunuslarla yüzerek harika bir deneyim sağlarsınız. Her yaştan insanın tercih ettiği aktiviteye mutlaka katılmanız öneridir. Yunuslarla yüzebilir, sarılabilir, hatta öpebilirsiniz.
13
Masoleo del Che Guevara / Clara
Che Guevara'nın anıtının bulunduğu müzedir. Che Guevara'nın çocukluğundan ölümüne kadar, yaşamı boyunca kullandığı eşyaların bulunduğu ve kesinlikle fotoğraf çekiminin yasak olduğu, görmeden şehirden ayrılmamanız gereken yerlerdendir.
14
Plaza de Armas / Havana
Havana turunuzda kesinlikle gezmeniz gereken yerlerdendir. Farklı ve güzel meydanlardan biridir. Eski kitaplar ve antik eşyaları çok rahat bulabilceğiniz, turistlerin uğrak yeridir.
15
El Nicho Waterfalls / Cienfuegos
Küba'da görebileceğiniz en güzel manzaraya sahip yerlerdendir. Şelalesi ve soğuk iklimi ile doğa harikası olan eşsiz ve görülmesi gerekenler arasındadır. Restoranlarda yemek yiyebilir, şelalenin çivi gibi suyuna girebilirsiniz.
16
El Morro / Havana
Havana'da gidilmesi gereken yerlerden biri de kaledir. Kalede mutlaka görülmesi gereken bir manzara ve alt katında harika bir restoran bulunmaktadır. Görülmeye değer...
17
Trinidad de Cuba / Sancti Spiritus
Şehir merkezindeki renkli evlerin arasında gezerek, Küba sokaklarını tanıyabilirsiniz. Şehrin sokaklarındaki salsa gecelerine ve eğlence klüplerine katılabilirsiniz.
18
San Francisco de Asis Square / Havana
Havana'da dört meydandan oluşan şehirdir. İnsanların en büyük buluşma mekanlarındandır ve kesinlikle görülmesi gerekir.
19
Fusterlandia / Havana
Dünyanın en güzel mahallelerindendir. Sanata ilham kaynağı olan bu benzersiz yere mutlaka uğramalı, vakit geçirmelisiniz.
20