Kredi Başvuru Nasıl İptal Edilir?

28 Mayıs 2016

Zaman geçtikçe, insanların ihtiyaçları ve istekleri sürekli değişiklik göstermektedir. İstediğiniz bir noktaya veya bir yere ulaştıktan hemen sonra, yeni hayaller ve istekler başlar. Hemen hemen herkes için geçerli bir durum da doyumsuzluktur. Bir süre sonra bakılır ve elde olan maddi güç görülmediği zaman ise alternatif seçenekler aranmaya başlar.
1
Farklı ihtiyaçlar ile beraber gidilecek tek yol bankalardır. Bankalarda yapılan kredi başvuruları ile beraber, insanlar hayallerine ve isteklerine ulaşmaya çalışır. Kredi başvuruları olumlu sonuçlandığında, bankanın finansman desteğini koşullar altında sağlamış olmaktayız.
2
Bankalara yapılan kredi başvurularından vazgeçtiğinizde ne yapacağınızı düşündünüz mü? Kredileri sildirmek çok da zor olan bir konu değildir. Başvuru yapılan şekillere göre bu durumlar değişiklik gösterebilir. ATM aracılığıyla, SMS yoluyla, internet bankacılığı ile veya şubeye gidilerek başvurular yapılmaktadır. Durumdan duruma göre iptal şekillerini inceleyelim...
3
Bankacılık sektöründe yaşanılan çok sayıda gelişme ile insanlar hizmetleri çok hızlı ve kolay bir şekilde sağlamaktadır. Kredi çekme işleri için de bu böyledir ve istediğiniz zaman, istediğiniz yerden kredi talebi oluşturabilirsiniz.
4
Kredi için yapılan başvurular sisteme anında kaydolur ve otomatik inceleme yapılır. Yapılan başvurular, otomatik olarak değerlendirildiğinden dolayı, en önemli kural kredi notudur. Kredi notu iyi olanlar, direkt ön onaydan geçerler.
5
Kredi notunuz iyi olması, başvurunuzun olumlu sonucu anlamına gelmektedir. Aksi takdirde kredi başvurunuz reddedilir. Kredinizin tamamlanması ile birlikte banka şubesine gidilerek gerekli işlemler yapılır.
6
Kredinizin ön onaydan geçmesinden sonra, kredi kullanmaktan vazgeçtiyseniz, yapmanız gereken tek şey vardır. Gerekli evrakları bankaya iletmemeniz ve şubeye gitmemeniz, bu durumda yeterli olacaktır. Bu şekilde kredi başvurunuz otomatik olarak silinir.
7
Dikkat edilmesi gereken bir durum, bankacılık hizmetleri sırasında evrak istemeyen kredilerdir. Bu tür kredilerde, şubeye gitmemeniz de geçerli durum olmayacaktır. Kredi onayı geldiği anda, kredi miktarınız hesabına geçebilir. Bu sebepten dolayı, bankanız ile görüşmekte fayda vardır. 
8
Kredi başvurularınızı şubede yapmak, daha ciddiyetlidir. Bankalardan yapılan başvurular sırasında evraklar teslim edilmiştir ve onaylamanız durumunda paranız hesabına geçer. Bu durumlar gerçekleşmeden iptal etmek istiyorsanız, şubede kredi iptal dilekçesi doldurur ve bankaya teslim edersiniz. Gerekli işlemler yerine getirildikten sonra krediniz iptal edilmiş olur.
9
Kredi iptal etmek, başvurmak kadar kolaydır ama işinizi garantiye alın ve bankanızla iptal edilme durumunuzu konuşun. Başvuru iptal etme durumu, finansal düzeninizde olumlu görünmez ve kredi notunuzu etkileyebilir.
10