Kırık Göz Farı İçin Ne Yapılır?

21 Kasım 2015

Paketinde çok sağlammış mesajı veren farlar, ne yazıkki çok nazik. Ufak bir yerle temas sonucunda veya yanlışlıkla düşen biryerde anında paramparça olmaktadır.
1
Seyahatlere farınızla gidip, bütün halde dönmeniz çok zor. En sevdiğiniz renk ve tonlardaki farınızı, bir gün toz halinde görünce ne yapacaksınız?
İşte farınızı yepyeni hale getirmenin yolları...
2
Kırık farınızı einize alın ve paramparça yapın. Bir kürdan veya kalemden yardım alaraki kırılan farınızı tamamen toz haline getirene kadar parçalayın.
3
İkinci adımımızda ise alkol ekleyeceğiz. Paramparça ettiğimiz fara, damlalık kullanarak birkaç damla saf alkol karıştırın.
4
Ufak bir çubuk veya kürdan yardımıyla farınızı karıştır. Islak ve kremsi bir dokuda olması gerekmektedir.
5
Kuru olduysa, birkaç damla daha saf alkol ekleyebilirsiniz. Çok dikkatli olun. Alkolü fazla kaçırıp da farınızı alkol içerisinde yüzdürmeyin.
6
Farın boyutuyla aynı olan bir madeni paraya, temiz bir kumaş sarın. Farınızın üzerine 30 saniye boyunca bastırın. Mükemmel ve profesyonel bir görüntü elde edeceksiniz. 
7
Far şişenizin kenarına bulaşmış kalıntılar var ise peçete ile bunları temizleyin ve sedace bekleyin.
8
En son adımlardan en önemli kural ise sabırdır. Farınızı düz bir yüzeye ağzı açık bir şekilde koyun ve en az 10 saat bu şekilde bekleyin.
9
Alkolün uçması ve farınızın tamamen kuruması için bu dediklerimizi yapın ve sabah kalktığınızda yeni farınızı kullanarak makyajınızı yapın.
10