Kraliyet Düğünleri ve Maliyetleri

13 Kasım 2015

İsveç Prensesi Victoria ve Daniel Westling
2010 yılında hayallerine kavuşan İsveç prensesi, Avrupa'nın en büyük düğün organizasyonuna ev sahipliği yapmıştır. Düğünün maliyeti 3 milyon dolar.
1
Brunei Prensi Al-Muhtadee Billah ve Sarah Pengiran Salleh
Brunei Prensi ve eşi, dillere destan olan düğünleriyle hayallerine kavuştular. Gelin 17 yaşında, prens de 30 yaşındadır. Davetlerin gözlerini kamaştıran çiftin düğün töreni, 6 milyon dolar.
2
Yunanistan Prensi Pavlos ve Marie - Chantal Miller
Londra'daki muhteşem düğün, 30.000 pembe çiçeklerle süslenmiştir. Binlerce misafiri ağırlayan çiftin, dillere destan düğününün maliyeti 7 milyon dolar
3
Brunei Prensesi Hajah Hafiza Sururul Bolkiah ve Pengiran Hacı Muhammed Ruzaini
2012 yılında, ihtişamlı düğüne ev sahipliği yapan çift, lüksün zirve yaptığı bir düğünle misafirlerini ağırladı. Düğünün maliyeti 20 milyon dolar.
4
Asturias - İspanya Veliaht Prensi Felipe ve Letizia Ortiz Rocasolano
Madrid'de evlenen çiftin düğününe 1.500 tane misafir geldi. Düğün töreninde ise dikkatleri çeken bir ayrıntı var. Düğünde, misafirlerden çok polis bulunuyordu. Sebebi, düğünden iki ay önce, Madrid'de düğünde terör saldırısı gerçekleşmişti. Düğünün maliyeti 29 milyon dolardır.
5
Brunei Prensi Abdul Malik ve Dayangku Raabi'atul Adawiyyah Pengrian Hacı Bolkiah
Gelinin başındaki muhteşem bir taç, harika taşlardan oluşan bir buket elinde bulunmaktadır. Damat 31 yaşında, gelin ise 22 yaşındaydı. Düğün töreninin maliyeti 30 milyon dolardır.
6
Prens William ve Kate Middlleton
2011 yılında yapılan ve dillere destan olan bir düğün törenidir. Dünyada ses getiren törenlerden biridir ve maliyeti 50 milyon dolardır. Sadece düğündeki pastanın fiyatı 80.000 dolar.
7
Monako Prensi 2. Albert ve Charlene Wittstock
Listemizde bulunan 3.en maliyetli düğündür. Düğünde eksiksiz bir şey kalmaması için toplamda harcanan ücret 65 milyon dolardır.
8
Galler Prensi Charles ve Diana Spencer
Dünyada dillere destan olan düğünle hayata gözlerini yuman Prenses Diana ve Prens Charles'in düğün törenine binlerce kraliyet ailesinden insan katılmıştır. Düğün töreninin maliyeti 70 milyon dolar.
9
Şeyh Muhammed Bin Raşid al Maktum ve Şeyh Hind bint Maktum bin Juma Al Maktum
100 milyon dolar harcanan bir düğündür. Dünyanın farklı yerlerinden gelecek misafirler için 34 özel jet hazırlanmış ve törence çok sayıda resmi konuk bulunmuştu.
10