Kocaeli'de Görülmesi Gereken Yerler

29 Nisan 2016

İzmit Saat Kulesi
Kocaeli'ne yolunuz düşerse, mutlaka göreceğiniz yerlerden biri, İzmit'te bulunan Saat Kulesi'dir. II. Abdülhamit'in tahta çıkmasının 25. yılında mimar Vedat Bey'e yaptırılan kule, şehrin en önemli simgelerindendir.
1
Çoban Mustafa Paşa Külliyesi
Kocaeli'ne bağlı Gebze'de bulunan Çoban Mustafa Paşa Külliyesi, Mimar Sinan'ın eserlerinden biridir. Bölgeyi rahat bir şekilde görebileceğiniz manzaraya sahip olan külliye, mimarisi ile dikkat çekiyor. Mutlaka görmelisiniz.
2
Eskihisar Kalesi
Gebze'nin huzur dolu yerlerinden biri de Eskihisar Kalesi'dir. Tarihe ışık tutan kaleyi mutlaka görmeli ve gezmelisiniz.
3
Ballıkayalar
Kocaeli'nin Gebze sınırlarında bulunan Ballıkayalar, şehrin en güzel yerlerinden biridir. Dereleri, şelaleleri ve manzaraları ile tüm yorgunluğunuzu almaya yetecektir.
4
Kaiser Wilhelm Köşkü
Kocaeli'nin Körfez ilçesindeki Hereke'de yer alan köşkü mutlaka görmelisiniz
5
Kuzu Yaylası
Kocaeli Maşukiye'de bulunan yayla, eşi bulunmaz güzelliklerden biridir. İçerisinde adeta cennet saklanan yeri mutlaka görmeli ve zaman geçirmelisiniz.
6
Gölcük Deniz Müzesi
11. Yüzyıldan 20. Yüzyıla kadar geçen süre ile ilgili, denizcilik alanında bilgi verebilen çok köklü bir müzedir. Mutlaka uğrayın ve bilgi edinin.
7
Kartepe Kayak Merkezi
İstanbul'a yakınlığından dolayı da en çok tercih edilen yerlerden biridir. En çok kış mevsiminde tercih edilen Kartepe'yi, mutlaka görmeli ve gezmelisiniz.
8
Tahtalı Göleti
Doğaseverlerin bayılacağı yerlerden biridir. Türkiye'nin en değeri tabiat güzelliklerinden biri olan Tahtalı Göleti'ni görmeden, Kocaeli'den ayrılmayın.
9
Kerpe Miço Cennet Koyu
Kerpe'de harika ormanın içerisinde, yürüyerek ulaşabileceğiniz harika yerlerindendir. Doğal güzelliğine ve sakinliğine bayılacaksınız.
10