Kiev'de Gezip Görmeniz Gereken Yerler

25 Aralık 2015

Kiev - Pechersk Lavra - Caves Manastırı / Kiev
Estetik harikası bu yeri, görmeden kesinlikle şehirden ayrılmamanız gerekiyor. Derin duygular veren, estetik harikası olan yapıdan, şehrin manzarasını izleyebilir, unutulmaz deneyim yaşayabilirsiniz.
1
Aziz Sophia Katedrali / Kiev
İlk girdiğiniz zaman, mükemmel çanları ile özelleşen bir kilisedir. Duvarlardaki objeleri ve kuledeki mükemmel manzarasını mutlaka görmelisiniz. Uğramadan gelinmeyecek yerlerden biridir.
2
Aziz Michael Katedrali / Kiev
Şehrin tam ortasında bulunan bu kilise, altın kubbeleri ile Ortodoks kişisesidir. Önündeki büyük alanında gezebilir, çevresindeki dükkanlardan hediyelik eşya alabilirsiniz.
3
Andriyivski Uzviz / Kiev
Kiev'in ünlü Bayırlı Caddesindeki renkli kilisesidir. Sokak satıcılarından hediyelik eşya alabilir, antikacılarda gezebilirsiniz. Ürün alacaksınız mutlaka pazarlık yapın.
4
Aziz Andrew Kilisesi / Kiev
Şirin bir Ortodoks kilisesidir. Güzel sokaklarında gezebilir, sokak satıcılarından antika eşyalar, tablolar alabilirsiniz. Sevdiklerinize hediyeler bulabileceğiniz bir yerdir. Kiev'de mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.
5
Peyzaj Sokağı / Kiev
Şehirde yürüyüş yapılacak en iyi yerlerdendir. Çocuklar için mükemmel oyun alanları bulunmaktadır. Temiz ve güzel parklarda güzel zaman geçirebilirsiniz, mutlaka görün.
6
Aziz Volodymyr Katedrali / Kiev
Eski ve harika bir kilisedir. Yerel halk arasında çok popülerdir ve mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.
7
Mikhail Bulgakov Museum / Kiev
Sıkıcı bir müze atmosferinden uzak, şehirdeki değerli yerlerdendir. Mutlaka görülmelisi gerekir. Çay içip, kurabiye yemeden geri dönmeyin.
8
Mykola Syadristy Microminiatures Museum / Kiev
Çok iyi korunan, temiz ve rahat müzelerdendir. Eşsiz bir koleksiyonu olan müzeyi mutlaka gezmeli, sanat eserlerini görmelisiniz. 
9
Pirogovo Open - Air Museum
Köy evlerinin arasında, doğanın kucağında unutulmaz bir gün geçirebilirsiniz. Kiev şehrinin hemen yakınında kurulmuş olan bu yeri, gezi listenizin en başına ekleyebilirsiniz.
10
Rodina Mat (Motherland) / Kiev
Kocaman bir parkın içinde bulunan, Kiev'in simgesi olan heykeli mutlaka görmelisiniz. Parkın içerisinde bulunan müzeyi gezmelisiniz. Heykel, gece ışıklandırması ile daha da güzel görünmektedir.
11
Great Patriotic War Museum / Kiev
Birinci Dünya Savaşı'ndan kalma helikopterleri, uçakları, tankları ve topları görebileceğiniz bir savaş müzesidir. Şehirde olanların mutlaka görmesi gereken yerlerdendir.
12
National Opera House of Ukranie / Kiev
Dünyanın en güzel opera evlerinden biridir. Çok güzel bir mimari eserdir ve mutlaka ziyaret edilmelidir. Çevresinde bulunan kafeleri, barları ve restoranları ziyaret edebilirsiniz.
13
Khreshchatyk Sokağı / Kiev
Kiev'in en ünlü caddelerindendir. Ünlü markaların mağazalarının ve Roshen Çikolata'nın bulunduğu harika bir caddedir. Restoran ve kafelerinde zaman geçirebilir, akşam saatlerinde canlı müzikler ile eğlenebilirsiniz.
14
Grishko Central Botanical Garden / Kiev
Çok çeşitli bitki ve çiçek koleksiyonları bulunan, Avrupa'daki en büyük botanik bahçelerdendir. Mutlaka gezmeli ve kültürel festivallere katılmalısınız.
15
State Aviation Museum / Kiev
Rus uçaklarını görebileceğiniz bir müzedir. İlgisi olanların, mutlaka ziyaret etmesi gereken müzelerdendir.
16
The House with Chimeras / Kiev
Sanatsal figürlerin yoğun olduğu, farklı ve güzel bir mimari yapıdır. Kiev''in en iyi turistik yerlerinden biridir ve ziyaret edilmelidir.
17
Hedgehog Monument / Kiev
Şehirde bulunan bu sevimli heykeldir. Küçük bir yeşil alanın ortasında bulunur ve görülmeye değerdir. Çevresindeki mağazalarda gezebilir, kafelerde oturup içeceğinizi yudumlayabilirsiniz.
18
National Reserve Sophia Kievskaya / Kiev
Huzurlu ve güzel olan bu yer, Maidan Meydanı'na çok yakındır. Güneşli, sıcak havalarda daha da güzeldir. Ücret ödeyerek kuleye çıkmanız mümkündür.
19
Maidan Nezalezhnosti (Independence Square) / Kiev
Şehrin en güzel meydanlarındandır. Rusya savaşında ölen askerler için anma köşesi yapılmıştır. Mutlaka görülmesi gerekir.
20