Kilo Almamanızı Sağlayan Abur Cuburlar

08 Ekim 2015

Peynir- Ekmek
Peynir ekmek hem sevilen bir atıştırmalık hem de kilo almamanızı sağlayacak bir besindir. Peynir, ekmeği bir de yeşilliklerle tatlandırırsanız hem metabolizmanızı hızlandırmış olursunuz, hem de peynir ekmek de yiyerek formda kalıncağını gösterebilirsiniz.
1
Probiyotik Yoğurt
Meyveli yoğurt sizi hem sağlıklı hemde formda tutacaktır. Ancak meyveli yoğurtların da probiyotik liç içerenlerini tüketmelisiniz. İçerisinde bol lif içerdiği için hem de bağışıklık sisteminizi güçlendirmiş olursunuz. Meyveli yoğurt sizin için lezzetli atıştırmalıklardan biri olabilir.
2
Yulaf Ezmeli Yoğurt
Yulafın içinde farklı bir lif yapısı bulunmaktadır. Bu da sindirim düzeyinin farklı çalışmasına neden olmaktadır. Sindirim sistemi için mükemmel bir atıştırmalık olan yulaf ezmeli yoğurt, metebolizmanızın üst düzeyde çalışmasını da çok iyi sağlar.
3
Süt Ve Bitter Çikolata
Kimse çikolatanın o muhteşem tadına hayır diyemez. Ancak kilo alırmıyım diye de kafalarına takılır. Ancak çikolata sizi hem çok mutlu edecek hem de metabolizmanızın hızlı çalışmasını sağlayacak en güzel atıştırmalıklardan bir tanesidir. Özellikle bitter tercih edip, sütle tükettiğiniz takdirde kilo alımınız asla olmayacaktır.
4
Ayran
Ayran en sağlıklı içeceklerden bir tanesidir. Soğuk da tercih edebileceğiniz ayranı, soda ile birlikte de tüketebilirsiniz. Ayranı soda ile tükettiğiniz takdirde, su kaybınızın da önüne geçip, su ihtiyacını da karşılamış olacaksınız.
5
Süt
Sütü soğuk değil de özellikle sıcak içerseniz, tok tutma özelliğinden büyük ölçüde faydalanabilirsiniz. Metabolizmanıza katkı da sağlamasını istiyorsanız sıcak sütü kahve, nescafe gibi malzemelerle de karıştırıp içebilirsiniz.
6
Yoğurt- Maydanoz
Yoğurdun içinde bulunan bol kalsiyum yağ yakmanızı sağlayıp, kilo vermenize yardımcı olacaktır. Özellikle içersine ekleyeceğiniz maydanoz ile metabolizmanızın hızlanmasını sağlayabilirsiniz. En güzel atışrıtmalıklardan birisi de yoğurttur, yoğurt yiyerek formda kalabilirsiniz.
7
Ceviz
Ceviz deyince akıllara bol Omega 3 gelmektedir. Ceviz sizi hem tok tutar hem de metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olur. Her gün bir avuç ceviz tüketerek hem sağlığınıza büyük katkı yaparsınız hemde kilo verdirici özelliğinden yararlanmış olursunuz.
8
Kuru Üzüm- Leblebi
Karnınız acıktığında hemen imdadınıza koşacak bir karışım da kuru üzüm ve leblebidir. 1 çay bardağı kadar ikisini karıştırıp, çantanızda bulundurun, acıktığınızda hemen atıştırın. Hem keyifli bir atıştırmalık hem de besin değeri çok yüksek.
9
Fındık- Kuru Üzüm
Fındık tam bir kilo verdirici atıştırmalıktır. Kuru üzüm ile birlikte tüketince bol demir takviyesi alıp, metabolizmanın da hızlanmasına katkı sağlamış oluruz.
10