Krakow'da Gezip Görmeniz Gereken Yerler

12 Ocak 2016

Rynek Glowny (Ana Meydan) / Krakow
İnanılmaz güzelliğe sahip tarihi yapılara sahip bir yerdir. Şehirde bulunup da ilk olarak uğranması gereken yerlerdendir. Kapalı çarşısı, at arabaları ve restoranları ile harika bir yer.
1
Historic Centre of Krakow / Krakow
Şehrin en güzel yerlerinden biridir. Çok sayıda restoran ve kilise bulunan bu şirin alanda, at arabalarında gezinti yapabilir, sokak sanatçılarını dinleyebilirsiniz.
2
Bakire Meryem Kilisesi / Krakow
İçi ve dışı ayrı güzel olan, şehrin en iyi kiliselerindendir. Akşam saatlerindeki ışıklandırmaları ile de mutlaka görmelisiniz. Mutlaka uğrayın.
3
Lost Souls Alley / Krakow
Kalbine güvenmeyenin gitmemesi gereken yerlerdendir. En korkutucu ve en farklı yerlerdir ama denemeye değecektir. Korku filmi ve oyunun birleşimi olan bir deneyimdir.
4
Wawel Katedrali / Krakow
Polonyo'nın en değerli dini yapılarından biridir. Sarayın içerisindeki güzelliği görüp, havasını solumalısınız.
5
Oscar Schindler'in Fabrikası / Krakow
Şehirde, tarihi ve acıyı beraber hissedeceğiniz yerlerdendir. Mükemmel bir şekilde düzenlenen müzede bulunan damga makinelerini görebilirsiniz. Mutlaka uğrayın.
6
Wawel Kraliyet Kalesi / Krakow
Tarihi ve mimarisi ile şehirde mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Çin ve Türk eserlerinin bulunduğu müzeyi ziyaret edip, kentin simgesi olan, ejderha heykelini görebilirsiniz.
7
Jewish Districk (Kazimierz) / Krakow
Şehrin biraz dışında olan, sevimli ve küçük kafelerin bulunduğu bir alandır. Ana meydandan yürüyerek ulaşabileceğiniz, restoranlarında yemek yiyebileceğiniz yerlerdendir. Kesinlikle gelinmeli...
8
Franciscan Church (Kosciol Franciszkanow) / Krakow
Güzelliğini yıllar boyunca saklamış bir kilisedir. Tavanı ve inşasını mutlaka görmeli ve içerisinde zaman geçirmelisiniz.
9
Jagiellonian Universith - Collegium Maius / Krakow
Harika mimariye sahip olan, şehrin en eski üniversitelerindendir. Ziyaret edilmeye değer güzellikte bir yapıdır ve mutlaka görülmelidir.
10
Planty Park / Krakow
Şehirde, yürüyüş yapılacak en güzel parklardandır. Ağaçların arasında bulunan kafelerde zaman geçirebilir, kendinize zaman ayırabilirsiniz.
11
Cloth Hall / Krakow
Avrupa'nın en eski pazarlarından biridir. Çevresinde dolaşabilir, ahşap eşyaları ve hediyelikleri inceleyebilir, çevredeki eşyaları inceleyebilirsiniz.
12
Church of St. Peter and St. Paul / Krakow
Büyüleyici güzellikteki mimarisi, tavanı ve dekoruyla, görenleri etkileyen harika bir atmosferdir. Konser programlarına bakabilir, anılarınıza bir yenisini ekleyebilirsiniz.
13
Planty Park / Krakow
Şehirde, yürüyüş yapılacak en güzel parklardandır. Ağaçların arasında bulunan kafelerde zaman geçirebilir, kendinize zaman ayırabilirsiniz.
14
Coprus Christi Church (Kosciok Bozego Ciala) / Krakow
Güzel ve büyüleyici bir kilisedir. Tavanı, dekoru ve mimarisi ile görülmeye değer en güzel yerlerdendir. Mutlaka uğramanız gerekir.
15
The Ghetto Heros Square / Krakow
Ziyaret etmek için en güzel yerlerdendir. Tarihin önemli parçalarından olan ve mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir.
16
Stained Glass Museum (Muzeum Witrazu) / Krakow
Ana meydana yürüme mesafesinde olan bir müzedir. Mozaik camları görüp inceleyebileceğiniz, çocuklarınızla gidebileceğiniz bir yerdir. Mutlaka uğrayın.
17
St. Florian's Gate (Brama Florianska) / Krakow
Şehrin kalabalık sokaklarındandır. Çevresinde tablo satıcılarının bulunduğu bir yerdir. Mutlaka görüp, gezmeniz gereken yerlerdendir.
18
Sanctuary of Divine Mercy / Krakow
Çok güzel, geniş bir müzedir. Bahçesi, dükkanları ve restoranları ile mutlaka gezilmesi gereken yerlerdendir.
19