Kopenhag'da Gezip Görmeniz Gereken Yerler

08 Ocak 2016

Nyhavn / Kopenhag
Şehirde kesinlikle uğranması gereken yerlerdendir. Çok kalabalık olmasına rağmen, çok keyif alacağınız yerlerdendir, alt sokağında çok keyif alacağınız yerler ve mağazalar vardır.
1
Tivoli Bahçeleri / Kopenhag
Eğlence için en güzel yerlerdendir. Çocuklar ve yetişkinler için harika bir yerdir ve mutlaka görülmesi gerekir. Kapısında fotoğraf çektirebilir, restoranlarında yemek yiyebilirsiniz.
2
Kurtarıcı Kilisesi / Kopenhag
Şehirde mutlaka görülmesi gereken yerlerdenir. Kopenhag manzarası, iç ve dış mimarisi ile görülmesi gerekir. Tarihi sebebiyle güzel korunmuştur.
3
Rosengborg Kalesi / Kopenhag
Kalenin bahçesinde gezerken, çiçekler arasında unutulmaz zaman geçireceksiniz. Kesinlikle zaman geçirilmesi gereken, masallar diyarında hissedeceğiniz yerlerdendir. Fotoğraf çekmeyi ihmal etmeyin.
4
Ny Carlsberg Glyptotek / Kopenhag
Binanın mimarisi ve bahçesi ile şehirde görülmesi gereken yerlerden biridir. Heykel koleksiyonu ve müzesini görmeden şehirden ayrılmayın.
5
Ulusal Müze / Kopenhag
Kopenhag'da görülmesi gereken müzelerdendir. Yaşam tarzlarını gösteren minyatür evler ve o dönemde kullanılan ürünleri görmeli ve zaman geçirebilirsiniz.
6
David Collection / Kopenhag
İslami eserlerin bulunduğu, çok ilgi görülen yerlerdendir. Türkiye'ye oranla daha fazla eserler bulup, bilgi alabilirsiniz. Çok etkileyicidir ve mutlaka görülmelidir.
7
Christiansborg Sarayı / Kopenhag
Harika bir Kopenhag manzarası izleyebileceğiniz, çok güzel bir saraydır. Tarihi ve görkemli bir binadır. Eşyaları, duvar süslemeleri ve salonları ile mutlaka görülmeye değer...
8
Round Kalesi / Kopenhag
Şehri, tepeden izleyebileceğiniz yerlerdendir. Şehirde bulunanların kesinlikle görmesi gereken yerlerdir. 
9
Frederiksberg Have / Kopenhag
Farklı aktiviteler yapabileceğiniz, piknik yapabileceğiniz, tekne gezintisi yapabileceğiniz ve tarihi binaların bulunduğu şehrin önemli ve görülmesi gereken yerlerdendir. Mutlaka ziyaret edilmeli.
10
Botanical Gardens (Botanisk Have) / Kopenhag
Botanik bahçeyi, şehirden ayrılmadan mutlaka görmeli ve gezmelisiniz. Yemyeşil alanı, sincapların ve balıkları görebileceğinizi en güzel yerlerdendir.
11
Papiroeen / Kopenhag
Şehrin en popülerlerindendir. Limanı mutlaka ziyaret etmelisiniz ve şehir manzarasını izlerken şarabınızı yudumlayabilirsiniz. Mutlaka gelmelisiniz...
12
Öresund Köprüsü / Kopenhag
Köprü geçerek ülke değiştirmek, size heyecan verebilir. Mimari olarak da çok etkileceneceğiniz, şehrin simgelerinden biri olan köprüyü mutlaka görmelisiniz.
13
Copenhagen Opera House / Kopenhag
Hem içi hem dışı nefes kesici bir opera binasıdır. Nehir manzarası ile daha da güzelleşen bu yapıyı mutlaka görmelisiniz.
14
Grundtvig Church / Kopenhag
Şehrin etkileyici kiliselerindendir. Göz alıcı mimarisi ve ışıklandırmaları ile büyük, geniş ve bakımlı yapılardandır. Mutlaka görülmeli...
15
Frederik Kilisesi / Kopenhag
Dışarıdan ve içeriden etkileyici mimariye sahip bir kilisedir. Sessiz ve sakin yapısı ile görenleri etkileyen, şehrin kalbinde bulunan kiliseyi mutlaka görmelisiniz.
16
Copenhagen Zoo / Kopenhag
Büyük ve yemyeşil alana kurulmuş bir hayvanat bahçesidir. Aileler için en ideal yerlerden biri olan yerde, hayvanları doğal ortamlarında ziyaret edebilir, güzel restoranlarda yemek yiyebilirsiniz. Biraz pahalıdır, hazırlıklı olmanızda fayda var.
17
Hirschsprung Collection / Kopenhag
Sakin ve huzur dolu olan müzeyi ziyaret etmeden şehirden ayrılmayınız. İçerisindeki sanat eserlerini, mobilya ve antikaları mutlaka görmelisiniz.
18
The Open Air Museum / Kopenhag
En büyük açık hava müzelerinden biri olan bu yer, turistlerin çok kolay ulaşamadığı yererden biridir. Eski öğütücülerin, değirmenlerin ve çiftliklerin olduğu bu yerde mükemmel bir gün geçirebilirsiniz. Kesinlikle gelmeniz gerekir.
19
Frederiksberg Slot / Frederiksberg
Şehirdeki nefes kesici kalelerden bir tanesidir. Bir o kadar güzel bahçeye sahiptir ve kesinlikle gelinmeli, fotoğraf çekilmelidir.
20