Konut Kredisinin (Mortgage) Avantajları

14 Kasım 2015

Mortgage sisteminin hayata geçmesi ile ev almanın maddi zorluğu biraz olsun aşıldı. Herkes kendi bütçesine uygun olarak kredi sistemine ulaşmaktadır. Mortgage'in sloganı ise "Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak"...
1
Mortgage sisteminin en önemli özeliği, uzun vadeli finansman sağlamasıdır. Ev sahibi olmak için kullanlan mortgage kredileri, Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu ve Banka Sigorta Muamele Vergisi'nden muaftır.
2
En iyi yatırım türü, şüphesiz ki evdir. Peşin olarak alınması şimdiki zamanda mümkğn olamayan bir yatırımdır fakat biraz birikmiş para ve mortgage kredisiyle basit bir şekilde ev sahibi olmanız mümkündür. 1 seneden başlayıp 20 seneye kadar vade ile kredi çekerek, ev sahibi olabilirsiniz. İşte mortgage sisteminin diğer avantajları...
3
Nakit ihtiyacı durumunda insanlar ilk olarak çevresinden borç ister. Borcu öderken sıkıntı yaşanırsa tüm ilişkiler yıpranır. Mortgage sistemi ile bankaya borçlanırsınız ve size en uygun ödeme planını seçersiniz. 20 yıla yakın vadeli kredi ile yavaş yavaş ödeyerek hayallerinize kavuşabilirsiniz.
4
10 yılda ödenen kira ücretlerinin kabaca hesabını yaptığınız zaman yaklaşık bir ev değerinde olduğunu göreceksinz. Bu da demek oluyor ki 10 yıl vade ile ev sahibi olabilirsiniz. Mortgage sisteminin avantajlarından en önemlisidir.
5
Mortgage sisteminin güzel bir özelliği daha, taksit miktarlarının hep ayn kalmasıdır. 240 ay vadeli krediniz var ise 20 sene boyunca ödeyeceğiniz miktar değişmez.
6
Mortgage kredisi kullanarak alacağınız ev, banka ekspertiz raporuna göre verilir. Uzman tarafından sahip olmak istediğiniz ev değerlendirilir ve bir rapor hazırlanır. Evde herhangi bir sorun var ise, tapu için olumsuz rapor verilir. Bu sayede size evi iyi göstermeye çalışan ev sahibi tarafından kandırılmazsınız.
7
Uzun vadeli borçlandığınız için, gelirinizi çok fazla zorlamadan ufak taksitlerle ödersiniz. Bizim ülkemizde genelde 120 ay vadeli kredi kullanılmaktadır.
8
Elinize toplu para geçmesi durumunda veya bütçenizin artması durumunda kredinizi yapılandırabilirsiniz. Vadeyi azaltarak borcunuzun biran önce bitmesini sağlayabilirsiniz. Bunu yapmak için de geriye kalan borcunuza %2 oranında bir faiz gelir. 
9
Evinizden Huzur, Sağlık ve Mutluluk Eksik Olmasın...
Neoldu.com
10