Kötümser İnsanların Özellikleri

18 Nisan 2016

Kötümser insanlar, sürekli endişelidir. Gelecekleri hakkında hep olumsuz düşünerek, başkalarının da hevesini kırmaya bayılırlar.
1
Kötümser olan insanlar, kendilerinin hayatlarına bakmadan, herkese tavsiye vermektedirler. Kendi hatalarını görmezler ama konuşmaya gelince en çok bilen insanlardan biridir.
2
Kötümser insanların bir özelliği de ketum olmalarıdır. Girdiğiniz her ortamda yalnız kalan birinin öne çıkan özelliklerinden başta gelen özelliklerindendir. Bu davranışınızdan dolayı, sıkıcı olarak nitelendiriliyorsunuz. Bilin istedik...
3
Kötümser insanların özelliklerinden biri de karamsarlıktır. Her anında kötü şeyler düşünür ve en ufak kötü bir şeyle karşılaştıkları zaman, kendilerini dünyanın en talihsiz insanı olarak düşünürler.
4
Dikkat etmeniz gereken bir nokta da, kötümser insanların her zaman gazetelerde 3. sayfa haberleri okumasıdır. Olumsuzlarını, seçtikleri haberlerden bile anlamak mümkündür.
5
Kötümser insanlar, sadece eleştirilere değil kendilerine yapılan iltifatlara bile tahammül edemezler. Şaka kaldıramaz ve ortamlarda yapılan her şakayı üzerine alınırlar.
6
Kötümser insanlar, herkesten şikayetçidir. Her durumda mutlaka olumsuz bir taraf seçerler ve bu olumsuzluğu insanların gözlerine sokarlar.
7
Kendilerini küçük bir kafese hapsederek, tehlikelerden korunduklarını düşünürler. Yeni yerler görmeyi ve yeni işlere girişmeyi hiç sevmezler.
8
Bazı durumlarda, iltifat edebilirler. Mutlaka sıralı cümleler kullanırlar ve ikinci kısmı "ama" ile başlar. Cümleyi kesinlikle olumsuzlukla bitirirler.
9
Kötümser insanlar, iş hayatında da, özel hayatında da istedikleri başarıyı asla yakalayamazlar. Milletin hayatlarına imrenerek bakarlar. 
Tek Sorumlusu Sizsiniz!
10