Kız Babalarının Anlayabileceği Şeyler

11 Haziran 2016

Kız babası olmak,  hayatınız boyunca yaşadığınız en güzel serüvendir. Kız çocuğunuz büyüyüp "baba" demeye başladıktan sonra, tüm işinizi gücünüzü bırakıp yanına koşarsınız. Gerektiği yerde evcilik oyunlarına misafir olarak plastik fincandaki çaylar içilecek, gerektiği yerde de at olup prensesinizi gezdireceksiniz. Kız babalarının anlayacağı durumların bazıları da şu şekildedir:
1
Küçücük bir çift göz size bakar ve dünyanın ne kadar büyük olduğunu anlayarak şükredersiniz. Kız babası olmak, kesinlikle minnet gerektirir ve erkek çocuk isteyenlerin bile "İyi ki kızım olmuş" dediğini duyarsınız.
2
Kızınız var ise koşulsuz sevmenin ne demek olduğunu anlarsınız. Hem koşulsuz sever, hem koşulsuz sevilirsiniz. Küçük kızların, annesinden büyük başka bir aşk olmayacağını düşünenler, kızları kendisinin gözlerine baktıkları anda yanıldıklarını anlarlar. Vazgeçilmek mümkün değil.
3
Kız çocuklarınız ile hayatınız boyunca yapmadıklarınızı yaparsanız. Bebeğinizi kucağınıza aldığınız andan itibaren eski bildiklerinizi unutur, deneme ve yanılma yöntemleri ile hayatı öğrenmeye çalışırsınız. En az anneler kadar uzmanlaşabilmeniz mümkün olacaktır.
4
Kız babası olunca, hayatınızda istediklerinizi yapacak bir kız çocuğunun olduğunu anlarsınız. Bu durumdan asla rahatsız olmaz, onlara gönül koyamazsınız. Kız çocuğunuzun yüzüne bakıp, sesini duyduğunuz anda tüm kızgınlık uçar ve gider.
5
Kızınızın gelecekteki adam figürü olmanın nasıl bir gurur kaynağı olduğunu hissedersiniz. Kızınızın size hayran hayran bakışını hisseder, hayatı boyunca hep arayacağı adam olursunuz.
6
Kızınızın seçtiği tüm çizgi film kahramanlarını bilir, prensesiniz ile beraber oyuncakçılarda dolaşırsınız. Kızlarını gizlice telefonunda çizgi film izlerken hangi baba yakalamadı ki?
7
Kız çocuğuna sahip babalar, saç toplamayı ve klipsli tokaların nasıl kullanıldığını mutlaka öğrenirler. Küçük prensesiniz, tokalarını ve tarağını alıp önünüze oturduğu zaman, bu durumdan keyif alırsınız ve toka çeşitlerini ister istemez öğrenirsiniz.
8
Bebeklikten itibaren kızlarınızı deli gibi kıskanırsınız. Başka erkekleri sevme düşüncesine tahammül edemezsiniz. Zamanı gelince yuva kurması gerçeğini kabullenecek ve kızınızı başka bir adamla paylaşacaksınız. Başlarda ağır gelir ama zaman geçtikçe alışırsınız.
9
Kız çocuklarına sahip olan babalar, surat atmayı unuturlar ve kötü ne olursa olsun, kızlarını görünce tüm kötüleri unuturlar. Anahtar sesi ile ayağa fırlayan ve kucağınıza atlayan kız çocuğunuz, huzur dolmanız ve mutlu olmanız için yetmez mi? 
10