Kredi Kartını Doğru Kullanmanın Yolları

22 Ekim 2019

İlk olarak kredi kartını kullanmak için gerekli olan sebeplerinizi gözden geçirin fakat bunu gerçekleştirirken kendinizi kandırmayın ve eskiden yapılan yanlışlara göz atın ve düşünün.
1
Kredi kartınızın limitini, yıllık kullanım ücretlerini, faiz oranlarını ve taksit bilgileri hakkınma mutlaka detaylı bilgi edinin. 
2
En önemli kural limit belirlemektir. Kredi kartı limitiniz, kesinlikle aylık gelirinizin üzerinde olmamalıdır ve yaşam standartlarınızı yükseltmek için kullanmayın.
3
Kredi kartı limitinizi belirlerken, aylık ödemelerinizi, yağmak istediğiniz tasarruflarınızı düşünün ve bu şekilde durmanız gereken limitinizi belirleyin.
4
Kredi kartınızı, nakit para aracı olarak görmeyin. Sadece birikim yapılacak bir yöntem olarak düşünün. Kredi kartınızın asgari ücretini değil, dönem borcunu ödemelisiniz.
5
Kredi kartınızı küçük alışverilerinizde değil, büyük elektronik eşyalar gibi ürünlerde kullanmalaya özen gösterin. Her ay dönem borcunuzu ödediğiniz zaman, kart ile ilgili sorun yaşamazsınız.
6
Kredi kartınızın aylık dönem borcunuzu ödeyemeceğinizi düşünüyorsanız kredi kartından uzak durun.
7
Kartınızın hesap kesim tarihini ve ödeme tarihlerinizi yakından takip etmelisiniz.
8
Kredi kartını kullanırken, nakit vermediğinizden dolayı para harcamıyor hissi gelir. Aman dikkat! Kullandığınızın fazlasını bile ödeyebilirsiniz. 
9
Kredi kartınızı mümkün olduğu kadar yanınızda taşımayın. Bu sayede harcamalarınız azalır ve gereksiz kullanmazsınız.
10