Klitoris Hakkında Bilinmeyenler

27 Kasım 2015

Cinsel ilişkide orgazma ulaşmak en önemli kuraldır. Çoğu kadın, penatrasyona göre klitoral uyarılmadan daha fazla zevk aldığını ve orgazma ulaşmada zorluk yaşamadığını belirtmektedir. Kadınların iyi bir seks hayatı için klitorisini iyi tanıması gerekmektedir. İşte klitoris hakkında bilinmeyenler...
1
Klitoris, penis ile benzer özellikler taşımaktadır. Erkekler nasıl penise temas edilmeden orgazma ulaşamıyorsa, kadınlar da aynı şekilde klitorisi uyarılmadığı sürece orgazma ulaşamamaktadır.
2
Yapılan araştırmalara göre, kadınların % 81'i seks sırasında orgazma ulaşamıyor. Bu durumda da klitoral mastürbasyon yaparak ulaşmaktadır. Bundan dolayı, kadınların ilk olarak oral seks veya elle uyarılma yoluyla orgazm olmaları gerekmektedir. Ardından girilen cinsel ilişki, daha zevkli olacaktır.
3
Kadınlardaki klitoris dokusu penise benzemekte ve penis gibi sertleşmektedir. Kadınlar tahrik oldukça klitoris şişerek büyür ve gözle görülür bir hal alır. Büyüdükçe daha hassaslaşır ve boyutu kadınlara göre değişmektedir.
4
Bedenini tanımak isteyen kadınlar, uyarılmadan önce ve sonra klitorisine bakarlar ve nasıl göründüğü konusunda bilgi sahibi olurlar. Zaman geçtikçe, kalçalara yapılan masaj yöntemi ile pelvise giden kan akışını hızlanır ve orgazmı doktalarında yaşarlar.
5
Klitorisin dış yüzeyi 2 iki bölümden oluşmaktadır. Uç kısmında 6 ile 8 bin arasında sinir bulunmaktadır ve aşırı hassastır. Bu hassasiyet kadınlara göre değişiklik göstermektedir.
6
Bazı kadınlarda, bu hassas doku acı verecek düzeydedir. Bundan dolayı da klitoral uyarılma esnasında ilk olarak klitorisin uç kısımlarına dokunulması gerekmektedir.
7
Klitoris olarak gözle görülen kısmın dışında da bir bölüm vardır. Klitoris bacakları vücudun içerisinde geriye doğru uzanmakta ve bu bacaklarda çok sayıda sinir ucu bulunmaktadır. Bu sinir uçlarını dikkate almak gerekmektedir. 
8
Klitorise yoğun bir basınç olduğu zaman, pelvis aracılığı ile bacaklardaki sinirler uyarılır. Bu sayede kadınlar çok daha yoğun orgazm yaşayabilirler.
9
Klitoris kullanılmadığında, klitoral atrofi ismi verilen bir sorun yaşanmaktadır. Klitorisin sağlıklı olması için, diğer dokularla aynı şekilde kan akışı gerekmektedir. Cinsel hayatınızda sorun yaşamamak için aktif olmanız gerekmektedir.
10