Kolay Temizliğin Püf Noktaları

30 Kasım 2015

Halılarınızın üzerine kırmızı şarap dökülürse üzülmeyin. İlk olarak şarabınızın nemini kuru bir bezle alın. Sodanın içerisine karbonat dökün ve karışımınızı lekenin üzerinde 15-20 dakika bekletin. En sonunda süngerle silebilirsiniz.
1
Kahve lekesi var ise düşmanı kesinlikle yumurta sarısıdır. Yumurta sarısı içine ılık su ekleyin ve karıştırın. Lekenin üzerinde 2 dakika bekletin ve temiz su ile durulatın. Lekesi uçacaktır.
2
Kan lekesi ile karşılaşırsanız, soğuk suyun içine bol bol tuz dökün ve bu karışımı lekenin üzerine sürün. 2 dakika bekleyin ve sabunla yıkayın. Lekenin uçtuğunu göreceksiniz.
3
Ruj lekesinin baş düşmanı kabartma tozudur. Kabartma tozu ekleyerek yıkayın ve lekenin çıktığını gözlerinizle görün.
4
Kirlenen ayakkabılarınız için diş macunu kullanabilirsiniz. Temiz bir bezin üzerine diş macunu dökün ve yedirin. Güzelce ovalayın. Durulamak için temiz bezden yardım alın. Tertemiz olduğunu görün ve eskimiş ayakkabılarınızın yenilenmesini gözlerinizle görün.
5
Muzu ezin ve bez yardımı ile ayakkabılarınıza sürün. Kısa süre içerisinde mis gibi parlak ayakkabılara sahip olacaksınız. 
6
Üzerinizde yağ lekesi mi oldu? Telaş etmeyin. Kabartma tozu ve suyu karıştırın. Hamur kıvamına gelince lekeye sürüp bekletin. Duruladığunuz zaman leke tamamen yok olacaktır.
7
Gümüşlerini parlatmak için, derin bir kabın içerisindeki ılık suyunuza kabartma tozu ekleyin ve eşyalarınızı bırakın. Biraz bekletin. Soda ve sünger yardım ovalayın. Soğuk su ile durulayın ve parladığını gözlerinizle görün.
8
Ağaç yüzeylerinizde su izleriniz oluşmuş ise korkmayın. Nemli bir beze mayonez yedirin ve lekelerinize hafifçe ovalayın. Lekelerinizden kurtulacaksınız.
9
Halılarınızda veya döşemelerinizde leke var ise üzülmeyin. Lekelerinizin üzerine mısır unu dökün ve ovalayınca kirleriniz yüzeye çıkacaktır. Rahatlıkla temizlersiniz.
10