Kış Mevsimindeki En Güzel Tatil Rotaları

17 Ocak 2020

Zigana Geçidi  / Gümüşhane
Gümüşhane'de bulunan Zigana, yılın beş ayı karla kaplıdır ve konaklama yapılacak kayak tesisi ve kendin pişir kendin ye türlerinde yerler vardır. Gümüşhane ve Trabzon'dan sürekli araç bulma ihtimalınız olan bu yer, Hamsiköy sütlacı ie meşhurdur. Temiz havasıyla sizi kendine hayran bırakacaktır.
1
Ayder Yaylası / Rize 
Yılın beş ayının karla kaplı olan ve muhteşem doğasıyla kendine hayran edecek bir başka yer de Rize'de bulunan Ayder Yaylası'dır. Romatizma, kireçlenme gibi birçok hastalığa iyi gelen kaplıcaları bulunmaktadır.
2
Ilgaz Dağları / Kastamonu
Kayak yapmayı seviyorsanız Ilgaz Dağları tam size göre. Dört tane konaklama tesisi bulunmaktadır. Kayın, meşe, söğüt, karaağaç, gökağaç, sarıçağaç ve göknarlar vardır. Aralık ayından nisan ayına kadar hizmet vermektedir.
3
Yedigöller / Bolu
Sazlıgöl, İncegöl, Nazlıgöl, Deringöl, Büyükgöl, Küçükgöl ve Seringöl isimli 7 göl bulunmaktadır. Göllerin etrafında sarıçam, göknar, ıhlamur gibi ağaçlar bulunmaktadır. Muhteşem manzarası ve doğasıyla kış aylarında tercih edilebilecek en güzel yerlerdendir. 
4
Sümela Manastırı / Rize
Yerli ve yabancı turistlerin tercih ettiği yerlerin başında gelmektedir. Muhteşem bir doğaya sahiptir. Manastır yolu üzerinde çok sayıda konaklama yeri mevcuttur. Yılın beş ayının karla kaplı olduğu yer sizi kendine hayran bırakacak.
5
Abant Gölü / Bolu
Çam, köknar ve kayın ağaçlarının arasında bulunan doğa harikası bir yerdir. Yaklaşık 7 km yer olan gölün etrafında dilerseniz yürüyüş yapın, dilerseniz faytonla gezinti yapın. Karla kaplı dağın hemen dibindeki gölün kenarında piknik yapma keyfini mutlaka yaşamanız gerek.
6
Sarıkamış Ormanları / Kars
Kasım ve nisan ayları arasında tercih edilecek yerlerdendir. Çamlarla kaplı olan Sarıkamış ormanlarında kayak yapma keyfini mutlaka yaşamalısınız. Ayrıca kış sporları bakımından önemli bir bölgemizdir.
7
Uzungöl / Trabzon
Yılın beş ayını karla geçiren bir başka yerimizdir. Trabzon denince akla ilk gelen yerlerden biridir ve turizm açısından çok önemli bir yere sahiptir. Civarındaki yaylalara düzenlenen gezilere katılarak harika zaman geçirebilirsiniz.
8
Uludağ / Bursa
2.550 metre yüksekliği bulunan Uludağ, kayak yapmaya elverişli olan yerlerimizden. Aralık ve mart aylarında gelmenizi tavsiye ederiz. Çevresinde çok sayıda konaklayabileceğiniz oteller bulunmaktadır.
9
Palandöken / Erzurum
Ülkemizin en önemli kayak merkezlerindendir. Kasım ve mayıs ayları arasında karla kaplı olan Palandöken'in, akşam manzarasını görmeniz gerekir. Bir de sis çökerse,ayaklarınız yerden kesilmiş hissine kapılırsınız. 
 
İYİ TATİLLER
10