Kırklareli'nin Gezilmesi Gereken Yerleri

29 Nisan 2016

Beğendik Köyü
Muhteşem deniz ve kumsalın bulunduğu köye mutlaka uğramalısınız. Sessiz ve sakin, kalabalıktan uzak köyde unutulmaz zaman geçirebilirsiniz.
1
Kıyıköy Plajı
Doğasına hayran kalacağınız, İstanbul'a yakın olmasına rağmen çok fazla kişinin bilmediği Kıyıköy'e uğramadan geri dönmeyin.
2
Balkaya Köyü
Doğanın kucağında hissedebileceğiniz muhteşem yerlerden biridir. Kamp yapabileceğiniz kusursuz yeri mutlaka görmelisiniz.
3
İğneada Longozu
Ufak ırmakların bulunduğu, tabiatın güzelliğinde kendinizi kaybedeceğiniz bir yerdir. Tadını çıkarmalı ve bol bol fotoğraf çekmelisiniz.
4
Dupnisa Mağarası
180 milyon yol önce kurulmuş olan mağaradır. Turizm açısından ülkemizin önemli yerlerinden olan ve ilgi çeken yeri mutlaka görmeli ve zaman geçirmelisiniz.
5
Vize Kalesi
Kırklareli'nin Vize ilçesinde bulunan tarihi bir kaledir. Şehrin tepe noktalarında bulunan ve en çok ilgi çeken yerlerinden olan kaleyi mutlaka görmelisiniz.
6
Kıyıköy Camii
Kırklareli'nin Vize ilçende bulunan, Genç Osman dönemi eserlerinden olan camiyi görmelisiniz.
7
Pabuçdere 
Turistlerin yoğun ilgi duyduğu yerlerden biridir. Sazan ve kefalin de bulunduğu derede harika vakit geçirebilirsiniz. Tertemiz suyuna bayılacaksınız.
8
Panayır İskelesi Koyu
Kamp ve karavan turizmi için elverişli olan, harika doğaya sahip yerlerden biridir. Ormanlık yerleri ve 200 metre uzunluğundaki kumsalı ile görenleri büyülemektedir.
9
Poliçe Koyu
Çok güzel görünüme sahip olan koyu görmeden Kırklareli'nden ayrılmayın. Orman ve deniz manzarası ile kampçıların en sevdikleri yerlerden biri olmuştur.
10