Kötü Patronlarda Bulunan Özellikler

15 Nisan 2016

Kötü patronların ilk özelliği, çalışanlarını korkutmaktır. Bu davranışının zarar verdiğini anlamaz ve insanları korkutarak motive etmeye çalışırlar.
1
Kötü patronlar, herhangi bir sorun karşısında daima çalışanlarını suçlu görürler. Bir başarısızlık var ise asla kendilerinde görmezler ve sürekli çalışanlarını suçlarlar. 
2
Kötü patronların özelliklerinden biri de tembellik yapmalarıdır. Gün boyu otururlar ve sadece ortada boy gösterirler.
3
Kötü patronlar, kendisinden başka kimsenin düşüncesini önemsemezler. Her şeyin en iyisini kendileri bilirler. Çalışan insanlara, asla öneride bulunmazlar.
4
Kötü patronlar, rehberlik yapmayı hiç sevmezler. Çalışanların üzerine işlerini bırakırlar ve kendi sorunlarıyla ilgilemeyi tercih ederler.
5
İtici patronlar, iletişim kurmaktan kaçınırlar. İletişim kurmaya kalktıklarında ise kaba sözler ile karşısındakinin canını sıkmayı başarırlar.
6
Çalışanların asla işlerini beğenmezler. Çok başarılı olsanız bile mutlaka söylenecek ve eleştirecektir.
7
Kötü yöneticilerin hedefleri yoktur. İş stratejisine sahip değillerdir ve tek hedefleri para kazamaktır.
8
Takım ruhunun ne olduğunu bilmezler ve çalışanlar için önemini asla anlamazlar.
9
Kötü patronların, çok fazla istekleri vardır. Her zaman çok çalışmanızı isterler ve asla bu çalışmanın karşılığını vermezler. Tatilleri ellerinden geldiğince kısa tutarlar ve mesai yaptırmaktan gocunmazlar.
10
En kötü huylarından biri de acil durumlarda izin vermemeleridir. Herhangi bir sorun olduğu zaman asla izin vermezler ve umursamazlar.
11
Takım ruhu oluşturmak yerine, çalışanların arasında rekabet ortamı yaratmak isterler. Çalışanlar arasında rekabet ortamı oluştuğu zaman, daha fazla çalışacağını düşünürler. Tamamen yanlış bir düşüncedir ve kesinlikle olumsuz etkilenirler.
12
Kötü yöneticiler, çalışanlarına dengesiz şekilde davranırlar. Kişiden kişiye göre davranışları değişen patronlar asla sevilmezler. 
13
Kötü yöneticilerin ortak bir özelliği de söz verip sözlerinde durmamaktır. 
14
Kötü patronlar, çalışanlarına asla saygı duymaz. Umursamaz tavırları ve parayla satın alınmış köle gibi davranmaları da çalışanların canını sıkar.
15